DOC10 aneb Nette Dokumentační Projekt „restart“

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
jansfabik
Člen | 193
+
0
-

Rád bych se zeptal, kdo vede dokumentační projekt, a kde je rozdělována práce na dokumentaci. Podle informací pro autory dokumentace se nachází na basecampu. Tak jsem napsal asi před dvěma týdny mail vrtakovi o přístup, a pak ještě jeden mail, ale pořád mi nepřišla odpověď.

Už jsem napsal jeden článek a rád bych pomohl i s dalšími, tak bych rád věděl, kdo na čem pracuje.

Vyki
Člen | 388
+
0
-

jansfabik napsal(a):
Už jsem napsal jeden článek a rád bych pomohl i s dalšími, tak bych rád věděl, kdo na čem pracuje.

Máš recht. Chtělo by to nějaké místo odkud se to bude koordinovat, aby 2 a více lidí nedělali zrovna na tom stejném. Možná bych na to místo napsal i fázi rozpracovanosti + nějaké další poznámky co je třeba ještě dopsat.

rokerkony
Člen | 122
+
0
-

co tak nějak vím z twittru tak Vrtak moc maily necte takze zkus jabber room nebo pockej nez si to precte tady :-D

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

To je ten problém že ani já sám nevím jak to je…

Někdy na začátku prázdnin jsem dostal Dokumentaci na starosti a začal jsem sepisovat co a jak + páčit z Davida nějaké informace a podrobnosti + věci co byly potřeba na webu rozjet. Pak jsem začal shánět lidi kteří by se do tvorby zapojily.

Bohužel to nakonec dopadlo tak že lidé v 99% pouze naslibovaly že něco napíšou a ve výsledku to u toho slibu zůstalo. Tak jsem začal některé stránky psát sám. Jediní aktivní se ukázali korektoři. Problém je ten že není/nebylo co kontrolovat. Protože nejdřív to někdo musí napsat.

Dalším problémem bylo že v době kdy jsem si bral dokumentaci na starosti jsem neměl žádné závazky a mohl jsem se jí tak věnovat takřka fulltime (další čas mě sežraly moje OSS projekty). Jenomže koncem července jsem dostal pracovní nabídku která se zkrátka neodmítá. Bohužel až po přijmutí jsem zjistil jak se věci mají… (bylo to tak že jsem v podstatě kromě programování, spánku, jídla a venčení psa nic nestíhal). A tak jsem přestal psát i já.

Nedávno se začaly hýbat ledy protože jsme do firmy nabraly 2 další lidi což mě ze začátku sežralo ještě více času (musel jsem jim vysvětlit co a jak). Pak se mě ale začal uvolňovat nějaký čas. Byl jsem ale po těch 2–3 měsících neustálého programování celkem mimo a onemocněl jsem. Na psaní dokumentace je potřeba mít vhodnou náladu nejde prostě sednou a začít psát. Takže jsem se k samotnému pokračování v psaní dokumentace dostal až nedávno. A jelikož jsem si chtěl už dlouho vyzkoušet Mongo DB tak jsem si během pár hodin naprogramoval lokální kopii Nette webu. A začal jsem tak využívat čas na cestách (nevím proč ale ve vlaku mám většinou náladu psát ale není tam internet – což řeší má lokální kopie Nette webu).

Pak přišla 22 Poslední sobota v Brně kde jsme se s davidem domluvili že se na Pražském BarCampu domluvíme co a jak dál. Jenomže jsem se na BarCampu věnoval samotnému BarCampu (doopravdy hodně mě to dalo). Tak jsem chtěl diskusi o DOC10 nechat až na konec. Pak přišla ona chvíle a Davídek nikde… Údajně nabral směr (jak nám bylo řečeno privátní) Slevomatí akce. Takže v ****. Tak jsem koukal že je David zapsaný na NerdDinner kam jsem měl o týden později namířeno. Počítal jsem že si ho tam odchytnu a pořešíme to tam (nejsem Pražák takže je pro mě celkem problém sejít se někde v týdnu).

Stala se ale jedna rodinná událost která mě neumožnila na NerdDinner dorazil pokud vím tak ani David tam nakonec nebyl. Takže opět nic…

Aktuální stav neznám pokusím se co nejdříve udělat merge mojí lokální kopie s tím co je na DOC10 teď (jen dodám že to jsou hlavně Formuláře, Latte a refaktoring Routování). Bohužel tento týden to nestíhám protože mám DEADLINE.

Jinak původní myšlenka byla taková že existuje něco jako dokumentační BaseCamp kam se právě píšou lidé že na něčem pracují aby nevznikal stav že budou 2 dělat na stejném problému. Jak jsem tady ale někde četl tak David stopnul vývoj a bude psát dokumentaci s kterou mu můžeme pomoct a hlásit se nikam nemáme takže nevím.

Berry
Začátečník | 70
+
0
-

Patrik Votoček napsal(a):

PS: pokud jsi nováček v Nette a čteš tento post ozvi se budeme potřebovat „testery“ nové dokumentace. (děláme to přece pro vás!)

Já se hlásím jako nováček :D Budu testovací pilot jestli chcete :D