Řešení dilematu mezi wiki a planette

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Již dlouho je plánovaný přesun wiki na planette. V současnosti na planette nic není a přesto na ní vede odkaz z dokumentace. Titulní stránka wiki vypadá mnohem lépe, přívětivěji, zmiňuje licenci obsahu apod.

Navrhované řešení: Dočasně planette zrušit, tj. homepage planette bude obsahovat redirect na homepage wiki a odkaz v dokumentaci bude aktualizován, aby odkazoval přímo do wiki.
(Nevyjádření nesouhlasu v rozumné době považuji za souhlas s navrhovaným řešením.)

David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

Spíš bych to přesunul, stejně je to v plánu, a odkaz na planette dal přímo do hlavního menu.

Vojtěch Dobeš
Gold Partner | 1316
+
0
-

A co takhle přejmenovat Wiki na Planette? Případně na Planette Wiki nebo Wiki Planette (nejsrozumitelněji mi zní to poslední)? Ten název Planette je prostě příliš dobrý :)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

@DavidGrudl:
To by bylo samozřejmě lepší. (Nenavrhuji řešení, u nichž nejsem schopen zajistit realizaci.)

David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):
(Nenavrhuji řešení, u nichž nejsem schopen zajistit realizaci.)

To se cení!

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Spíš bych to přesunul, stejně je to v plánu, a odkaz na planette dal přímo do hlavního menu.

Nevím sice proč jsou na jednu věc 2 místa (KISS?), ale rád s případným přesunem (úklidem druhé) pomůžu. Bylo by fajn, kdybys nahodil nějakou reálnou představu, kde má co být.

+ byl bych pro defaultní sjednocení „návodů“, tedy na hlavní stránce byl seznam s přehledem obsahu všech těchto 3 skupin (Tutoriály, Screencasty, Kuchařka) a zároveň v hlavičce odkazy na ně (jak je to nyní na hlavní stránce). Teď to není příliš user friendly, tedy pokud chci mít wiki jako něco, v čem chci hledat a vzdělávat se. Musím se proklikat všemi třemi, než se dostanu k tomu, co by mne zajímalo a hodilo se mi.

Nejde mi o to, že se k tomu nejde dostat (jde). Jde mi o to, neházet návštěvníkům klacky pod nohy.

Teď mi přijde, že to primárně a téměř výhradně funguje jako odkazník z fóra, tedy „to už se tu řešilo, koukni sem“, což je škoda. Wiki by neměl být další pastebin. Lidi by pak možná pokládaly méně dotazů směřujících do wiki a více těch, které řeší nové problémy. Opět bychom si tím ušetřili práci :).

pekelnik
Člen | 462
+
0
-

Jsem sám komu pojem „Kuchařka“ přijde nicneříkající?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

@**pekelnik**: referenční příručka (Reference, podle témat) a kuchařka (Cookbook, řešení neobvyklých požadavků) jsou standardní názvy pro sekce dokumentace u jiných projektů s anglickou dokumentací.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

pekelnik napsal(a):

Jsem sám komu pojem „Kuchařka“ přijde nicneříkající?

Ale běžně používaný http://symfony.com/…k/index.html http://www.doctrine-project.org/…/orm/2.1/en/#… :-)

gawan
Člen | 110
+
0
-

prikláňam sa k pekelníkovi … čo je cookbook mi jasné je, ale čo je „kuchárka“ alebo „kuchařka“ nie. Tak isto ako sa bavíme o „dependency injection“ a nie o tom, že sme „závislí na vstrekovaní“ ;-) Na druhej strane by to mohlo byť celkom zábavné mať v dokumentácii názov kapitoly „Závislé vstřikování“ ;-)

22
Člen | 1478
+
0
-

Nejlepší by bylo přejmenovat Kuchařku na How To a dal bych to někam blízko k FAQ

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

V angličtině by to možná nejlepší bylo, ale v češtině mi to moc rozumné nepřijde ;)

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

A FAQ přejmenovat na ČKO!!! (bylo by lepší se držet tématu)