Nová dokumentace slibovaná k 1.6

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8147
+
0
-

Patrik Votoček napsal(a):

@David Grudl: sorry ale akorat jsem to chtel fixnout… (meli jsme to otevrene ve stejnou chvili)

To těžko, fixl jsem to až o 22 min později, když jsem na to náhodou narazil.

Ale to nic nemění na tom, že nechápu, proč bylo potřeba zkurvit celou stránku megabannerem „Dokumentace ještě není zcela dokončena, berte to prosím v potaz.“, to ta předchozí byla jako dokončenější?

Nehledě na to, že tento povýšenecký tón si v celé dokumentaci naprosto vyprošuju. Ber to v potaz ;)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Nechci ti do toho teď vrtat, takže to napíšu sem: U Licenční politika a u Mikro-aplikace máš českou URL.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

David Grudl napsal(a):

To těžko, fixl jsem to až o 22 min později, když jsem na to náhodou narazil.

Napsal jsem to, uložil jsem to (idiot sem nesescrolloval dolu) a šel se psem. Vratil se a zjistil že je to posrane chtěl jsem to fixnout ale mezitim než se mě to načetlo a uložil jsem to jsi to fixnul a uložil ty. (viz.: http://nezmar.jabbim.cz/…1/06/10.html#…)

Ale to nic nemění na tom, že nechápu, proč bylo potřeba zkurvit celou stránku megabannerem „Dokumentace ještě není zcela dokončena, berte to prosím v potaz.“, to ta předchozí byla jako dokončenější?

Cele to vzniklo z http://nezmar.jabbim.cz/…1/06/10.html#…

Nehledě na to, že tento povýšenecký tón si v celé dokumentaci naprosto vyprošuju. Ber to v potaz ;)

OK beru v potaz! A příště se na takové „radikální“ změny raději vy***! V potaz to beru!

Ještě jednou sorry! Tohle sem posral a totálně vím o tom.

Btw notička nebo odkaz na 0.9.x docku (kterej sem tam taky daval) by se tam hodil.

Vojtěch Dobeš
Gold Partner | 1316
+
0
-

OT: Na Nette je kromě výborné použitelnosti, promyšlených feature a v dobrém smyslu puntičkářství skvělé také to, že Vám udržuje dobrou náladu :).

David Grudl
Nette Core | 8147
+
0
-

Ok, příště opatrně.

Bugy na doc.nette.org zatím neopravujte, nahraju tam novější verzi. Jak to bude, dám vědět.

David Grudl
Nette Core | 8147
+
0
-
Šaman
Člen | 2635
+
0
-

Haleluja, Davide, máš u mě pivo – teď s tím bude radost pracovat. Ještě aby autoři doplňků updatovali na aktuální verzi a bude zase veselo.

pepko
Člen | 12
+
0
-

Davide díky. Fakt super práce.

Nox
Člen | 378
+
0
-

Přidávám se k poděkování, vypadá to fakt hezky. A jakmile bude překlad tak vzhůru do světa :)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

David Grudl wrote:

Bugy na doc.nette.org zatím neopravujte, nahraju tam novější verzi. Jak to bude, dám vědět.

Dokumentace vypadá skvěle, můžeme už opravovat? :)

Pár (neprioritních) poznatků spojených s novou dokumentací:

  1. Odkazy do API reference nerozlišují verzi Nette, takže v dokumentaci pro verzi 0.9 jsou nepoužitelné.
  2. Při převodu staré dokumentace se rozbily odkazy na Nette\Object, na reflexe a na anotace. Odkazují (nesmyslně) do nové dokumentace.

Editoval Jan Tvrdík (18. 6. 2011 11:48)

David Grudl
Nette Core | 8147
+
0
-

První kapitoly až po DI ještě teď projdu ve vlaku, odpoledne ji prohlašuji za hotovou a můžete opravovat. Jen k tomu prosím přistupujte citlivě.

David Grudl
Nette Core | 8147
+
0
-

Jednu technickou: dokumentace by nepochybně měla používat jednotný styl zápisu. Ale u věcí, které nejsou normované (zde nebo zde), je před nějakým reformátováním určitě vhodnější otevřít téma na fóru (např.), normu vytvořit a zanést do dokumentace a pak teprve přeformátovávat.

David Grudl
Nette Core | 8147
+
0
-

Z mého pohledu je finalizované vše kromě kapitol:

  • Komponenty a ovládací prvky
  • Debugování a zpracování chyb
  • Konfigurace prostředí a Dependency Injection

Ty zatím neopravujte. (vlak zas tak dlouho nejel)