eaccelerator bug: get_defined_constants(true) = Segmentation fault (11)

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Dr.Diesel
Člen | 53
+
+1
-

Ahoj všem, nevěděl jsem přesně, kam topic dát, kdyžtak to přesuňte/smažte pokud je to NetteOT.

Po instalaci eAcceleratoru mi po nějakém čase vždy web padal na blank screen. Vyřešil to sice restart Apache, ale po čase to nastalo zase. Náhodnými nebo následnými restarty Apache se mi to řešit nechtělo, tak jsem dohledával příčinu:

Apache/2.2.16 (Debian) Server
PHP 5.3.6 Dotdeb + Suhosin
eAccelerator 0.9.6.1

Environment.php

...
$list = get_defined_constants(TRUE);
...

Na tomhle to padlo na segfault. Pokud řešíte stejný problém, zkuste tento řádek nahradit:

...
//$list = get_defined_constants(TRUE);
$list = array("user" => get_defined_constants());
...

Vím že to není to samé a že je to nasty hack. Jako fix problému, kdy server padá na segfaulty a po restartu čekáte kdy to přijde zase, to třeba někomu poslouží.
Pokud to považujete za nebezpečné, můžete si Core a jiné konstanty odfiltrovat z toho listu dodatečně. Enjoy.

Report na eaccelerator jsem posílal mailem, co jsem našel na SF, do tracu se mi u nich nedaří zaregistrovat.

Editoval Dr.Diesel (1. 5. 2011 22:31)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
-1
-

Jsi si jistý, že to dělá eacclerator a ne Suhosin?

Dr.Diesel
Člen | 53
+
0
-

Začalo to až po instalaci eacceleratoru. Nechová se to trvale stejně po spuštění apache, ale začne to po několika dnech běhu, což popisovali jako problém u opcache (http://2bits.com/…ge-site.html , + ticket na eaccelerator.net , který se mi teď nedaří najít). Imho by to při zavinění suhosinem nešlo pořád.

na1k
Člen | 288
+
0
-

Tento bug se objevil i na hostingu Station.cz, v mém případě na server s19 a výše uvedené řešení funguje.

Příznaky:

  • Chyba 324(net::ERR_EMPTY_RESPONSE)
  • aplikace padá na Environment::loadConfig()
  • log je prázdný

Pravděpodobně to způsobuje Suhosin, protože eAccelerator na Stationu není.

Píšu sem proto, aby bylo lépe dohledatelné :-)

Editoval na1k (25. 8. 2011 1:12)

tomolas
Člen | 66
+
0
-

@Dr.Diesel a @na1k ĎAKUJEM !! Ukončili ste moje 2 dňové trápenie.

Potvrdzujem tento bug aj funkčnosť riešenia na KonGo hostingu. (kongo.sk)

Ešte raz díky.

wnc
Člen | 7
+
0
-

Ahoj, z ničeho nic se stalo to samé na hostingu vshosting.cz. Výše zmíněná oprava pomohla. Když si však pro svoji IP zapnu debug režim, tak stránka naběhne jen někdy. a s nepříjemnou hláškou a vyčerpané paměti v debug baru.

Už někdo pochopil co se vlastně stalo a proč?