Jake pouzivate IDE

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
arron
Člen | 464
+
0
-

Otazka je v zasade v predmetu:-) Jenom me zajima jake vyvojove prostredi vyuzivate k psani webu postavenych na Nette:-)

Etch
Člen | 403
+
0
-

PHPEdit a PhpEd podle toho u jakého počítače se nalézám.

crempa
Člen | 198
+
0
-

NetBeans
nektery z poslednich dev buildu..

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Netbeans, zatím 6.5

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

NetBeans 6.5 :)

Proki
Člen | 66
+
0
-

Eclipse PDT

krajaac
Člen | 45
+
0
-

Eclipse (jsem na nej zvykly), zkousel jsem mesicem i NetBeans ale neposkytoval takovou funkcnost a taky mi uplne nesedl..

onge
Člen | 53
+
0
-

VIM

mozna muzete namitat, ze to neni IDE, ale me bohate staci:)

morousej
Člen | 18
+
0
-

Kdysi jsem používal Eclipse PDT, ale na komfort Zend Studia to nemá a ta cena není vysoká…

phx
Člen | 651
+
0
-

Eclipse PDT 1.0.5 (prisel mi stale lepsi nez 2.x.x, ale mozna uz to dohnali, neivm je to tak 3 mesice co jsem to porovnaval)

deric
Člen | 93
+
0
-

NetBeans 6.5

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

phpDesigner 2008

Pyrop
Člen | 2
+
0
-

NuSphere PhpED (5.5).

tark
Člen | 22
+
0
-

netbeans… free a nezdá se zase tak špatný ;)

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

na Eclipse jsem si zvykal půl roku. neúspěšně. PhpEd mi nějak nesedl. na NetBeans jsem zatím neměl čas. zatím zůstávám u PSPadu a Tortoise a jsem celkem spokojen. až někdy budu v masochistickém rozpoložení zkusím to nové Eclipse PDT nebo NetBeans..

Editoval paranoiq (23. 2. 2009 18:24)

Ola
Člen | 385
+
0
-

paranoiq: Taky sem dělal v PSPadu, teď dělám v Eclipse PDT (asi 2 měsíce) s tím, že design kóduju v PSPadu (to Eclipse mi na kódování moc nesedlo), ale pro psaní PHP kódu bych nikdy neměnil zpět .. Našeptávání je hodně pěkná věc, a když to našeptává i věci z Nette & dibi tak je to luxus, navíc mi to rozhraní přijde přívětivější (tedy od tý doby kdy sem našel nastavení kódování:)) :)

(ještě plánuju vyzkoušet PhpEd, Netbeans a nejnovější PDTčko)

Editoval Ola (23. 2. 2009 19:51)

edke
Člen | 198
+
0
-

V eclipse robim viac ako 2 roky, predtym som pouzival phpeclipse, ale rychlo som presiel na PDT. Skusal som uz pred pol rokom PDT 2.0 integration builds, ale boli s tym velke problemy. V decembri vysiel stable PDT 2.0 a po niekolkych neuspesnych pokusoch mi uz to konecne bezi dostatocne stabilne.

Skusal som Netbeans, ale nesedelo mi to tak, ako eclipse. Najvacsi problem bol, ze som nenasiel nic, co by sa aspon priblizovalo Mylyn-u a jeho integracii s bugzillou. Ako regex tester pouzivam tento plugin. Eclipse mam pekne vizualne zladene s mojim KDE4.2, a lepsie sa to sprava na dualhead-e.

Naopak co sa mi paci extremne na Netbeans je ako napreduje podpora pre PHP, paci sa mi hlavne jedna ficura, kde funguje autocomplete v retazcoch, ked sa retazec zacina slovom select, ponukne moznost napojit sa na konkretnu databazu a potom priamo autocomplete pomaha pri tvorbe selectov.

Rovnako by som rad lepsiu sql podporu. Neviem ako je na tom Netbeans, ale Eclipse Data Tools Platform je na tom este slabucko.

bigfox
Člen | 3
+
0
-

Používám Aptana Studio (upravený a rozšířený Eclipse), používám ho posledního půl roku a zatím si nemůžu stěžovat

nAS
Člen | 277
+
0
-

NetBeans 6.5

jasir
Člen | 746
+
0
-

PhpEd. Dobry debugger, naseptavani.

phx
Člen | 651
+
0
-

Popis te pls jak to Aptana Studio napovida a zda je lepsi nez Eclipse PDT. DIKY

bigfox
Člen | 3
+
0
-

phx napsal(a):

Popis te pls jak to Aptana Studio napovida a zda je lepsi nez Eclipse PDT. DIKY

Nemám moc zkušeností s PDT – z PSPadu jsem vlastně přešel rovnou na Aptanu, tak nemohu soudit co je lepší.

Napovídání je podle mě docela vychytané – začneš psát, hned se nabízí nabídka s funkcemi, třídami (z celého projektu), proměnnými. Když jsi ve třídě a je rozšířená, tak v našeptávači vydíš odkud je metoda kterou chceš použít a pokud je třída nebo metoda okomentovaná přes phpDoc (jako třeba třídy v Nette :) ), tak ti ty komentáře ukáže.

Nevím co přesně by jsi chtěl ještě vědět, ale nejjednoduší je si stáhnout standalone verzi Aptany (131 MB) a vyzkoušet :)

pmg
Člen | 372
+
0
-

Aptana vypadá pěkně, díky za tip. Nevím, jestli jste našli screencasty, jeden o generování kódu.

jiriknesl
Člen | 56
+
0
-

Asi sem divnej.

Používám naráz

Eclipse PDT
Aptana Studio
Netbeans
Intype
PSPad

na co mám ten den náladu, to pustím a používám.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Já používám Zend Studio for Eclipse… Začínal jsem jako spousta lidí notepadem po týdnu mučení se jsem přešel na PSPad… Který mě vydržel na pár let. Pak přišel na řadu VIM protože jsem přešel na linux. Nasledoval přechod na Zend Studio pak chvilka testování PHPed který je kvalitní ale integrovaná SVNka v Zend Studiu for Eclipse vzala za své a tak jsem přešel na něj a už pár let jsem spokojen…

Petr Daňa
Člen | 109
+
0
-

By mě zajímalo, jestli ta Aptana má nějakou vlastní implementaci pro PHP nebo jen používá PDT plugin, protože pro Python používá normálně opensource plugin pyDev. Pokud má vlastní implementaci pro PHP, je v něčem lepší, pro co by se vyplatilo Aptanu kupovat?

Edit: ikdyž teď koukám, že ta Aptana je taky zadara, takže to PHP bude asi PDT. Placená je až verze Pro, která má pár věcí navíc, ale jediné, co by z toho bylo pro mě možná upotřebitelné je ten JSON editor.

Editoval Petr Daňa (25. 2. 2009 9:54)

stpnkcrk
Generous Backer | 189
+
0
-

Sice to není úplně tématicky správný dotaz, ale jelikož je tu pár lidí, kteří Aptanu používají, třeba pomohou.

Stáhl jsem a nainstaloval, spustil, všechno bylo v pohodě. Chtěl jsem si ale nainstalovat PHP plug-in. Při jeho instalaci se vyskytla jakási chyba, ale nakonec se nainstaloval a chtěl restart Aptany. Od té doby nejsem schopen ji spustit. Ani po restartu počítače, zkusil jsem odinstalaci a novou instalaci.

Spustím program a na chvilku naskočí splash screen, tím to ale skončí. Nevíte někdo, jak z toho ven? S Javou se moc nekamarádím, takže nemám žádné zkušenosti… Díky. :)

bigfox
Člen | 3
+
0
-

skocourek napsal(a):

Sice to není úplně tématicky správný dotaz, ale jelikož je tu pár lidí, kteří Aptanu používají, třeba pomohou.

Stáhl jsem a nainstaloval, spustil, všechno bylo v pohodě. Chtěl jsem si ale nainstalovat PHP plug-in. Při jeho instalaci se vyskytla jakási chyba, ale nakonec se nainstaloval a chtěl restart Aptany. Od té doby nejsem schopen ji spustit. Ani po restartu počítače, zkusil jsem odinstalaci a novou instalaci.

Spustím program a na chvilku naskočí splash screen, tím to ale skončí. Nevíte někdo, jak z toho ven? S Javou se moc nekamarádím, takže nemám žádné zkušenosti… Díky. :)

Tohle se mi taky občas stává, pomohlo když jsem ve složce, kde je Aptana nainstalovaná, smazal soubor .aptana – metoda pokus-omyl se opět osvědčila ;-)

stpnkcrk
Generous Backer | 189
+
0
-

bigfox napsal(a):

skocourek napsal(a):

Sice to není úplně tématicky správný dotaz, ale jelikož je tu pár lidí, kteří Aptanu používají, třeba pomohou.

Stáhl jsem a nainstaloval, spustil, všechno bylo v pohodě. Chtěl jsem si ale nainstalovat PHP plug-in. Při jeho instalaci se vyskytla jakási chyba, ale nakonec se nainstaloval a chtěl restart Aptany. Od té doby nejsem schopen ji spustit. Ani po restartu počítače, zkusil jsem odinstalaci a novou instalaci.

Spustím program a na chvilku naskočí splash screen, tím to ale skončí. Nevíte někdo, jak z toho ven? S Javou se moc nekamarádím, takže nemám žádné zkušenosti… Díky. :)

Tohle se mi taky občas stává, pomohlo když jsem ve složce, kde je Aptana nainstalovaná, smazal soubor .aptana – metoda pokus-omyl se opět osvědčila ;-)

Ha – pomohlo!! Díky!! :)

MartinJanda
Člen | 60
+
0
-

KomodoEdit 5.0

ZiziTheFirst
Člen | 1
+
0
-

Quanta+, zatím nejlepší poměr jednoduchost/featury.

Zkouším Netbeans i Eclipse PDT, ale frustruje mě nemožnost uploadovat přes FTP na server jen změněné soubory. Také jsem nenašel způsob, jak vyřadit některé adresáře (např. temp) z projektu (nechci je ani vidět, ani uploadovat).

Jak tohle řešíte vy? Pokud mám testovací verzi na localhostu a druhou testovací verzi na serveru, nenapadá mě rozumný způsob… SVN na serveru sice použít můžu a změny, které na locale udělám, tam commitnout… ale potom ty změny nějak musím promítnout i na testovací verzi aplikace na serveru – a tady už bych musel mít přístup na konzoli, abych mohl použít SVN.

cuga
Člen | 210
+
0
-

Taky trosku mimo dotaz, ale coz :)

Potreboval bych poradit s FTP v Net Beansech. Kdyz zkusim uploadnout soubor, tak to ma takovyto prubeh:

200 TYPE is now 8-bit binary
CWD /harmonie
250 OK. Current directory is /harmonie
CWD /harmonie/app/presenters/FrontModule
250 OK. Current directory is /harmonie/app/presenters/FrontModule
PORT 127,0,0,1,12,46
200 PORT command successful
STOR DefaultPresenter.php.new~
DELE DefaultPresenter.php.new~
425 Could not open data connection to port 24027: Connection timed out
QUIT
250 Deleted DefaultPresenter.php.new~

Summary
====================
Failed:
file      app/presenters/FrontModule/DefaultPresenter.php     Cannot upload file DefaultPresenter.php (unknown reason).
Runtime: 45 s, transfered: 0 file(s), 0 KB

Test pripojeni projde, ale soubor ne a ne uploadnout :) hlavne me tam bere to unknown reason ;)

Editoval cuga (5. 4. 2009 19:39)

frosty22
Člen | 373
+
0
-

PSPad :! Docela bych zkusil jiné IDE, ale prostě síla zvyku a než bych se přeorientoval na něco jiného, zvlášť když ho využívám cca 8h denně (v pracovním týdnu) a o víkendu někdy i více.

o5
Člen | 416
+
0
-

frosty22:

No jsem zvedav jak dlouho u PSPadu vydrzis :-) Pac az objevis vyhody IDE tak nebudes chapat jak si mohl PSPad pouzivat :-D

Editoval o5 (5. 4. 2009 21:25)

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Asi tak ;)

frosty22
Člen | 373
+
0
-

tak jsem na Váš popud nainstaloval Eclipse, zatím tedy v prvních 10min mě zase tak nezaujala, zatím tedy jako mínus vidím chybou diakritiku a dobu spuštění, nadruhou stranu do plusu vidím list vlastních tříd v projektu..

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Eclipse bych doporučil jen těm, co jsou na něj zvyklí :-D Protože je takový divný :-D

o5
Člen | 416
+
0
-

frosty22 napsal(a):

tak jsem na Váš popud nainstaloval Eclipse, zatím tedy v prvních 10min mě zase tak nezaujala, zatím tedy jako mínus vidím chybou diakritiku a dobu spuštění, nadruhou stranu do plusu vidím list vlastních tříd v projektu..

Napovídání, napovídání, napovídání :-D Vlastní šablony. Jaký si to uděláš, takový to máš. Člověk si musí pohrát s nastavením a pak jede, ale PDT za ty roky (2) mě má stále čím překvapit (např. nedávno jsem přešel na dvojkový PDT, konfiguruju si takhle šablony a za boha nemůžu přijít, proč se mi při vytvoření souboru nepastne moje super truper šablona – za pár minut nacházím již nahlášenej bug vypovídající, že v šablonách nefungují proměnné jako ${file} apod – šílím)

Honza M. napsal(a):

Protože je takový divný :-D

ale za NetBeans fakt měnit nebudu :-D Blee :-D

Aptana je asi největší kandidát (napovídání pro jQuery jsem v PDT s příslušným pluginem nerozchodil). Ale bohužel ji nerozjedu a jak už tu zde někdo psal, taky nejsem kamarád s javou.

Editoval o5 (5. 4. 2009 23:44)

Ola
Člen | 385
+
0
-

Dřív sem taky používal PSPad, dnes bych s ním nemohl dělat (taky mě tam vytáčely chvílema divný tabulátory), třeba našeptávání u Nette to neumí, nenašeptává mi to jQuery (ikdyž to mi dělá ten Spket), kódování mě také trápilo, nakonec sem to někde v nastavení rozjel na UTF-8.

Já mám teď jak už tu psal phx verzi 1.0.5 (dvojka mi na tomhle kompu nefungovala oslnivě), našel jsem někde na internetu našel zkompilovanou verzi s pár dalšíma vychytávkama a doinstaloval jsem si do toho spket pro javascript

xmn
Člen | 6
+
0
-

… uz asi 5 let PHPEdit (phpedit.com) Jen pro windows, komercni. Ma podporu zvyraznovani syntaxe pro vsechno mozny (napr. v php kodu rozpozna SQL dotaz). Hromadu doplnku (napr. zvyrazneni syntaxe pro Smarty-like sablony), integrovany debugger, podporu project/solution, (S)FTP, naseptavace, atd atd. Prosel jsem si vetsinou zde zminovanych IDE a editoru a zustal u tohodle. Koupili jsme si na firmu licence a i s podporou je spokojenost.

Editoval xmn (10. 4. 2009 13:47)

lactarius
Člen | 47
+
0
-

phpDesigner – už hodně dlouho. M. Pham je mírně geniální.

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

skráceně: používám NetBeans → multiplatformní

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

NetBeans, jelikož je kvalitní Linuxová verze :)

h4kuna
Backer | 740
+
0
-

Pouzivam Eclipse jak na windowsu tak linuxu, pac podle me ma inteligentnejsi napovidani jak NetBeans na kterem jsem taky delal. Avsak ted ma vyjit 6.7 a urcite ho opet vyzkousim :) Takze to stridam podle nalady :D

Editoval matata (11. 5. 2009 18:23)

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

NetBeans

Jod
Člen | 701
+
0
-

Doma Espresso

V práci som používal NetBeans, ale robí blbosti a je také megakorytnačie, že používam radšej Geany.

cuga
Člen | 210
+
0
-

nevite nekdo, jak prinutit netBeanse at i kod v sablonach uzavreny v { … } chapou a obarvujou jako php???

zkouseli jste to nekdo???

Lopo
Člen | 277
+
0
-

Zend Studio for Eclipse – praca s projektom na serveri cez SSH bez potreby lokalnej kopie
ked bude cas a nalada tak mozno oskusam nejake ine prostredia

Inza
Člen | 330
+
0
-

Takže, ohledně IDE mám pro vás zajímavou novinku – v Clevisu používáme naše Clever IDE (nadstavba nad Eclipse PDT 2.0). To nejzajímavější je, že toto IDE bude dostupné jako Open Eclipse modfikace i pro Vás. Kromě toho, že je to PHP IDE má Clever IDE výhodu v tom, že přímo integruje podporu Nette Frameworku a že jej obdržíte s předpřipravenými šablonami, templaty a mnoha dalšími věcmi. S uvolněním aktuálně čekáme na fixnutí několika věcí v Eclipse PDT, kvůli kterým je IDE v některých situacích Clever IDE nestabilní, ale již velmi brzy se dočkáte. Budete informováni;-) – stay tuned…

Pokud na to spěcháte hodně, máme Clevisí Twitter – @Clevisaci – informace se nikdy nešířily rychleji…

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

26.6. vyjde PDT 2.1, které je dle mě docela povedené – běží na novém jádře (Galileo), lepší podpora pro napovídání, zdá se mi že má i menší paměťové nároky… jsou ty chyby i v této verzi? Případně plánujete přejít na tu novou?