Milníky (milestones)

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Inza
Člen | 330
+
0
-

Nakonec budeme mít milníky jedny globální. Do tohoto vlákna prosím pište milníky, neboli věci ve stylu: „Právě jsem dokončil tohleto a je to tady, tak to zčekněte“.

Názory na výsledky milníků Nepište do tohoto vlákna! Nediskutujte to o nich – k tomu slouží vlákna: Feature requests (…co bych v dokumentaci chtěl) a Repair requests (…moje reakce na to, co udělal někdo jiný a publikoval to jako milník).

Co to je milník? Milník je to, že jsme udělal nějakou část doku a chci aby mi k tomu někdo něco řekl – prostě mám hotový kus, tak ho publikuji.

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

offtopic:

Máš hezkej titul, akorát mi to trochu evokuje vedoucího NSDAP.

offtopic č. 2:

Zavedl bych ještě mylníky. To by bylo něco, když se někdo zmýlí.

Inza
Člen | 330
+
0
-

Honza M. napsal(a):

offtopic:

Máš hezkej titul, akorát mi to trochu evokuje vedoucího NSDAP.

offtopic č. 2:

Zavedl bych ještě mylníky. To by bylo něco, když se někdo zmýlí.

;-) – titul je jen beta, ještě ho nějak poladím;-)

Mylníky již existují, jmenují se Repair requests ;-)…

Inza
Člen | 330
+
0
-

Tak, když si odmyslíte tu poznámku na začátku (ta ve finální verzi nebude), tak rozvržení hlavní strany: https://nette.org/xx/dokumentace … Ještě nejsou hotovy texty u jednotlivých částí na to jdu teďka…

Inza
Člen | 330
+
0
-

Tak aktualizovaná verze, ještě se v průběhu večera bude vyvíjet…

https://nette.org/xx/dokumentace

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Pěkně to vypadá, moc pěkně=) Jen mi není jasná jedna věc: jak se liší Kuchařka od Tutoriálů?

Inza
Člen | 330
+
0
-

_Martin_ napsal(a):

Pěkně to vypadá, moc pěkně=) Jen mi není jasná jedna věc: jak se liší Kuchařka od Tutoriálů?

Pokud jsem rozdíl dobře pochopil já, tak

  • Tutoriály = Jak udělat co či ono, postup jak na to
  • Kuchařka = Jak správně v Nette dělat cokoliv…, snippety
Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Tak hlásím, že mám první beta verzi screencastu.. :)

http://tomik.jmx.cz/nettecast/

Není to dokonalé, zvuk je úplně za začátku poměrně nekvalitní, ale po několika vteřinách se to ustálí a už by to pak mělo být v pohodě.

Má to 35 minut, 78MB.

Snažil jsem se říct všechny zajímavé informace, které by mohly začínajícím pomoci.

Jinak je to ve formátu WMV, kdyby byl zájem, převedl bych to možná i na jiný, ale vzhledem k tomu, že tam je ten web-player, myslím, že to asi ani nebude potřeba.

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Ještě dodám, že ten přehrávač je Silverlight…

Edit: Vím, že to není dokonalé, vlastně naopak, ale už jsem nad tím strávil dva večery, možná to takhle bude stačit, pokud ne, tak bych to natočil znovu.

Vím tam o několika přeřecích a menších chybkách, ale nemělo by tam být nic, co by bylo nějak fatálně fakticky špatně nebo matoucí, pokud ano, dejte vědět…

Editoval Tomik (17. 4. 2009 21:40)

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Pěkné, pěkné ;) i grafiku jsi hezky trefil :)

„Až se soudruzi z PHP uráčej a třeba to jednou vydaj …“ třeba už to bude brzo ;)

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Moje otázka zní: dá se to poslouhat? :)

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Určitě dá, ať třeba někdo říká že ne, vždycky to bude lepší, než kdyby-to-komentoval-nejaky-ostavak ;) možná by nevadilo klidně i pomalejší tempo.

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Ok, uvidíme co na to ostatní, když bude nejhůř namluvil bych to znovu. Když by to bylo v pohodě, vezmu si ponaučení až od druhého dílu… :)

LM
Člen | 206
+
0
-

Hodně dobrý! i když ten výklad byl trochu rychlejší nevadilo mi to.

David Grudl
Nette Core | 8149
+
0
-

Super! Perfektní práce. Pokud bys chtěl, tak to hodím na nette.org, ať ti lidi nestrhnout limit na hostingu.

hrach
Člen | 1834
+
0
-

asi bych jen pro příště zvolil spisovnější jazyk – pozor na koncovky :) jinak moc pěkný(é) :D

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

hrach napsal(a):

asi bych jen pro příště zvolil spisovnější jazyk – pozor na koncovky :) jinak moc pěkný(é) :D

Čekal jsem jestli se někdo ozve. :) Vzhledem k tomu, že si na spisovnou češtinu např. v psaném projevu potrpím, první verze, kterou jsem natočil, byla více méně celá naprosto spisovná – ovšem nakonec jsem se rozhodl ji přemluvit – a to z důvodu toho, že se to nedalo poslouchat. Je to smutné, ale je to tak, nakolik mi vadí nespisovná čeština a hovorový jazyk při psaném projevu, při mluveném je tomu naopak. Shlédl jsem celý 40 minut, a opravdu to jsem špatně přes uši. A navíc to zní hodně „formálně“.

A protože jsem chtěl, aby se to dobře poslouchalo a bylo to neformální, zvolil jsem sice nespisovný, ale podle mě lépe poslouchatelný hovorový jazyk.

Ale uznávám, že někdy to je opravdu moc, budu muset pro příští díly najít nějaky rozumný kompromis mezi spisovným jazykem a hovorovým.

pmg
Člen | 372
+
0
-

Hele, Tomik je v televizi. Je to naprosto dokonalé! :-DDD

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

pmg napsal(a):

Hele, Tomik je v televizi. Je to naprosto dokonalé! :-DDD

:D

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Super! Perfektní práce. Pokud bys chtěl, tak to hodím na nette.org, ať ti lidi nestrhnout limit na hostingu.

Jak chceš, mě to je vcelku jedno, server by mi to unést měl. :)

Ale pokud se rozhodneš, že bude lepší, bude-li to na doméně nette.org, pak je otázka zda mám nechat ten „mini-web“ u sebe, nebo to nepřesunout taky.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Vyborna prace! :-)

crempa
Člen | 198
+
0
-

Super vysledek, jen tak dal !!

Jedine bych se snad priklonil k te formalnejsi forme pro priste. Myslim, ze v takovemto materialu je vhodne se vyvarovat jakemukoli osobnejsimu pristupu ci hodnoceni (narazim treba na komentar o PHP 5.3 apod.) Myslim, ze dany projev by se mel ridit podobnymi pravidly jako treba pisemny projev diplomove prace. I pres urcitou formalnost bych rekl, ze vysledek muze byt zajimavy a nijak „sterilni“ ci nudny i pri dodrzeni techto pravidel :-)

Ale ber to prosim jen jako muj nazor a pripadnou konstruktivni kritiku, sam bych to v zadnem pripade nenamluvil lip, takze jeste jednou opakuji, ze je to super prace !!

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

crempa napsal(a):

Super vysledek, jen tak dal !!

Jedine bych se snad priklonil k te formalnejsi forme pro priste. Myslim, ze v takovemto materialu je vhodne se vyvarovat jakemukoli osobnejsimu pristupu ci hodnoceni (narazim treba na komentar o PHP 5.3 apod.) Myslim, ze dany projev by se mel ridit podobnymi pravidly jako treba pisemny projev diplomove prace. I pres urcitou formalnost bych rekl, ze vysledek muze byt zajimavy a nijak „sterilni“ ci nudny i pri dodrzeni techto pravidel :-)

Ale ber to prosim jen jako muj nazor a pripadnou konstruktivni kritiku, sam bych to v zadnem pripade nenamluvil lip, takze jeste jednou opakuji, ze je to super prace !!

Dobrá, budu tedy příště volit formálnější mluvu. :)

Co se týče kritiky – sem s ní, nebojím se jí. :)

Určitě mám co zlepšovat, občas mi tam proklouzne „eehmm“, a podobné, což nedělá dobrý dojem, ale doufám, že se zlepším.

A poslední věc: mám tedy tento první díl předělat? (Myslím to vážně, nerad bych, aby to, že tam mluvím, jak mi zobák narostl, odradilo nějaké případně uživatele Nette. :)

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Abychom nezaplňovali topic Milníky, vytvořil jsem pro screencasty nový topic, takže jakékoli připomínky, kritiku, děkovné dopisy a vyhrůžky smrti prosím sem: https://forum.nette.org/…iewtopic.php?… … :)

Inza
Člen | 330
+
0
-

Tomiku naprosto skvělá práce! – jsi profík – i když začínající;-) Díky za vytvoření vlákna na screencasty;-)

A moc díky za screencast:-) – Tímto jsi officiální screencastovač;-). Doufám že v sobotu dorazíš abych ti mohl osobně potřást rukou za dobře odvedenou práci;-).

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Inza napsal(a):

Tomiku naprosto skvělá práce! – jsi profík – i když začínající;-) Díky za vytvoření vlákna na screencasty;-)

A moc díky za screencast:-) – Tímto jsi officiální screencastovač;-). Doufám že v sobotu dorazíš abych ti mohl osobně potřást rukou za dobře odvedenou práci;-).

V sobotu bohužel nedorazím. Nejpozději se uvidíme na další Poslední sobotě v Praze. Díky za chválu, jak říkáš je to jen začátek, pokus, který není dokonalý, má mnoho chyb, ale rád bych to dotáhl dál – a chyby opravil. Tak mi všichni držte palce. :)

Už bylo rozhodnuto, že se první díl bude předělávat, tak dát vědět, až se pohnu dál.

kravčo
Člen | 721
+
0
-

Hlásim, že som prebehol fórum a spísal poznámky o tom, čo by sa hodilo napísať do FAQ. Zatiaľ to má formu mojich poznámok – sú to odrážky z tým o čom by to malo byť + linky do fóra. Myslím, že je tam toho viac, ako tam nakoniec bude spracované, no spísal som to všetko, keď tak sa zbytočnosti zahodia.

Ak vám tam niečo chýba, kľudne dopíšte.

Inza napsal(a):

Názory na výsledky milníků Nepište do tohoto vlákna!

Zatiaľ sa to veľmi nedarí :)

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Sepsal jsem stránku Jak na adresářovou strukturu?, tak prosím korektory i odbornou veřejnost o zhodnocení a případné úpravy.

P.S. Odkaz do stránky FAQ bych dal až po vypilování na základě vašich podnětů=)

Editoval _Martin_ (20. 4. 2009 21:23)

pmg
Člen | 372
+
0
-

Určitě je to pěkně udělané. Pokud bych k tomu měl mít nějakou poznámku, vylekal mě ten červený obdélník. Ale to je asi správně: rozhodně lepší než odkrýt přístupové údaje k databázi.

kravčo
Člen | 721
+
0
-

Napísal som správne vytváranie formulárov, ktoré pojednáva o problémoch pri vytváraní formulárov vo fáze vykresľovania a samozrejme aj o tom, ako tieto problémy riešiť. Akákoľvek kritika je vítaná.

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Je to dobré… možná bych tam napsal i https://forum.nette.org/…entname-name, protože mi to přijde jako vrchol elegance…

Jo a prepare jsem v životě nepoužil a ani se mi nelíbí, tak bych zvážil jestli tuhle část nepřesunout do jiného FAQ s názvem „a k čemu vlastně může teoreticky sloužit ta metoda prepare{Něco}?“

Inza
Člen | 330
+
0
-

Tak, udělal jsem stránku s prioritami vývoje jednotlivých částí dokumentace – koukněte na priority. Teďka píšu roadmapu, trošku nestíhám, ale do PS by měla být hotova.

Jinak pro všechny, co dorazí na PS – představím nový nástroj pro tvorbu dokumentace (vhodný i k dalším účelům) – již „jinde“: zmiňovanou WYATE. – Po PS bude WYATE zveřejněna i online a vydám o ní článeček – takže se vše dozvědí i ti co na PS nedorazí…

Kromě tohoto nástroje mám na PS připravenu prezentaci na téma: „Nette – Dokumentační projekt“, ve které stručně popíši hlavní cíle a ideály NDP, jeho aktuální stav a nastíním jaký směrem bychom se měli vydat.

Prezentace bude po PS rovněž ke stažení a když budete chtít a budete hodní, tak se o tom pokusím spíchnout i nějakou tu page/postík… – aby byli v obraze i ti, co nedorazí na PS…

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Sice to nemá moc co dočinění s oficiální Nette dokumentací, ale Inza mi psal na twitteru ať to sem hodím, takže:

Inza
Člen | 330
+
0
-

Tak sice milník zmiňuji lehce opožděně, ale konečně se nám začíná rodit použitelný dashboard dokumentace…

Také byly vylepšený Extras a vytvořeny tutoriály…