Mají se zdejší práce a zakázky týkat jenom Nette?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Tharos
Člen | 1030
+
0
-

Poslední dobou se velmi často stává, že zde na fórum někdo vloží pracovní nabídku, která se netýká vysloveně Nette. Tím je osud takového nešťastlivce zapečetěn: zdejší komunita ho zpranýřuje a nakonec nabídku přesune do koše. Úplně jako kdyby je někdo obtěžovat tím, že jim nabízí práci. :)

Mám dva dotazy:

  1. HosipLan píše, že zde je prostor pouze pro nabídky týkající se Nette. Je to ale někde uvedené? Sekce samotná má podnadpis „Hledáte programátora?“, což zní dost obecně, a ani ve starších vláknech jsem nic takového oficiálně (třeba nějaká věta od Davida) nenašel. Takže, pokud má jít skutečně o hledání Nette programátora, nestálo by za to to někde viditelně napsat? Jinak bude pořád podstatná část nabídek „off topic“.
  2. A není to škoda? Přijde mi, že u spousty nabídek se nehovoří přímo o Nette, ale zase ani o žádném jiném konkrétním frameworku. Proto si myslím, že kdyby k zadavateli přišel nějaký Nette vývojář, snadno by jej přesvědčil, že použití Nette by mohlo být u daného projektu vhodné. No ale na fóru se stane to, že se na něj seběhne smečka, vynadá mu, že to se přece netýká Nette, a nabídku smaže :). Mně to přijde jako škoda. To tu těch pár nabídek bez slova „Nette“ v textu tak vadí?
David Grudl
Nette Core | 8135
+
0
-

ad 1: upravil jsem to na „Hledáte programátora v Nette?“

ad 2: aby fórum bylo živé, je třeba maximálně omezit off-topic témata. Pokud tu vznikla funkční komunita, nelze ji „zneužívat“ pro inzerci s Nette nijak nesouvisející.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

ad 2) s tím jak roste počet uživatelů Nette roste i počet příspěvků zde na fóru a aby se dalo rozumě udržovat je důležité co nejvíce omezit off-topic témata.

Mimo to existuje http://forum.php7.org kde pro tyto „off-topic“ nabídky k práci existuje sekce většina lidí která čte nette forum čte i toto fórum takže bych se toho nebál.

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Patrik Votoček napsal(a):

Mimo to existuje http://forum.php7.org kde pro tyto „off-topic“ nabídky k práci existuje sekce většina lidí která čte nette forum čte i toto fórum takže bych se toho nebál.

Nevěřim. Já tu stránku viděl jednou a od tý doby už ne.

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Honza Marek napsal(a):

Patrik Votoček napsal(a):

Na vseobecne PHP je IMO zivsou volbou http://djpw.cz/

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

jasny ale forum.php7.org vznikalo s tím že to bude pro kvalitní diskusi (očištěné od plevelu kterého je na DJPW taky hodně moc)

Tharos
Člen | 1030
+
0
-

David Grudl napsal(a):

ad 1: upravil jsem to na „Hledáte programátora v Nette?“

ad 2: aby fórum bylo živé, je třeba maximálně omezit off-topic témata. Pokud tu vznikla funkční komunita, nelze ji „zneužívat“ pro inzerci s Nette nijak nesouvisející.

Super, já myslím, že nyní je to ideální. V tom, proč sem zakázky mimo Nette netahat, jsi mě přesvědčil. :)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Honza Marek napsal(a):

Nevěřim. Já tu stránku viděl jednou a od tý doby už ne.

To já taky, ale ve čtečce ji mám ;-)

BigCharlie
Člen | 283
+
0
-

Chápu důvody pro omezení, na druhou stranu – kamarád tu inzeroval (přiznám se, na mou radu) a jeho příspěvek byl smazán pro absenci souvislosti inzerátu a Nette. Na to mi řekl „Nechápu, já nerozumím programování a je mi zcela jedno, v čem to ten člověk napíše“.

Ale je fakt, že přínos tohoto fóra je jinde, než v inzerci volných míst, takže souhlasím (a už to radit nebudu :-)).

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Přiznám se, že se mi moc nelíbí, jak tu zdejší komunita vyloženě buzeruje zaměstnavatele, jestli jsou dostatečně nette.