Programování a degenerace mozku :->

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Ahoj, už delší dobu se potýkám s takovým programátorským problémem :-)

Zjednodušeně řečeno, čím víc programuju, tím jsem víc „nekompatibilní“ s normálníma lidma. Už jsem se oprostil od toho, abych celé dny od rána do večera seděl nad kódem a bastlil. Každý den se snažím někam zajít, nebo při nejhorším aspoň pokecat s lidma po ICQ atd. Ale přesto, když se do něčeho nadchnu, nějak mi to potlačí společenskou část mozku a já pak nejsem schopný se s lidma normálně bavit. Prostě mě nenapadají témata a i když sedím s kámoškama v hospodě u piva, mám v hlavě jen „\Nette\Debug::dump, if Dibi::…, return class, …, 00101101, …“

Vždycky jsem si myslel, že to je normální, že to prostě musím přijmout a že se s tím nedá nic dělat, že je to jeden z údělů programátora. Pak jsem ale viděl videa s Davidem Grudlem, a tenhle skvělý programátor úplně nenuceně baví celé sály lidí spontánníma vtipama a historkama (bohužel se nemůžu zůčastnit osobně, z Ostravy to mám do Prahy daleko :-( ).

Takže se chci zeptat vás, ostatních Nettistů a programátorů, měli jste někdy stejný problém? Jak to řešíte? Pokud vůbec? :-)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Chtěl sem to smazat ale mohla by to bejt ještě zábava… :-D

Lopo
Člen | 277
+
0
-

mno myslim ze az taky asocial este nejsom …
sice zase ja vacmene nikam nechodim … ale ked uz niekam idem tak nemam problem pokecat si o hocicom …

ic
Člen | 430
+
0
-

Lék na tyhle neduhy (ano, dostat geeka od klávesnice) se snaží najít gowalla a foursquare. Věřím že u někoho to může fungovat :-) každopádně teda lol tohle téma.

romiix.org
Člen | 343
+
0
-

xxxObiWan napsal(a):

Takže se chci zeptat vás, ostatních Nettistů a programátorů, měli jste někdy stejný problém? Jak to řešíte? Pokud vůbec? :-)

Poznám, neriešim. Snažím sa vnímať ľudí okolo seba, ale niekedy je to fakt ťažké:)

Preto sa už teším na poslednú soboru [BA]. Tam tá degenerácia snáď nevadí :)

Michalek
Člen | 210
+
0
-

Lopo napsal(a):

mno myslim ze az taky asocial este nejsom …

Avatar o tom dokonale svědčí ;-)

ObiWan: Tak první krok máš za sebou, nesedět u toho celý den, teď ještě druhý krok, když u toho nesedíš – nepřemýšlej o tom ;-) Je to těžký, ale jde to.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Najdi si holku. To tě trochu rozptýlí :)

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Patrik Votoček napsal(a):

Chtěl sem to smazat ale mohla by to bejt ještě zábava… :-D

Z části jsem to ze srandy myslel, ale kvůli tomu to mazat… :-P

Tharos
Člen | 1030
+
0
-

HosipLan napsal(a):

Najdi si holku. To tě trochu rozptýlí :)

Mám ještě lepší tip, ožeň se a pořiď si dvojčátka. To Tě teprve dokonale rozptýlí! :D

mm-marek
Člen | 61
+
0
-

dokonale mě dokáže rozptýlit, když přijde manželka a řekne: „Co to tady zase ňufeš u toho počítače?“

Editoval mm-marek (18. 2. 2011 12:13)

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

:-D

Lopata
Člen | 139
+
0
-

Potvrzuji funkčnost HosipLanovy teorie… :-P

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

HosipLan napsal(a):

Najdi si holku. To tě trochu rozptýlí :)

Nebo si jich najdi víc… Pak budeš mít opačné problémy… :-D

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

@xxxObiWan Toto poznam dokonale .Mal som uz aj take, ze som sa siel napit a pri prvom hlte my hlavou prebleskla myslienka pridadil som vodu poharu. Nemusis sa tym trapit, toto je obycajny introvertizmus, da sa to prekonat napr. tak ze nejdes chlastat s kamosmi (ti su vacsinou nekompatibilni) ale s inymi programatormi. Su na to vhodne vseliake *Campy a pod.

Po case sa vytrenujes tak, ze si schopny posrandovat aj s luzou. Idealne je byt v kontakte s extrovertnym programatorom, dost toho takto pochytis.

BTW dojdi na #posobota do Brna.

Editoval srigi (18. 2. 2011 14:08)

Šaman
Člen | 2634
+
0
-

Najdi si další životní náplň a téma hovoru. Třeba já jsem schopen kdykoliv i ze spaní řešit nejenom strukturu datového modelu, ale i úpravy pravidel Dračího doupěte podle AD&D. Má to jen jeden malý háček: žádná normální holka se nechce bavit ani o jednom :(

bojovyletoun
Člen | 667
+
0
-

Taky mám jeden problém, spíš jde o degeneraci(únavu) celého těla. Nette jsem se naučil asi před půl rokem a Nyní v noci moc přemýšlím o aplikacích (třeba si vzpomenu na nějakou metodu, ta pak zavolá další metodu, atd.., někdy se třeba na nějakou nevzpomenu, nebo přemýšlím o třídách, které by byly užitečné pro další projekty) a asi mě to vyčerpává, že pak musím spát 11 hodin.

loov
Člen | 49
+
0
-

Tak samozřejmě to oč tu jde, je profesionální deformace. Pro mě je skvělý katalyzátor sport, STARCRAFT II po battle.netu. Takže kdyby si někdo chtěl zahrát… :-)

HonzaMac
Člen | 40
+
0
-

Já na sobě zase vidím to, že když skončím s programováním a jdu do tanečních, tak mozek přepnu na jinou vlnu a na počítače nemyslím. Dokud se mi to bude dařit přepínat, jsem vysmátý, ale později …

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

Měl jsem podobný problém, spíše stejný :] Je to spojené něco s introvertismem. Ostatně od té doby co jsem přeskočil na „kolej“: holky, chlast a přátelé už tohle moc nepociťuji, spíše pociťuji degeneraci mozku a myšlenek (asi z chlastu :D)
BTW: jak se už zmínilo, asi pomůže: venkovní prostředá (gowalla, 4sq, srazy), holky (kámošky, lepší kámošky, přítelkyně?) a alkohol (pivo, pivo, pivo, panák, pivo, …).

David Grudl
Nette Core | 8108
+
0
-

Drogy.

mrataja
Člen | 57
+
0
-

Poker. Online i naživo. Naživo když nechceš mluvit nemusíš a přitom jsi ve společnosti a můžeš poslouchat. Pokud se naskytne téma ve kterém se cítíš dobře, přidáš se. K tomu nějaké to pivo .. easy relax.

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Drogy nemozem doporucit. U jedincov s hlbokou osobnostou (akou zvycajne introverti su) napr. maria-juana sposobuje prehlbovanie uzavretosti a znizovanie sebavedomia.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Marihuana působí na každého jinak… Někomu otevře pusu, někoho víc umlčí, ale jsou i jedinci (výjimky), které dokáže poslat na invalidní důchod (mně se tomu nechce věřit, ale tvrdí to kamarádka, zdravotní sestra, ale fakt tomu nevěřím…)

potapnik
Člen | 127
+
0
-

Definoval bych to takhle: tu a tam se vracim na plech domů, pivní odér v závěsu, čůrám v parku opíraje se o strom a napadne mě spásná myšlenka, kterou nenahradí ani 48 hodin u kompu. Takže to chce odstup, chlastat, žít a nesedět furt u kompu lidi. Dyť v hospodě je tak krásně!

David Grudl
Nette Core | 8108
+
0
-

Drogy > marihuana ;-)

Droid
Člen | 92
+
0
-

To já zase můžu na pivo jen s opravdu blízkými přáteli, jinak si se mnou moc nepokecají (syndrom vlčí smečky).

wodCZ
Člen | 49
+
0
-

Mám něco podobného, jenže v noci. Nejsem schopen normálně usínat, spát ani probouzet se. Usínám, a myslím na část, kterou jsem právě dodělal a rozvíjím, co budu dělat dál. Spím a zdá se mi jak projekt dopadne a když vstávám, lítají mi hlavou podmínky a vše je takové programové, do sprchy se dopotácím s intervalem nebo nějakým algorytmem a po sprše už je to v pořádku. Nevidím v tom až takový problém, akorát jsem z toho trochu nevyspalý (jako bojovyletoun (#16) ) a potřebuji trochu fixnout podmínku vstávání, protože někdy argumenty prostě nestačí…

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Není možné, že počítač, nebo monitor, vysílají nějaké mozku-škodlivé záření? :-) Zjistil jsem, že chuť bavit se s živýma lidma mi kazí sezení u PC obecně. Nemusím ani programovat, stačí nějakou dobu projíždět fóra, kreslit ve photoshopu apod. Jakmile jsem dva dny mimo PC, nepoznávám se, co se týče kontaktu s lidma ;-)

wodCZ
Člen | 49
+
0
-

xxxObiWan napsal(a):

…Zjistil jsem, že chuť bavit se s živýma lidma mi kazí sezení u PC obecně…

s mrtvýma jsi to nezkoušel?
Ale teď vážně. Je to možné, jako teď vyrobili ty pawr balans náramky co ti „přetaktujou tělo“. Možná že i PC má takové vlastnosti. Možná by nebylo od věci projet antivirem hloubkově celý počítač, jestli tam není něco jako I-doser virus…

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Díky, o tom I-doseru jsem nikdy předtím neslyšel. Jinak, mrtví mě ignorujou a není s nima vůbec pořádná řeč…

Vyki
Člen | 388
+
0
-

HosipLan napsal(a):
… ale jsou i jedinci (výjimky), které dokáže poslat na invalidní důchod (mně se tomu nechce věřit, ale tvrdí to kamarádka, zdravotní sestra, ale fakt tomu nevěřím…)

Já jich bohužel pár znám. Maruška z nich udělala trosky.