Netbeans Nette Framework Plugin

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
redhead
Člen | 1313
+
0
-

@na1k:

0. je nutné mít některou z Javových bundlů NetBeans (Java SE, atd..) a obohatit ji o PHP přes pluginy, nebo Full bundle.

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Jinak buildovat bych to mohl častěji, jen se bojím nějakých nedostatků, které to pak totálně rozprasí (viz pop-up chybový hlášky nebo totální ztráta obarvování, které mu pomůže znovuotevření souboru, atd.)

na1k
Člen | 288
+
0
-

redhead, nj, máš pravdu :-p Nedošlo mi, že jsem sice stahoval PHP, ale pak jsem dotahoval Javovské pluginy.

Bylo by moc náročné buildovat nějaké beta (možnost totálního rozprasení – na vlastní nebezpečí) a pak stable (ověřené fíčury) releasy?

redhead
Člen | 1313
+
0
-

@na1k: asi tolik ne, jen mě to nebaví to furt nahrávat na GitHub :) Tak příště, stejně na to teď asi moc čas mít nebudu.. :(

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Nechcete někdo udělat aktuální build pro NetBeans 6.9.1??? Pls (nechce se mě zbytečně instalovat všechny ty Javovský serepetičky)

o5
Člen | 416
+
0
-

+1 prijel mi tedka Build 201007282301 a musel jsem disablovat tenhle pluziiiin.. :(

dekujem redhead ;)

Editoval o5 (5. 8. 2010 12:12)

na1k
Člen | 288
+
0
-

Dovolil jsem si buildnout pro aktuální 201007282301

Vypadá to funkčně, ale je to bez záruky, Javě rozumím, ale do vývoje pluginů nevidím :-p

Stahujte zde

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

super diky… ale me to nechodi… :-(

Product Version: NetBeans IDE 6.9 (Build 201007282301)
Java: 1.6.0_20; Java HotSpot(TM) Client VM 16.3-b01
System: Windows 7 version 6.1 running on x86; Cp1250; cs_CZ (nb)
Userdir: C:\Users\Vrtak-CZ\.netbeans\6.9
redhead
Člen | 1313
+
0
-

Teď jsem se na to chystal, už jsem postahoval aktualizace. Dík na1ku ;)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

@redhead: zkus to taky zbulidit pls… viz předchozí post…

na1k
Člen | 288
+
0
-

nj, asi to chodí jen mě … ono mi to při buildění psalo že se něco samo aktualizovalo, jen jsem tomu nepřikládal důležitost :-p

redhead, budeme očekávat download na githubu ;-) a já už se radši o nic pokoušet nebudu :-D

Editoval na1k (5. 8. 2010 19:55)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Spíš se teď podívám na problém a snad ho jednou a navždy vyřeším – verze dependencies. Držte palce.. :)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

můžete mi říct jak to updatujete?? Já dám Help → Check for Updates, všechno se mi nainstalovalo, restartoval jsem a když otevřu About, tak tam mám stále Build 201006101454…

na1k
Člen | 288
+
0
-

Pokud vím, tak NetBeansy neumí updatovat jádro. About → Update ti updatne jen součásti, ale ne samotnou platformu. Taky jsem hledal jak na to, ale jediným řešením se zdá být stažení nové instalačky. (Nastavení se naštěstí zachovají i když odinstaluješ starou verzi.)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Oh my.. [sigh]

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Omg lol (jdu na to)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Tak nevím, zkoušel jsem to tvoje a házelo to to samý chyby jako vrtakovi. Tak se si to buildnul sám a v pohodě. Nechápu..

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Tady je tedy build nejnovější verze pro NB 6.9.1.

https://github.com/…in/downloads

(teď máte možnost házet další posty o tom, že to nefunguje.. :D )

na1k
Člen | 288
+
0
-

U mě dobrý :)

o5
Člen | 416
+
0
-

Si pasak redhead!! :)

EDIT: tak sakra :D

nova verze mi podtrhava

{?$neco}
{!$neco}

Editoval o5 (6. 8. 2010 8:02)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Já vím, proto jsem říkal, že nerad builduju rozpracovaný věci.. Budete to muset přežít dokud to nějak nefixnu.. (rozuměj, až bude čas)

Editoval redhead (6. 8. 2010 9:32)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

readhead: cca pred 3 tydny jsem jeste neco commitoval, tak zkus pull push, jestli to vyjde;-) ted jsem zas mimo, takze na nove component dialog featury se bude muset pockat:-)

Jack06
Člen | 168
+
0
-

stejný problém jako vrtak-cz

newPOPE
Člen | 648
+
0
-

Jack06 napsal(a):

stejný problém jako vrtak-cz

mne pomohol instal 6.9.1. + update pluginov a ficim…

iguana007
Člen | 970
+
0
-

poslušně hlásím, že s novou verzí Netbeans a Nette pluginu už mi správně funguje command „Format source“ :) jupííí

jtousek
Člen | 951
+
0
-

Také mám problém s instalací (NB 6.9.1, nejnovější aktualizace stažené).

Rampa
Člen | 65
+
0
-

nikde jsem to tu nenašel, tak reportnu chybičku co mi to dělá.
Když se napíše třeba {$foo*$bar} tak se pak od tohoto místa až do konce všechny makra navybarvují a zobrazují se jako prostý text…

Jinak super práce a díky za tento plugin..

Roman Ožana
Člen | 52
+
0
-

Hlásím problém s NetBeans 6.9.1 plugin nejde nainstalovat

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Používáš českou nebo anglickou verzi?

mino
Člen | 16
+
0
-

tiez mi to s 6.9.1, mam ang verziu

//edit uz ide, stiahnuta verzia z gitu, imho link by sa mohol hodit do prveho postu:)

Editoval mino (17. 8. 2010 18:13)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

mino napsal(a):
imho link by sa mohol hodit do prveho postu:)

Je tam celou dobu, úplně dole..

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Rampa napsal(a):

Když se napíše třeba {$foo*$bar} tak se pak od tohoto místa až do konce všechny makra navybarvují a zobrazují se jako prostý text…

fixed

o5 napsal(a):
nova verze mi podtrhava

{?$neco}
{!$neco}

fixed

PS: používejte prosím ISSUES na githubu

Děkuji ;)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

A bude build?

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Zatím asi ne, Ondřej má něco naplánováno k implementaci a já teď dělám na refactoringu.

uestla
Backer | 796
+
0
-

Díky za nástroj! Budu pilně sledovat jeho vývoj ;-)

Co jsem si všiml, tak v prvním příspěvku vypadlo u popisu nastavení šablon „Options“
(Tools → Options → Miscellaneous → Files změnit pro příponu .phtml mime-type na text/latte-template)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

uestla napsal(a):

Co jsem si všiml, tak v prvním příspěvku vypadlo u popisu nastavení šablon „Options“
(Tools → Options → Miscellaneous → Files změnit pro příponu .phtml mime-type na text/latte-template)

Vidíš a já myslel, že si to už dělá samo, bo se mi už dlouho nepovedlo, že bych to musel přenastavit (a to měním verze NB už asi po desátý – asi si to bere z minulých verzi nebo nevim..)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

vrtak-cz kdysi dávno napsal:

Návrhy:

  • create new presenter
  • create new component / control

Implemented (thanks to Ondřej Brejla)

jannemec
Člen | 78
+
0
-

vrtak-cz napsal(a):

Používáš českou nebo anglickou verzi?

Product Version: NetBeans IDE 6.9 (Build 201007282301)
Java: 1.6.0_14; Java HotSpot™ Client VM 14.0-b16
System: Windows 7 version 6.1 running on x86; Cp1250; cs_CZ (nb)
Userdir: C:\Users\nemec\.netbeans\6.9

upgradeovaný (ne přeinstalovaný) a také mi to hlásí špatnou verzi HTML Editu …
je to škoda, protože to fakt vypadá hezky, ale reinstalovat netbeansy (mám tam hlavně pro JAVu dost věcí nastavených) se mi nechce …

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Já vím, zkoušíme, co se dá. Jinak nová instalace si bere settings z předešlých nainstalovaných verzí (včetně pluginů, které to detekuje a s tvým svolením je stáhne), za zkoušku nic nedáš – instaluj si to do jiné složky a uvidíš. Vždycky se pak můžeš vrátit na tu starší verzi (pokud ji neodinstaluješ).

natrim
Člen | 73
+
0
-

@janmec
mam tu samou verzi – musel jsem si plugin zkompilovat ze zdrojovych kodu

(committ 41e9bcbcab3836527976230bfb541877a9644d10)

org-netbeans-modules-php-nette-201007282301.nbm

btw. pokud ti to hlásí chybu o spatne verzi php api tak stahni todle

a temi soubory prepis ty v netbeansech

edit1: mimochodem v sablonach nefunguje formatovani javascriptu

Editoval natrim (20. 8. 2010 11:19)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Pro ty, co by si rádi ohlídali novinky, co se implementují do tohoto pluginu, jsem založil twitter účet: http://twitter.com/NetBeansNette (dá se říct takový changelog). Tak alou, vlastně follow! :D

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Nový build pro NB 6.9.1: http://goo.gl/uPQZ

  • opravené bugy (viz výše)
  • vkládání souborů pro presentery a componenty (složka → New → Nette Presenter / Nette Control; podle názvu souboru, vytvoří odpovídající třídu dědící od Base*)
  • auto-dokončování závorek a uvozovek v makrech a n:attributech

Pokud se vám nepodaří instalace, zkuste si to buildnout ze source (je nutný Java bundle nebo full budle NB). Stále to řešíme a snad je to na dobré cestě k vyřešení..

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Kluci tak si říkám nechtěly by jste pro to už udělat stránku na https://addons.nette.org ?

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

natrim napsal(a):

edit1: mimochodem v sablonach nefunguje formatovani javascriptu

Napiš issue na GitHub, tady to zapadne, dík.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

vrtak-cz napsal(a):

Kluci tak si říkám nechtěly by jste pro to už udělat stránku na https://addons.nette.org ?

Ale tak ještě chvilku počkej, ještě nějaké fixy budou :-) Ale určitě to tam hodíme.

crempa
Člen | 198
+
0
-

Tak bohuzel na finalni 6.9.1 nefunkcni, opet problem s PHP API. Mam build 201008030030 coz je i ten posledni aktualni na netbeans.org, je nutny abych si to zkompiloval primo pro sebe na tento build?

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Bohužel asi ano, nevím jak to děláte, že všichni měníte verzi tak často (když tedy nelze updatovat jádro přes auto-update, ale pouze instalací nového NB). Já mám stále build z konce července.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Dokud se nevyřeší buildování a závislost na PHP API (snad je to na dobré cestě, ale taky je možné, že se to nepodaří) bude u každého nového buildu pluginu číslo buildu NetBeansů, pro které je plugin určen.

crempa
Člen | 198
+
0
-

Mozna je to tim ze nestahuju klasickou instalacku ale zipko z http://netbeans.org/…ads/zip.html kde je posledni build prave ten ze zacatku srpna… no neda se nic delat, jdu mrknout na moznosti vlastniho sestaveni, dekuju za odpoved :)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Ondřej Brejla napsal(a):

vrtak-cz napsal(a):

Kluci tak si říkám nechtěly by jste pro to už udělat stránku na https://addons.nette.org ?

Ale tak ještě chvilku počkej, ještě nějaké fixy budou :-) Ale určitě to tam hodíme.

Tak ty budou vždy že… :-)

Btw nechcete kvůli té závislosti napsat přímo netbeansákům? Petr Pišl vypadal minimálně na WebExpu hodně ochotně.