Co očekáváte od Vašeho hostingu?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
ic
Člen | 430
+
0
-

Teď co jsem měl možnost vidět má hostmonster.com pěkně udělanou ‚parkovací‘ stránku… vůbec potenciál stránek na zaparkovaných doménách není využit snad nikde.

Nějaká aplikace co by podle názvu domény případně pár klíčových slovech vygenerovala pěknou automatickou stránku ne jen obyčejné MFA ale krásnější a přesvědčivější MFA by mohla takovému hostingu prospět také víc než jen klasické ‚hostováno na superhosting.super‘

Editoval ic (27. 12. 2009 23:11)

gawan
Člen | 110
+
0
-

Áno, pre neziskové organizácie a školy je google apps zdarma pre hocikoľko emailov, sám jednu takú neziskovku spravujem (to je Education edition) a tá ma veľmi podobné vlastnosti ako business edition napríklad hromadný import mailov cez imap aj s adresárovou štruktúrou mailov. Standard edition je možné využívať aj na komerčné účely a je obmedzená na 50 e-mailových schránok zdarma, možno aj 100, to som zatiaľ nepotreboval. Ale pre malé a stredné firmy je 50 mailov väčšinou dostačujúce.

be-online
Člen | 50
+
0
-

Moje chyba, omlouvám se. Špatně jsem si to přečetl :)

zirafka
Člen | 12
+
0
-

Přečetla jsem jen kousek diskuse, ale předpokládám, že technické parametry hostingu snů už tu byly mnohokrát vyřčeny. Takže jen věci, které by se líbily mně: SSH/SFTP, SVN, rozumná domluva. A protože mám s pokusy o rozjíždění hostingu své zkušenosti, prála bych si, aby hosting vůbec nenabízel maily a správci se tím pádem mohli víc starat o web a nemuseli se serinkat s nastavením spamfilteru. (-;

Radek Hulán
Člen | 7
+
0
-

K těm emailům… Live Custom Domains je zdarma pro jakékoliv použití (tedy i komerční), nabízí až 500 schránek zdarma (po žádosti i více) a má neomezenou kapacitu schránky. Také umí synchronizovat email nikoliv jen přes opravdu pomalý IMAP protokol, ale má moderní MAPI, tedy sync emailů, kontaktů a kalendáře, a to vše synchronizuje na Outlook, na Windows Mobile telefony, Messenger, atd.

Je zajímavé, jak v ČR lidé fanaticky používají jen Google, i když to znamená horší řešení než od MS. Live má přitom tak 100× více uživatelů celosvětově než Gmail.

https://domains.live.com/

Editoval Radek Hulán (28. 12. 2009 10:53)

be-online
Člen | 50
+
0
-

Radku používáme i Live Mail a navzdory tomu, že je kvality mu nelze odepřít. Google je ve free verzi mnohem pohodlnější na nastavení a správu.

Nicméně i tak díky za vyzdvihnutí předností řešení od Microsoftu :-) Třeba díky Tobě někdo právě nalezl ideální řešení pro něj :-)

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Pocital bych ale s tim, ze nektere firmy Google Apps nechteji, protoze by proti nim mohl Google pouzit nashromazdene informace.

Mam znameho v Siemensu a tam maji vnitropodnikovou politiku, ze nesmi napr. pouzivat Google Docs.

despiq
Člen | 320
+
0
-

Osobne bych rekl ze jakakoliv zavislost na dalsim subjektu se zakaznikovi dost spatne vysvetluje.

be-online
Člen | 50
+
0
-

presne tak … pristi tyden bych rad zahajil betatest sluzeb a zakaznickeho centra. Mate nekdo nevyuzitou domenu a pripadny zajem ? budu rad za jakykoliv feedback

bazo
Člen | 620
+
0
-

ja mam aj domenu aj zaujem

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

betatestnu rád… domén mám taky par volných… :-) stačí dát vědět bližší info/podmínky… I když případný finální přesun bych dělal až za půl roku (server mám předplacen ještě na půl roku)

Editoval vrtak-cz (29. 12. 2009 0:50)

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Taky se hlásím na betatest :)

be-online
Člen | 50
+
0
-

Výborně, doladíme zákaznické centrum a ihned jak to bude možné tak rozešlu pozvánky :)

Na správu databáze máme prozatím phpMyAdmin a Adminer ( phpMinAdmin ) od pana Vrány.
Jako webmailový klient počítám s Roundcube mailem + nějakou čistě HTML/PHP variantou ideálně optimalizovanou pro mobilní zařízení.

Prozatím poběží jednotný tarif 15 GB za 250 Kč měsíčně. Veřejný betatest bude samozřejmě zdarma :-)

ic
Člen | 430
+
0
-

Taky bych to rád zkusil… mám teď jednu eu doménu s diakritikou o které vůbec nevím k čemu mi bude, ale když byla ta možnost … nemohl jsem si pomoct.

pekelnik
Člen | 462
+
0
-

chi chi :) do betatestu se hlásím také, pokud máte ještě fleka :) Provozuji vlastní server Sun Fire s tím že je na něm „hostováno“ několik „spřátelených“ projektů. Neposkytuji ovšem žádný přístup na server :)

Jinak jsem vyzkoušel x českých hostingů počínaje Forpsi, Active24 přes takové rarity jako Banán až po VPS a bohužel žádný hosting nebyl s to splnit požadavky. U hostingu byl většinou problém s instalací PHP rozšíření nebo memecache démona. U vps potom zase spelehlivost nebo pružné navyšování kapacit. Zmíňovaný hostmonster je zase ukrutně „pomalý“.

Takže: jsem zvědav :)

Editoval pekelnik (29. 12. 2009 13:29)

be-online
Člen | 50
+
0
-

Pekelníku místo samozřejmě je :-) nechci testovat hosting ve dvou lidech :-) Mohl bys trošku rozvést na čem selhali tvoje potřeby u hostingů ? :)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

jelikož jsem na tom podobně jako pekelnik tak si dovolím shrnout co vadilo mě a proč jsem nakonec skončil také s vlastním serverem…

  • nesmyslně zakázané PHP funkce
  • nemožnost nahrát appsku jako jeden soubor který pak na hostingu rozbalím (ano nedělá se to tak často ale je to opruz)
  • mnohdy zastaralé vrze PHP i DB (není to v ofiko repu tak to tam davat nebudeme)
  • nemožnost nastavit (nebo přednastavené) openbase_dir jinak než na document_root
  • problém s SSL certifikáty
  • a v neposlední řadě pomalá podpora… (hodně často řeším problémy kolem 2hé ráno)
Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Doménu mám taky nějakou volnou, a betatestnul bych rád :)

edit: nevím jestli jdou pro primární doménu nastavit DNS záznamy, takže zatím se škrtám ze seznamu betatesterů

Editoval gmvasek (31. 12. 2009 21:00)

be-online
Člen | 50
+
0
-

jake funkce Vam vadili jakozto zakazane ?

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

be-online napsal(a):

jake funkce Vam vadili jakozto zakazane ?

Všechny. :) Zkusme to obráceně. Pokuste se sepsat seznam funkcí, které byste na svém hostingu zakázali a důvody proč. A my Vám ty důvody vyvrátíme. :)

be-online
Člen | 50
+
0
-

dl,exec,passthru,system :-)

zajimaji mne duvody proc je nechat povolene :-)

be-online
Člen | 50
+
0
-

Dobrá zpráva ze zákulisí :-) CA certifikát bude :-)

ic
Člen | 430
+
0
-

be-online napsal(a):

dl,exec,passthru,system :-)

zajimaji mne duvody proc je nechat povolene :-)

Bez těchle si život představit dovedu…

ještě jsem si vzpoměl že na mojem stávajícím hostingu mi nefunguje vkládání souboru do FTP výpisu složky (Options +Indexes) před ani za seznam souborů.

# soubor vlozeny na zacatek vypisu
HeaderName HEADER.html
# soubor vlozeny na konec vypisu
ReadmeName README.html

Nevím které nastavení to má na starosti ale pokud tohle funguje dá se tím jinak fádní výpis hezky vyšperkovat.

Editoval ic (29. 12. 2009 20:05)

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

be-online napsal(a):

dl,exec,passthru,system :-)

zajimaji mne duvody proc je nechat povolene :-)

Jen k té exec: jsem zvyklý používat ImageMagick namísto GD knihovny a to je obvykle řešeno právě přímým voláním externích souborů (viz. i knihovna v Nette). Šlo by toto nějak řešit?

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

exec určitě nechat. Právě z důvodů spouštění některých externích knihoven a věcí. Např. i pro to ImageMagick existuje rozšíření pro PHP, ale pak je daný obrázek omezen RAM limitem pro PHP script. V případě, že je IM volán před exec, není takovým limitem omezen, je tedy možné zpracovávat i řádově větší obrázky.

S tím samozřejmě souvisí passthru a system. :)

Panda
Člen | 569
+
0
-

Tomik napsal(a):

Právě z důvodů spouštění některých externích knihoven a věcí.

Zvláštní, že z úplně stejného důvodu se ta funkce vypíná. :)

Jedna z těch externích věcí totiž může být rm -rf ../../neighbours-domain.com (u hostingů s mod_php, kde všichni operují pod stejným uživatelem), popř. great-multithreaded-and-unstoppable-ram-and-cpu-burner-with-multifunctional-spambot (u všech hostingů). Navíc u Linuxů se starým jádrem si aplikace může přes jednu bezpečnostní díru „cvaknout“ práva roota. A to se pak ošetřuje dost těžce… Jediná možnost je zapnout safe_mode, nastavit safe_mode_exec_dir a „bezpečné“ spustitelné soubory nalinkovat do zvláštní složky.

Editoval Panda (29. 12. 2009 22:33)

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Panda napsal(a):

Jedna z těch externích věcí totiž může být rm -rf ../../neighbours-domain.com (u hostingů s mod_php, kde všichni operují pod stejným uživatelem), popř. great-multithreaded-and-unstoppable-ram-and-cpu-burner-with-multifunctional-spambot (u všech hostingů). Navíc u Linuxů se starým jádrem si aplikace může přes jednu bezpečnostní díru „cvaknout“ práva roota. A to se pak ošetřuje dost těžce… Jediná možnost je zapnout safe_mode, nastavit safe_mode_exec_dir a „bezpečné“ spustitelné soubory nalinkovat do zvláštní složky.

Tohle všechno chápu. Ale když existují (i sdílené) hostingy, kde si přes exec můžu pustit např. IM, ale nemůžu ohrozit někoho jiného – tj. nějak to mají ošetřené – ošetřit to zcela jistě jde, takže vymlouvat se na to, že to nejde není úplně efektivní. :)

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Právě tohle by mohl krásně řešit SuExec – díky němu pak ani nemusíte mít klasické 777 na temp složkách :o)

A jsem rozhodně pro běh PHP pod FastCGI a ne pod klasickým mod_php :)

despiq
Člen | 320
+
0
-

padlo tu neco o tom kolik by nekdo byl ochotny za hosting ktery chces poskytovat zaplatil ale o tom kolik by jsme chteli aby to stalo o tom tu jeste nic nebylo

hostmonster, hostgator nebo mozna neco jineho co neznam stoji priblizne 2000 kc na rok
zavada toho hostingu je opravdu jeho pomalost ale otazka pri cem, pokud se nepletu tak netephp.com bezi na hostmonsteru a nijak zvlast pomale mi to neprijde, tedy asi se spise jedna o rychlost nahravani souboru
ten problem lze vyresit nahranim zabaleneho souboru a nasledne rozbalenim pres webftp, je to otrava ale nic zasadniho to neni

abych tedy rekl co jeste ocekavam od hostingu ktery by mel v podstate vyse zminene sluzby kopirovat
ocekavam ze nebude drazsi nez 3000 Kc rocne, cenu myslim pro zakladni hosting s neomezenym vsim ale ne reseller hosting

na druhou stranu, pokud delam projekty pro nasi republiku tak bych se snazil vzdy uprednostnovat cesky server

kravčo
Člen | 721
+
0
-

despiq napsal(a):

padlo tu neco o tom kolik by nekdo byl ochotny za hosting ktery chces poskytovat zaplatil ale o tom kolik by jsme chteli aby to stalo o tom tu jeste nic nebylo

be-online napsal(a):

Prozatím poběží jednotný tarif 15 GB za 250 Kč měsíčně. Veřejný betatest bude samozřejmě zdarma :-)

despiq
Člen | 320
+
0
-

moc pisu a malo ctu
dekuji za pohlavek

mp4
Člen | 3
+
0
-

tiez mam nejaku volnu domenu na testovanie

be-online
Člen | 50
+
0
-

Vam vsem uspesny vstup do noveho roku , jeste jednou dekuji za podnety ktere byli prinosne a dost pomohli pri nastavovani serveru a planovani sluzeb :-)

Snad jiz brzy budeme moci spustit betatest a budete mit moznost vyzkouset kvalitu naseho reseni.

P.F. 2010

Editoval be-online (1. 1. 2010 14:32)

oktam
Člen | 25
+
0
-

Ahoj, je uz trochu neskoro ale ja to napisem aj tak :-)

  • php.ini pre kazdu domenu
  • memory_limit >128M – nutne pri resize fotografii
  • X MySQL userov vidi Y MySQL databaz, kazdy uzivatel moze mat pristup k lubovolnej databaze – podla priradenia prav
  • Moznost obmedzit pristup na kazdeho MySQL uzivatela zvlast; podla IP alebo len localhost
  • Platba prevodom na ucet – mat otvoreny ucet v SR (CSOB, FIO)
  • Moznost zdielaneho SSL certifikatu – zadarmo a lepsie ako ziaden.
  • E-mail mam u Google Apps.
  • Moznost vybrat si MySQL 5.0.x, 5.1.x, PHP 4.x, 5.2.x, 5.3.x. pre kazdu domenu.
  • SSH pristup.
  • Statistiky prenesenych dat pre kazdu domenu zvlast. V statistike zobrazit objem prenesenych dat podla krajin. (idealne aj statistika vsetkych domen, nech to nemusim spocitavat)
  • Statistiky prenesenych dat aj pre FTP.
  • Spolocny limit prenesenych dat FTP+HTTP.
  • Velkost vyuziteho diskoveho priestoru pre kazdu domenu aj spolu. Moznost obmedzit velkost diskoveho priestoru pre domenu.
  • GZIP defaultne zapnuty.
  • Este klasika na koniec: neobmedzeny pocet domen/subdomen, ftp uctov, mysql userov a databaz, objem diskoveho priestoru sa pocita spolu pre vsetky sluzby (disk, db, e-mail) a nie 2GB pre disk, 1GB pre db…
  • Zaloha vo fyzicky oddelenej lokalite (ina budova, aspon 500m fyzicka vzdialenost), priamy pristup k danej lokalite cez SSH/SCP/FTP. DB zalohovane aj 4× denne, zvysok staci 1× denne.

Tesim sa na testing :-)

Editoval oktam (1. 1. 2010 21:38)

AdamSurak
Člen | 16
+
0
-

Pokud skutečně bude vše co tady padlo, tak tento hosting rozhodně nebude mít nouzi o zákazníky a rád na něho převedu všechny klienty ;)

be-online
Člen | 50
+
0
-

Dobré zprávy.

Dokončujeme interní testování s první várkou domén. Zákaznické centrum ještě má nějaké mušky a je třeba jej vychytat. Nicméně veřejný betatest se blíží a stále s Vámi počítám :-)

Napadlo mne se ještě optat. Open-source aplikace typu Wordpress, Drupal apd. instalace na jedno kliknutí. O jaké aplikace je zájem ?

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Byl by zájem o ten SuEXEC, ať je v uživatelských právech trochu pořádek :)

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Já bych poprosil o projití všech vyřčených požadavků a vyjádření se k nim aspoň stylem ano/ne a proč :)

meris
Člen | 8
+
0
-

To vypadá moc pěkně ;)

Hodilo by se více skriptovacích jazyků
PHP je jasné, ale co třeba Python, Ruby, etc.. ?

Další věc co mi v českých luzích a hájích opravdu chybí, tak je nepodpora verzovacích systémů, od SVN přes mercurial po GIT. Takže bych ocenil i to. Alespoň jeden :)

Co se peněz týče, nejlepší způsob jaký jsem kde viděl je platba za služby, kde je možnost si navolit požadavky a dle toho se platí.
Např:

DISK: 5GB – 50Kč, 10 GB – 100Kč, 30GB – 250Kč …

PHP Memory limit: 32MB – 32Kč, 64MB – 64Kč, 128MB – 128Kč, 256MB – 256Kč,…

a tak dále

Editoval meris (6. 1. 2010 16:49)

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

be-online napsal(a):

Napadlo mne se ještě optat. Open-source aplikace typu Wordpress, Drupal apd. instalace na jedno kliknutí. O jaké aplikace je zájem ?

Na hostmonsteru jsem použil wordpress a phpBB, ale nemusí to být, když se to instaluje ručně je to sice o 5 minut delší, ale mám to pod kontrolou. Jediné co by pro to bylo přínosné by byla snadná možnost aktualizace (simplescripts na hostmonsteru) na pár kliknutí.

Wamer
Člen | 14
+
0
-

Pokud je volno měl bych také zájem o betatest.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Hosting běží pod Windows nebo Linux?

P.S.: Myslím si, že spouštět binární soubory by měla být jen na virtual nebo dedicated server, kde mám kompletní kontrolu nad celým strojem.

P.P.S.: Také bych se rád zůčastnil betatestingu.

be-online
Člen | 50
+
0
-

Verejny Betatesting slibuji uz dva tydny a zatim se s tim moc nepohlo, za to se omlouvam ale snazime se vetsinu chyb vychytat sami …

Server bezi na Linuxu, pokud bude zajem muzeme zaridit i Windows stroje :-)

AdamSurak
Člen | 16
+
0
-

Začínají mi expirovat některé hostingy. Vypadá to nějak?

iguana007
Člen | 970
+
0
-

.. nějak to celé usnulo …

be-online
Člen | 50
+
0
-

Neusnulo :) projekt je stale nazivu nicmene porad jsem s necim nespokojeny a nez pustim ven verejnou verzi tak chci mit otestovano a odladeno co nejvice.

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Máš alespoň nějakou časovou představu? (měsíc/Q1/Q2/Q3/Q4/…)

be-online
Člen | 50
+
0
-

urcite chceme stihnout betatest 1.2.2010 … na betatest je v planu vyhrazeno 14dni mozna i mene podle toho jak rychle to pujde …

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Měly by jste si pospíšit banánisté hledají nová útočiště… :-p

Editoval vrtak-cz (28. 1. 2010 9:15)

be-online
Člen | 50
+
0
-

Snazime se :-)

Mimochodem, mozna se dostavim na posledni sobotu kdyz to vyjde abych odprezentoval neco malo co uz je hotovo :)