Chyba 500, neplatný callback

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
jiri.pudil
Nette Blogger | 1028
+
0
-

Zdravím,

pokouším se rozběhnout web v Nette (na hostingu Endora), ale hází mi chybu 500, kterou nedokážu rozluštit.

V error.logu je:

[2011-10-02 12-46-47] PHP Fatal error: Uncaught exception Nette\InvalidArgumentException with message 'Invalid callback.' in /(...)/libs/Nette/common/Callback.php:62

plus pár dalších hlášek typu „argument není platný callback“. A vygenerovalo to prázdný html soubor „exception (…).html“.

Perličkou pak je, že když jsem Debugger přepnul natvrdo do development módu přes enable(false), server úplně mlčel – Error 324 (net::ERR_EMPTY_RESPONSE).

Na localhostu to běží bez problémů a hosting prošel requirements checkerem.

Nevíte někdo prosím, kde může být chyba? Zkoušel jsem fórum podpory hostingu, ale tam mi poradili, ať napíšu sem…

Ot@s
Backer | 476
+
0
-
  1. co píše nette checker
  2. pošli kdyžtak detailnější výpis z laděnky
smasty
Člen | 90
+
0
-

@jiri.pudil: a čo sa týka tej Error 324 (net::ERR_EMPTY_RESPONSE), už sa to tu párkrát riešilo, takže ti možno pomôžu tieto vlákna.

jiri.pudil
Nette Blogger | 1028
+
0
-

Ot@s napsal(a):

  1. co píše nette checker
  2. pošli kdyžtak detailnější výpis z laděnky

Checker píše, že je všechno v pohodě, jen chybí Memcache. Server je Apache/2.2.3 (CentOS) s PHP 5.3.8. Podle admina hostingu už tam pár lidí Nette bez problémů používá.

Detailnější výpis z laděnky poslat nemůžu, protože se nepřepnu na development mode kvůli zmíněné chybě 324. Prošel jsem ta vlákna, která odkazoval smasty, ale nic nepomohlo…

A ještě jsem objevil takový výkřik v error.logu, který tam přibyl potom, co jsem zkusil přepnout laděnku do development:

PHP Fatal error: Function name must be a string in /(...)/libs/Nette/Loaders/RobotLoader.php:255
Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

laděnka ani do logu nic nehodi? mame strasne malo informaci… :-(

jiri.pudil
Nette Blogger | 1028
+
0
-

Ne, log je plný invalid callbacků, ale všechno jsou čistě PHP chybové hlášky…

jiri.pudil
Nette Blogger | 1028
+
0
-

Dneska se mi ozval člověk se stejným problémem na stejném hostingu. Není možné, že nové verze Nette využívají něco, co není zohledněno v requirements checkeru? (Weby pod staršími verzemi na hostingu fungují.)

Nahrál jsem tam soubor s phpinfo(), víc informací už asi poskytnout nemůžu: http://www.jiripudil.cz/phpinfo.php

janpecha
Backer | 75
+
0
-

Mám úplně ten samý problém, zatím se to rozhýbalo po tomto kódu v .htaccess:

php_flag allow_call_time_pass_reference ON	# po tomto se zacala trvale zobrazovat Laděnka, tj. bez Error 324

php_flag eaccelerator.enable 0
php_flag eaccelerator.optimizer 0

plus ještě odkomentovat RewriteBase / kvůli routingu.

Snad to pomůže.

jiri.pudil
Nette Blogger | 1028
+
0
-

Pomohlo, díky moc.