Jake pouzivate IDE

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Jakub Bouček
Člen | 54
+
0
-

Nedaří se mi přijít na to, jak je to s licencí PHPed? Je přenositelná mezi počítači, musí se aktivovat po zakoupení licence?

Posledních 14 dní testuji trialku a už dlouho jsem se z žádným editorem nesžil tak jako s PHPed a vymýšlím strategii, jak co nejlépe pořídit.

crempa
Člen | 198
+
0
-

Panove co delaji na netbeans rozsireni se ted ptaji na cem delat v 6.9 verzi, mimojine se planuje podpora pro zend framework a cake… co tam udelat mensi najezd nettistu s tim, ze je zajem i o podporu nette.. :-)

viz. odkaz na blog post

ic
Člen | 430
+
0
-

crempa napsal(a):

Panove co delaji na netbeans rozsireni se ted ptaji na cem delat v 6.9 verzi, mimojine se planuje podpora pro zend framework a cake… co tam udelat mensi najezd nettistu s tim, ze je zajem i o podporu nette.. :-)

viz. odkaz na blog post

Bylo by to dobré no… ale asi by se jednalo jen o barevné zvýrazňování v šablonách ne? Nebo je tam ještě něco co by se dalo ulehčit vlastním netteditorem ?

deric
Člen | 93
+
0
-

ic napsal(a):

  • hodila by se podpora anotací (pak bych je možná začal víc používat) – minimálně @persistent
  • přechod z presenteru na šablonu
  • zvýrazňování syntaxe šablon a doplnění párového tagu by bylo fajn
Davelister
Člen | 28
+
0
-

Neprisel nekdo na to, jak v PHPedu otevrit .phtml soubor tak, aby se zvyraznval jako smarty .tpl?

Editor ma integorovanou podporu smarty, a syntaxe u nette je podobna, takze by urcite bylo lepsi to zvyraznovat jako smarty nez jako HTML.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Nastav si asociace…

Tools → Settings → IDE → Associations → u PHP odeber *.phtml; a u Smarty ho přidej

Davelister
Člen | 28
+
0
-

Uz to funguje, diky moc :)
Nedoslo mi ze .phtml uz je asociovany s PHP, jeste jednou diky :)

lactarius
Člen | 47
+
0
-

Zmiňoval jsem tady PHPDesigner – vyhovuje mi a jsem na něj zvyklý, ale u verze 7 mi nejde rozchodit Xdebug – spolehlivě shazuje Apache, takže jsem ho musel vypnout. Zkušenost asi nikdo nemáte, že ?

arron
Člen | 464
+
0
-

lactarius napsal(a):

Zmiňoval jsem tady PHPDesigner – vyhovuje mi a jsem na něj zvyklý, ale u verze 7 mi nejde rozchodit Xdebug – spolehlivě shazuje Apache, takže jsem ho musel vypnout. Zkušenost asi nikdo nemáte, že ?

No co jsem tak pochopil, tak je to chyba primo v xdebugu. Existuje nekde nejaka opravena verze, ale rozhodne neni oficialni a je kompilovana VC9. Takze pouzitelna jenom oemzene. Takze se zda, ze musime cekat a cekat…

redhead
Člen | 1313
+
0
-

ja vcera zkousel novou betu 2.1.0 (myslím, že to byla verze), a stále to padalo…

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

A proč si ho nezkompilujete sami, to radši budete měsíce čekat?

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Dobrá zpráva pro NetBeans-aře. Od verze 6.9 bude podpora Smarty: http://blogs.sun.com/…ty_available

Editoval Honza Kuchař (5. 5. 2010 16:16)

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Majkl578 napsal(a):

A proč si ho nezkompilujete sami, to radši budete měsíce čekat?

Jak?

Panda
Člen | 569
+
0
-

Honza Kuchař napsal(a):

Jak?

http://php.net/…building.php

Já si Xdebug a některá další rozšíření (Imagick, APC) kompiluji z SVNka celkem pravidelně, pokud by byl zájem, tak to mohu někam i publikovat.

Vyki
Člen | 388
+
0
-

Panda napsal(a):

Já si Xdebug a některá další rozšíření (Imagick, APC) kompiluji z SVNka celkem pravidelně, pokud by byl zájem, tak to mohu někam i publikovat.

Já osobně bych ti byl velmi vděčný za publikování návodu jak ze SVN kompilovat. Stačil by manuálek krok po kroku. Díky

Panda
Člen | 569
+
0
-

Vyki napsal(a):

Já osobně bych ti byl velmi vděčný za publikování návodu jak ze SVN kompilovat. Stačil by manuálek krok po kroku. Díky

Podívej se na ten odkaz, co jsem psal, je to tam celkem pěkně popsané. Jen na Windows nemůžeš kompilovat čistě každé rozšíření zvlášť, kompilaci musíš pouštět přímo ze stromu s PHPkem (na který jsi pustil předem buildconf a configure), jen jako parametr nmake předáš název DDLka, které Ti to vyplivne, tedy například nmake php_xdebug.dll (a stejně to bude muset nakompilovat i jádro PHPka). A bude to samozřejmě fungovat jen pokud jsi configure řekl, že chceš dané rozšíření shared.

Podrobnější návod bych mohl případně sepsat až po maturitě.

jarks
Člen | 94
+
0
-

Vyšlo NetBeans IDE 6.9 RC1. Jednou z nových vlastností je konečně podpora SMARTY. To by byla dobrá zpráva, ale v RC1 plugin nevidím v nabídce (v DEV verzích vidět je) a nedaří se mi donutit NetBeans, aby to fungovalo i v PHTML souborech.

Chodí to prosím někomu?

Další věc je, že u velkých presenterů nejde použít code completition a formátování kódu (ALT+SHIF+F) – spadne to na OutOfMemoryError: Java heap space. U menších souborů to funguje. Jestli používáte NetBeans, můžete si prosím stáhnout RC verzi, prozkoušet to a poslat reporty? Díky.

pekelnik
Člen | 462
+
0
-

jarks napsal(a):

… z nových vlastností je konečně podpora SMARTY.

Konečně IDE implementují Smarty syntax – zrovna když Smarty už nikdo nepoužívá ;) LOL

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Třeba nový PhpStorm má taky podporu Smarty.

iguana007
Člen | 970
+
0
-

pekelnik napsal(a):

jarks napsal(a):

… z nových vlastností je konečně podpora SMARTY.

Konečně IDE implementují Smarty syntax – zrovna když Smarty už nikdo nepoužívá ;) LOL

Imho nejde jen o Smarty, ale celou řadu dalších šablonovacích engine, které mají v podstatě totožnou nebo hodně podobnou syntax jako Smarty – např. Nette šablony ;)

Otazkou zbývá, zda-li se to podaří rozjet i s .phtml koncovkami souborů :)

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

podaří rozjet i s .phtml koncovkami souborů :)

A co se používá v jiných frameworcích?

stromc3k
Člen | 7
+
0
-

Co se tyce podpory smarty v netbeans, tak bych zkusil:
Options → miscellaneous → files
a nasledne asociovat .phtml s tpl MIME typem

norbe
Backer | 405
+
0
-

Nevíte někdo, jak přinutit netbeans, aby mi zobrazoval chyby při chybějícím namespacu? Právě přepisujem aplikaci do php 5.3 a tohle by se docela hodilo.

Povedlo se mi pouze dostat do stavu, kdy se mi zobrazí warning pokud je kurzor přímo na řádce kde namespace chybí. Zkoušel jsem v Tools -> Options -> Editor -> Hints -> Add Use Import -> Show As: Error / Warning, ale to neudělá vůbec nic, pouze přestane fungovat upozornění i na konkrétním řádku.

Nějaký typ jak to vyřešit?