Nová dokumentace slibovaná k 1.6

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Richard Jedlička
Člen | 51
+
0
-

Takže nová dokumentace slibovaná k 1.6. nebude? Kde je problém? Nebo už je vydaná? Já si žádné změny nevšiml.

Dík Uiii

22
Člen | 1478
+
0
-

Já myslím, že by jsi měl přijmout za svůj termín IRWIR™ – It will be ready when it will be ready :-)

Editoval 22 (3. 6. 2011 10:52)

hrach
Člen | 1834
+
0
-

Davidovi se to předevčírem nepodařilo mergnout a včera měl školení.

jarks
Člen | 94
+
0
-

https://forum.nette.org/…rainstorming?p=2

2.6.2011,2:17

David Grudl napsal(a):

Uff, jsem nečekal, že zmergovat ty dvě databáze bude takový ojeb :-( Musím ráno na školení, tak to nebudu hrotit, dokumentace bohužel dnes ještě nebude.

Droid
Člen | 92
+
0
-

hrach napsal(a):

Davidovi se to předevčírem nepodařilo mergnout a včera měl školení.

Dneska je taky den ;-)

David Grudl
Nette Core | 8139
+
0
-

Dneska taky školení, zítra výlet na Karlštejn, holt nemám to lehký ;)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Nojo a pak je neděle… kdo by pracoval v neděli :D

hrach
Člen | 1834
+
0
-

grrr!!! :O :P

Vyki
Člen | 388
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Dneska taky školení, zítra výlet na Karlštejn, holt nemám to lehký ;)

Máš recht, dneska je venku krásně, komu by se chtělo dřepět u compu. Taky to dneska balim a jdu na kolo do Jizerek.

Editoval Vyki (4. 6. 2011 10:52)

h4kuna
Backer | 740
+
0
-

:)

Droid
Člen | 92
+
0
-

Ticho po pěšině

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Pšt! Ať ho nevyplašíte…

Droid
Člen | 92
+
0
-

HosipLan napsal(a):

Pšt! Ať ho nevyplašíte…

:-D +1

jtousek
Člen | 951
+
0
-

Když byla dokumentace slibována k 1. 6., byl tam uveden rok? :-D

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Formuláře taky měly být za týden a nakonec byly až víc jak půl roku po termínu, protože se na nich Davidovi něco nelíbilo. :) Takže fakt to chce chladnou hlavu…

Kurtas
Člen | 109
+
0
-

Hmm chladnou hlavu rikas :) … jak ma ale zacatecnik zacit bez dokumentace? Leda se ucit starou verzi .)

Nox
Člen | 378
+
0
-

Zatím asi prostě vyčkat pár dní, měla by být brzy

grey
Člen | 94
+
0
-

Chce to prostě zvyknout si na nette time – plus mínus tři čtvrtě roku…

h4kuna
Backer | 740
+
0
-

grey napsal(a):

Chce to prostě zvyknout si na nette time – plus mínus tři čtvrtě roku…

+1 like, ani ne tak minus jako plus

Veřím že David dělá co může, pokud neškolí nebo není na Karlštejně, a zatím neumí dělat paralelně :D Pokud se to trošku opozdí aby to dovyšperkoval a předvedl kill skill tak to za to stojí.

Editoval matata (6. 6. 2011 16:51)

Tharos
Člen | 1030
+
0
-

Btw, kdo chtěl dokumentaci dřív, měl dostatek prostoru (rozuměj dostatek měsíců) napsat si ji sám :).

Michalek
Člen | 210
+
0
-

Vy děláte, jako byste nebyli programátoři. Nebo dodržujete termíny? Neznám nikoho takového :)

peane
Člen | 16
+
0
-

Michalek napsal(a):

Vy děláte, jako byste nebyli programátoři. Nebo dodržujete termíny? Neznám nikoho takového :)

Tak jasný.. Ale před tejdnem jsem odmaturoval a chci začít dělat na jednom projektu. Nette jsem měl ve škole jako seminář poslední rok a chtěl bych u nette zůstat. Co tak ale sleduji vývoj tohoto jinak super frameworku tak čím dál víc přemýšlím o změně… Prostě to nemůže viset na jednom člověku…

Třeba fórum… Proč proste sakra když na to neni čas aspoň nesmažete vše starší… pak tam člověk studuje zavináčovou magii a ono hovno… a dokumentace to samé… ať to tam neni vůbec když to neplatí…

A učit se framework z API se mi fakt nechce…

říkam to po roce nerad ale asi sbohem nette

studna
Člen | 181
+
0
-

peane napsal(a):

Michalek napsal(a):

Vy děláte, jako byste nebyli programátoři. Nebo dodržujete termíny? Neznám nikoho takového :)

Tak jasný.. Ale před tejdnem jsem odmaturoval a chci začít dělat na jednom projektu. Nette jsem měl ve škole jako seminář poslední rok a chtěl bych u nette zůstat. Co tak ale sleduji vývoj tohoto jinak super frameworku tak čím dál víc přemýšlím o změně… Prostě to nemůže viset na jednom člověku…

Třeba fórum… Proč proste sakra když na to neni čas aspoň nesmažete vše starší… pak tam člověk studuje zavináčovou magii a ono hovno… a dokumentace to samé… ať to tam neni vůbec když to neplatí…

A učit se framework z API se mi fakt nechce…

říkam to po roce nerad ale asi sbohem nette

Učit se z API je lepší, než napsat něco podle tutoriálu a nevědět, co se odehrává na pozadí. ;)

grey
Člen | 94
+
0
-

peane wrote:

Michalek napsal(a):

Vy děláte, jako byste nebyli programátoři. Nebo dodržujete termíny? Neznám nikoho takového :)

Tak jasný.. Ale před tejdnem jsem odmaturoval a chci začít dělat na jednom projektu. Nette jsem měl ve škole jako seminář poslední rok a chtěl bych u nette zůstat. Co tak ale sleduji vývoj tohoto jinak super frameworku tak čím dál víc přemýšlím o změně… Prostě to nemůže viset na jednom člověku…

Třeba fórum… Proč proste sakra když na to neni čas aspoň nesmažete vše starší… pak tam člověk studuje zavináčovou magii a ono hovno… a dokumentace to samé… ať to tam neni vůbec když to neplatí…

A učit se framework z API se mi fakt nechce…

říkam to po roce nerad ale asi sbohem nette

Jo, přesně kvůli přístupu k vývoji jsem se taky nedávno začal rozhlížet po něčem jiném…

Droid
Člen | 92
+
0
-

grey napsal(a):

peane wrote:

Michalek napsal(a):

Vy děláte, jako byste nebyli programátoři. Nebo dodržujete termíny? Neznám nikoho takového :)

Tak jasný.. Ale před tejdnem jsem odmaturoval a chci začít dělat na jednom projektu. Nette jsem měl ve škole jako seminář poslední rok a chtěl bych u nette zůstat. Co tak ale sleduji vývoj tohoto jinak super frameworku tak čím dál víc přemýšlím o změně… Prostě to nemůže viset na jednom člověku…

Třeba fórum… Proč proste sakra když na to neni čas aspoň nesmažete vše starší… pak tam člověk studuje zavináčovou magii a ono hovno… a dokumentace to samé… ať to tam neni vůbec když to neplatí…

A učit se framework z API se mi fakt nechce…

říkam to po roce nerad ale asi sbohem nette

Jo, přesně kvůli přístupu k vývoji jsem se taky nedávno začal rozhlížet po něčem jiném…

V PHP si ale člověk moc nevybere.

peane
Člen | 16
+
0
-

mimo PHP sobně směřuji k http://www.asp.net/mvc

jinak teď tak vybítám a moc nevím no…

http://cakephp.org/,
http://codeigniter.com/,
http://www.symfony-project.org/,
http://www.zend.com/en/

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Já bych Nette nezatracoval. Stačí v něm začít psát. Ideální start je pustit se do nějakého projektu s minimálně jedním dalším člověkem a odkoukávat, jak co píše. I jestli to není možnost, neříkejte mi, že z dokumentace se dozvíte zhola nic. Vývojová dokumentace je na https://doc.nette.org/, ale i ze všeho ostatního se dá většina naučit. A když si nebudete vědět rady, můžete napsat na fórum. Stejně tak jsou k dispozici kvalitní https://github.com/nette/examples, které už taky běží na Nette 2.0 beta.

peane
Člen | 16
+
0
-

Mikulas Dite napsal(a):

Já bych Nette nezatracoval. Stačí v něm začít psát. Ideální start je pustit se do nějakého projektu s minimálně jedním dalším člověkem a odkoukávat, jak co píše. I jestli to není možnost, neříkejte mi, že z dokumentace se dozvíte zhola nic. Vývojová dokumentace je na https://doc.nette.org/, ale i ze všeho ostatního se dá většina naučit. A když si nebudete vědět rady, můžete napsat na fórum. Stejně tak jsou k dispozici kvalitní https://github.com/nette/examples, které už taky běží na Nette 2.0 beta.

ano ale pořád je to problém číslo 2. Hlavní je toto:

Jo, přesně kvůli přístupu k vývoji jsem se taky nedávno začal rozhlížet po něčem jiném…

vývoj == (vpodstatě) jeden člověk na volné noze == David G.

pokud se nemýlím??..

pokud by s tím DG seknul (třeba nabídka práce u Facebooku..) neumím si dost dobře představit jak a jesli vůbec by to pokračovalo dál…

k23
Člen | 13
+
0
-

peane napsal(a):

mimo PHP sobně směřuji k http://www.asp.net/mvc

Jen dávej bacha na to, že u MS všechno stojí peníze, sice budeš mít hodnotnější zakázky, ale ty licence musíš zaplatit. O úžasném Visual Studiu nemluvě (Express je dobrej, ale nestačí). V PHP je velká výhoda, že je to zdarma ;) Osobně jsem si obdobím ASP.NET a vůbec .NETem prošel (asi 2 roky) a když jsem potom seděl na krizovém meetingu ve firmě, kdy nám člověk, který navrhoval infrastrukturu řekl, že náš e-shop, který jsme postavili bude potřebovat 4 aplikační servery a 2 databázové a nevím co ještě, tak mi naskočily ty dolary na očích a říkal jsem si – tady je něco špatně.

grey
Člen | 94
+
0
-

Droid wrote:

V PHP si ale člověk moc nevybere.

Taky neříkám že zůstávám u php :)
Zatím jsem zkoušel z php kohanu, fuel, symfony, yii, silex (ale ten se asi počítat nedá). A mimo php ruby on rails, django a již zmiňované asp.net mvc, které mi vyhovuje asi nejvíc…

Darkry
Člen | 101
+
0
-

Já jsem taky v nette více méně začátečník (i když mám za sebou už asi 2 menší projekty). A teď už bych se nette nevzdal. Že má dokumentaci zpoždění několik dní, mi nepřijde jako taková katastrofa… Pokud nemůžete chvíli počkat tak se prostě začněte učit na starší verzi (0.9.7 tušim), ke které je skvělá dokumentace. Pak přejít na nette 2.0 beta nebude zase takovej problém, protože většina změn se přece jenom týká pokročilejších částí frameworku, které se stejně budete učit až později.
Já jsem taky začínal na starší verzi a stejně jsem měl spousty nejasností a tak jsem pořád dokola otravoval lidi na Jabbim nette chatu a čím víc jsem se ptal, tím víc jsem nette rozuměl a tím víc se mi líbilo. Teď, když už se s odstupem dívám na jiné PHP frameworky (s Ruby nebo ASP.NET nemám zkušenosti) tak bych se nette nevzdal.
Já bych si to nejdřív pořádně rozmyslel než bych nette opustil…

Hynek
Člen | 9
+
0
-

peane napsal(a):
Třeba fórum… Proč proste sakra když na to neni čas aspoň nesmažete vše starší… pak tam člověk studuje zavináčovou magii a ono hovno… a dokumentace to samé… ať to tam neni vůbec když to neplatí…

No doufám, že se tohle nikdy nestane. Věci ve fóru se mě hodí, když mám nějakej starší projekt, kde nehodlám aktualizovat na novější verzi nette. Jelikož jsem „rekreační programátor“, tak podle API to luštit fakt nechci.

arron
Člen | 464
+
0
-

Darkry napsal(a):

… Že má dokumentaci zpoždění několik dní, mi nepřijde jako taková katastrofa…

Mno, dokumentace ma zpozdeni spis nekolik let :-D Nicmene jsem zjistil, ze ji stejne nepotrebuju;-)

k23 napsal(a):

Jen dávej bacha na to, že u MS všechno stojí peníze, sice budeš mít hodnotnější zakázky, ale ty licence musíš zaplatit.

Hlavne si nic nenalhavat. Co ja mam zkusenost, tak klienti nejsou ochotni prislis platit. Maji pocit, ze udelat e-shop presne na miru je jako lusknout prstem…kdyz pak poscitas vsechny ty hodiny, tak jenom kuli oci a nestaci se divit. Takze s tema hodnotnejsima zakazkama velmi opatrne :-)

k23
Člen | 13
+
0
-

arron napsal(a):

Hlavne si nic nenalhavat. Co ja mam zkusenost, tak klienti nejsou ochotni prislis platit. Maji pocit, ze udelat e-shop presne na miru je jako lusknout prstem…kdyz pak poscitas vsechny ty hodiny, tak jenom kuli oci a nestaci se divit. Takze s tema hodnotnejsima zakazkama velmi opatrne :-)

To ano, ale .NET je někde trochu jinde, na korporátnější úrovni. Však píšu, že se jednotlivci nevyplatí, protože je to záležitost licencování a to ti lépe pořeší firma (viz partnerství s MS atd.). Obecně si ale nemyslím, že bys na tom byl zle, platy od 60000 nejsou problém – v PHP jsi někdy rád, že začneš na 30ti hrubýho ;) A to je rozdíl.

Ale je to OT.

null.pointer
Člen | 8
+
0
-

k23 napsal(a):

peane napsal(a):

mimo PHP sobně směřuji k http://www.asp.net/mvc

Jen dávej bacha na to, že u MS všechno stojí peníze, sice budeš mít hodnotnější zakázky, ale ty licence musíš zaplatit. O úžasném Visual Studiu nemluvě (Express je dobrej, ale nestačí). V PHP je velká výhoda, že je to zdarma ;) Osobně jsem si obdobím ASP.NET a vůbec .NETem prošel (asi 2 roky) a když jsem potom seděl na krizovém meetingu ve firmě, kdy nám člověk, který navrhoval infrastrukturu řekl, že náš e-shop, který jsme postavili bude potřebovat 4 aplikační servery a 2 databázové a nevím co ještě, tak mi naskočily ty dolary na očích a říkal jsem si – tady je něco špatně.

Pokud to člověk myslí jenom trochu vážně, tak může využít třeba program WebSpark, kde je k dispozici zadarmo mraky volných licencí v ceně tisíců $, programovat v C# a v PHP je nebetyčný rozdíl. Neříkám, že PHP nemá i nějaké výhody, ale ty spíše vyplývají z nulové ceny a množství dostupných hostingů než z kvality samotného jazyka a hlavně souvisejícího ekosystému.

U Nette a PHP obecně mi chybí dostupné komerční komponenty jako jsou jsou v .NETu třeba Telerik, Component Art, DevExpress atd., sice to pár set dolarů stojí, na druhou stranu to ušetří spoustu času.

Tharos
Člen | 1030
+
0
-

peane napsal(a):

A učit se framework z API se mi fakt nechce…

Učení se z API a vlastních zdrojových kódu je ale to nejlepší, co se dá udělat. :) Určitě je dobré absolvovat nějaký úvod (například současnou dokumentaci – ono co je to presenter, action, signál… to se s verzí 2.0 nemění) a pak je IMHO nejlepší otevřít API a zkoumat. Takové učení zabere možná 3× více času, ale přinese 9× větší užitek (totiž skutečné porozumění, jak Nette funguje).

peane napsal(a):

vývoj == (vpodstatě) jeden člověk na volné noze == David G.

Nemýlíš se, ale tohle je tak nějak obecně známý fakt, se kterým se musí počítat. Neříkej mi, že jsi po půl roce práce v Nette najednou zjistil, že je to vlastně oneman show :). Je to něco za něco. Mně osobně to maximálně vyhovuje, protože framework je takhle skvěle konzistentní a kdyby se náhodou někdy něco ohledně vývoje po…, prostě přemigruji na jiný MVC framework. Vždyť ty současné „2.0“ jsou si podobné jako vejce vejci. Mně osobně by spíš znepokojilo, kdyby třeba najednou začalo do repositáře přispívat zásadně víc vývojářů.

Nox
Člen | 378
+
0
-

Na druhé straně… https://phpfashion.com/…ici-cisla-ze …jinde to není o moc jiné

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Přiznám se, že i já bych si rád početl v té dokumentaci :)

pepko
Člen | 12
+
0
-

To asi každý:-)

westrem
Člen | 398
+
0
-

Ja len nechapem preco este stale nie je k dispozicii. Ako chapem interny humor „Nette cas“ a aj to, ze David ma aj ine povinnosti, ale ak predsa niekde verejne slubim datum takejto nazvem to dolezitej veci tak sa ho snazim dodrzat nie?

Jendaaa
Člen | 21
+
0
-

Řekl bych, že už to asi nemá smyl rozmazávat…až bude tak bude.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Nemá význam brečet nad rozlitým mlékem. Jestli vás zajímá něco konkrétního, od čeho je fórum a #nette jabber?

Editoval HosipLan (9. 6. 2011 21:42)

bauer01
Člen | 30
+
0
-

super, tak jsme se dockali, uz je tam !! a vypada pekne … dneska toho asi moc nenaspim :-) dekujeme!

https://doc.nette.org/cs/

Editoval bauer01 (9. 6. 2011 22:12)

Etch
Člen | 403
+
0
-

No konečně pořádná porce čtiva na onu místnost. :)

David Grudl
Nette Core | 8139
+
0
-

Jelikož jsem byl a budu zase tyden pryč, dal jsem tam verzi, která ještě není 100%, nemá smysl posílat opravy atd.

Jak jsem avizovat, quick start není součástí dokumentace a vznikne až bude čas.

22
Člen | 1478
+
0
-

Skvělá práce, díky moc, jdu se ožrat! THUMBS UP

Droid
Člen | 92
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Jelikož jsem byl a budu zase tyden pryč, dal jsem tam verzi, která ještě není 100%, nemá smysl posílat opravy atd.

Jak jsem avizovat, quick start není součástí dokumentace a vznikne až bude čas.

Díky aspoň za to! :-)

David Grudl
Nette Core | 8139
+
0
-

Vrtakovi jsem definitivně odebral opravnění se srát do dokumentace a vrátil jsem ji do původního stavu.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

@David Grudl: sorry ale akorat jsem to chtel fixnout… (meli jsme to otevrene ve stejnou chvili)

Pyrop
Člen | 2
+
0
-

Ůůhhh, tisíceré díky za aktualizovanou dokumentaci.