[Poslední sobota 17] 29. 5. 2010 – OSTRAVA!!!

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Táákže, co se spaní týče věc se má takhle

  • mám volný zahradní srub, ve kterém pořádám občasné srazy, spát se tam dá
  • nynější teplota inside 15°C k ránu prý 10°C
  • vlezlo se nás tam i 12 jednou, ale to jsme byli na prostor nenároční studenti
  • přibližně pro šest lidí možnost zapůjčení lůžkovin
  • čas potřebný pro dojezd: 5 minut ze stodolní na zastávku posléze 13 minut ostravskou mhd
  • kdo má zájem dejte vědět budto PM a nebo e-mail na tomto foru uvedený

Editoval pilec (25. 5. 2010 23:50)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

inu, dobra otazka – jak Prazaci to vidite s dopravou?

Vypada to na nasledujici rozumne spoje:

  • 9:26 – 12:30 – pendolino, 3h 4min
  • 10:11 – 14:03 – EC 111, 3h 52min
  • 12:11 – 16:01 – EC 147, 3h 50min
  • 13:26 – 16:30 – opet pendolino.

Ja bych opravdu zauvazoval nad pendolinem, patrne tim rano?
Kdo by vsechno jel? David (?), Petr, Honza M., ja, Martin M.? Vite jeste o nekom?

//Jinak Honzo – nezkusil bys prosim svoji predstvu „vetsiho stylu“ trosku rozvest? ; )

pilec napsal(a):

[…]

  • čas potřebný pro dojezd: 5 minut ze stodolní na zastávku posléze 13 minut ostravskou mhd

Diky za info a za nabidku! Jen – kdy tam jezdi posledni vecerni spoj? Jak nas znam, tak nekoncime pred 2h ranni : D Nebo se tam lze dopravit i pesky?

Editoval Whitek (26. 5. 2010 0:14)

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Jediný myslitelný vlaky jedou z Prahy hl. n. v 8:11 a 10:11, 12:11 je asi už pozdě. Má to trvat 3:50, ale maj tam prej někde nějakou výluku, tak nevim. Jel bych klidně tim v 8:11, aby se stihnul střední styl, tzn. lehce se porozhlídnout po městě už v sobotu (a pak klidně odfrčet z Ovy ráno). Lístky – vyplatí se nakoupit SONE+ za 450 Kč, což obnáší cestu pro dva lidi. Když nás pojede sudý počet, budeme to mít levnější :)

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Budu se asi muset zastavit v Brně :-( Tudíž asi v sobotu ráno vyrazím velmi brzy, ale trošku jiným směrem.

PytelCZ
Člen | 21
+
0
-

krajaac napsal(a):

PytelCZ napsal(a):

Moh bych vam domluvit http://www.selska-jizba.cz Projektor tam je, majitel je v poho. At se ostravaci prihlasi, jestli je to dostatecne. Ja na 99% nebudu moct :(

Nebyl jsem se podívat naživo, ale podle webu nevypadá zle, přidal jsem jí do seznamu. Má k dispozici nějaký salónek, nebo oddělený prostor?

oddeleny prostor ani salonek neni, ale myslim ze by s tim nebyl problem. zabrala by se cela hospa, a zustaly by dva stoly bokem pro ostatni lidi… kdyztak se tam skoc mrknout.
jinak at mimoprazsti vi, kam jedou :-)

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Na 98,5% se přidávám k Pražské výpravě=) A radši bych něco levnějšího jak Pendolino.

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Takže zřejmě EC v 10:11. (O 8:11 asi nebude zájem, nejsem naivní.) Tím se dá v případě sudého počtu cestujících dojet do Ostravy za 225 Kč.

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

V nočních hodinách (i ve 3 ráno) to jezdí co hodinu, při nejhorším mám i vyzkoušenou cestu pěšky, která zabere přibližně taky tu hodinku. Takže každému dle gusta.

krajaac
Člen | 45
+
0
-

Ostavaci, měli bychom pohnout s výběrem vhodného útočiště, sobota se neúprosně blíží!

Z našeho crowdsourcingového díla bych vyzdvihl tyto možnosti:

Já se bohužel dříve než v pátek do centra nedostanu, bylo by dobré kdyby někdo obhlídl Ruby Blue a někde už jsme to zabookovali a pokud možno nezaplatili zálohu :)

Každopádně jako cestu nejmenšího odporu vidím tu, že by PytelCZ, ač píše, že sám nemůže, tak by domluvil Selky v jizbě a uspořádali to tam.

Co vy na to?

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

krajaac napsal(a):

Od switcherů bych si nejdřím poslechl něco o Ruby a Railsech, a až potom je případně upálil. :)

Jsem zcela pro! (možná místo upálil bych je raději upil)

Kucí, co říkáte na hodinovou prezentaci na téma „Co by mohlo Nette vykrást z Rails a čeho by se naopak mělo vyvarovat?“. Akorát to nesmí sklouznout k tématu „Co umí Ruby a neumí PHP“, protože v den voleb budeme nasraní už tak dost a není potřeba hladinu zvyšovat :-)

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

krajaac napsal(a):

Já se bohužel dříve než v pátek do centra nedostanu, bylo by dobré kdyby někdo obhlídl Ruby Blue a někde už jsme to zabookovali a pokud možno nezaplatili zálohu :)

ja se zitra v tech mistech zitra budu pohybovat, mam se na neco konkretniho zamerit?

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Kucí, co říkáte na hodinovou prezentaci na téma „Co by mohlo Nette vykrást z Rails a čeho by se naopak mělo vyvarovat?“.

No hele ja muzu mit 5min+ prezentaci o tom, kde by se Railsy mohli inspirovat Nette, ale asi si to necham na jejich Prvni Stredu (ty me tam sezerou! : D )

Co tedy ten „vetsi styl“? Ostravaci – nemate tam nejake mista, kde se urcite musime zastavit? Nejake veci, ktere urcite musime udelat? Akce, ktere musime navstivit? Lakejte, povidejte a prehanejte!

Prazaci, vidim to tedy nakonec na vlak 10:11 – 14:03(EC 111, 3h 52min). Sraz dame v 9:40 dole pod schodama (kde bejvali pokladny)? Chtelo by to tam fakt byt na cas, abychom se stihli zorganizovat a koupit ty SoNe listky (jinak je to 450Kc pro dva jen na jeden den! Tj. pokud to nekdo stihne byt v Praze do pulnoci, tak si nemusi kupovat dalsi ; )

Kdyztak muj mobil – 776 184 835; kdybych umrel/zaspal/… tak volejte Petrovi.

AdamSurak
Člen | 16
+
0
-

David Grudl napsal(a):

krajaac napsal(a):

Od switcherů bych si nejdřím poslechl něco o Ruby a Railsech, a až potom je případně upálil. :)

Jsem zcela pro! (možná místo upálil bych je raději upil)

Kucí, co říkáte na hodinovou prezentaci na téma „Co by mohlo Nette vykrást z Rails a čeho by se naopak mělo vyvarovat?“. Akorát to nesmí sklouznout k tématu „Co umí Ruby a neumí PHP“, protože v den voleb budeme nasraní už tak dost a není potřeba hladinu zvyšovat :-)

Já jsem rozhodně pro ;) Jen jestli bude nějaký RoRek ochoten poodhalit roušku tajemství a připustit, že by to šlo i v Nette :)

Roman Ožana
Člen | 52
+
0
-

Co tedy ten „vetsi styl“? Ostravaci – nemate tam nejake mista, kde se urcite musime zastavit? Nejake veci, ktere urcite musime udelat? Akce, ktere musime navstivit? Lakejte, povidejte a prehanejte!

Nejhezčí pohled na Ostravu je z Emmy – Tvoří ji miliony tun vytěžené hlušiny z ostravských dolů :) a jako bonus to stále ještě hoří. https://cs.wikipedia.org/wiki/Halda_Ema

Když už jsme u toho Uhlí – Hornické muzeum – http://www.muzeumokd.cz/ – ale musí se tam autobusem

Důl Michal v Ostravě-Michálkovicích – trolejbusem č. 101 http://www.dul-michal.cz/

Důl Hlubina, vysoké pece, koksovna Vítkovických železáren – http://goo.gl/c83C

MINIUMI www.svetminiatur.cz – je spíš pro děcka, ale třebas to někoho bude zajímat.

Tramvaj č. 3 projíždí přes skoro celé ocelové město. Devítka jede do Nové huti – a tam je to taky moc hezké :)

Klasikou je taky Vyhlídková věž – Nová radnice

Editoval Roman Ožana (27. 5. 2010 9:07)

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Ty jo, to je samej důl. To mám doma taky :-D

krajaac
Člen | 45
+
0
-

pilec napsal(a):

krajaac napsal(a):

Já se bohužel dříve než v pátek do centra nedostanu, bylo by dobré kdyby někdo obhlídl Ruby Blue a někde už jsme to zabookovali a pokud možno nezaplatili zálohu :)

ja se zitra v tech mistech zitra budu pohybovat, mam se na neco konkretniho zamerit?

Mrkni se do 1. patra – slečna telefonistka povídala, že by nás usadila tam. A zeptej se na cenu, nejsem si jistý, jak je to s obsluhou atd… (Na webu píšou, že se musí zaplatit pronájem, ale po telefonu mi říkali, že by se nic neplatilo). A když to bude celkově nette-friendly tak to rovnou zabookuj :)

Roman Ožana
Člen | 52
+
0
-

Honza Marek napsal(a):

Ty jo, to je samej důl. To mám doma taky :-D

Kladeňák se prostě bude v Ostravě cítit jako doma :)

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Táákže, byl jsem se tam dneska podívat a situace se má takto:

  • záloha budou chtít do zítřejšího poledne, jinak je možné že to daj někomu jinému (1000,–)
  • nechtějí pronájem ale chcou průměrnou konzumaci 200,– na hlavu
  • obsluha included
  • budeme v prvním patře oddělení od bězných hostů. Dokonce i s vlasními záchody
  • wifi je, projektor případně je, plátno případně je
  • zavíračka 1:00 (posléze asi večerní rej po 100dolní)
_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Skvělé =)

Jinak mohu potvrdit, že z radniční věže je moc dobrá vyhlídka=) P.S. A miniatury vypadají zajímavě.

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

Tak jo tak kde se sejdem? už je to zítra :-)

krajaac
Člen | 45
+
0
-

pilec napsal(a):

Táákže, byl jsem se tam dneska podívat a situace se má takto:

  • záloha budou chtít do zítřejšího poledne, jinak je možné že to daj někomu jinému (1000,–)
  • nechtějí pronájem ale chcou průměrnou konzumaci 200,– na hlavu
  • obsluha included
  • budeme v prvním patře oddělení od bězných hostů. Dokonce i s vlasními záchody
  • wifi je, projektor případně je, plátno případně je
  • zavíračka 1:00 (posléze asi večerní rej po 100dolní)

Zrovna vyjíždím do centra zaplatit zálohu do Ruby Blue, dřív jsem to nestíhal.

krajaac
Člen | 45
+
0
-

Ok, takže můžu potvrdit, že zítřejší první ostravska poslední sobota se bude konat v Ruby Blue na stodolní ulici. Rezervace je od 15.00 pro 20+ lidí.

Jak to vypadá s programem? Má někdo něco, krom politických vizí, jak paroubek bude předsedou vlády a naše země bude směřovat do pekel? :)

Editoval krajaac (28. 5. 2010 18:03)

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Super, dal jsem to do úvodního postu. (ten název restaurace a její lokace poblíž kolejí je více než symbolická!)

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Pojďme dát dohromady program!

  • klapla by ta prezentace Ruby vs. Nette?
  • má někdo nějaké další ORM? ;-))
  • já bych si mohl připravit něco málo o řešení situace „mnoho verzí Nette, zajícova smrt“
  • co dál?
Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Romane, diky za info! Doplnil jsem jej do prvniho prispevku. Kdo by mel dalsi napady – sem s nimi! Konkretni program bych ale sestavil az na miste.

Jinak to vypada, ze u Honzy Endela prespi (a pak pripadne budou pokracovat dalsim programem po Ostrave ; )

  • Igor Hlina [srigi]
  • Honza Tvrdik
  • David Grudl
  • Vitek Jezek [Whitek]
  • Petr Prochazka [PetrP]
  • Honza Marek
  • Martin Stepar [_Martin_]

Nechcete se take pridat?

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Kdo z u mě spících má zájem, takhle to tam vypadá SPOILER ALERT

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Chalani mali by ste zaujem o live prezentaciu (coding) web aplikacky v php frameworku Yii? Rad by som ukazal nejake featury, ktore by som rad videl v Nette (scaffolding, jednotna validacia Modelov a Formov).

Editoval srigi (28. 5. 2010 21:39)

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

srigi napsal(a):

Chalani mali by ste zaujem o live prezentaciu (coding) web aplikacky v php frameworku Yii? Rad by som ukazal nejake featury, ktore by som rad videl v Nette (scaffolding, jednotna validacia Modelov a Formov).

za mě určite, ze svých vlastních důvodů hlavně ten scaffolding ;).

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

ja jsem take pro!

AdamSurak
Člen | 16
+
0
-

Rozhodně pro

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Jak to vypadá s případných natáčením? Rád bych se na prezentace podíval :-)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

bohuzel, nenataci se a vypada to, ze se ani natacet nebude. Mel bys tu byt osobne ; )

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

To, bohužel, tento víkend nešlo :-(

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Prezentacia #yii #framework #scaffolding na #nette #poslednisobota http://bit.ly/bnpy3j // prida som DB data

radas
Člen | 220
+
0
-

Fotky z Ruby Blue.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Radas: neslo by povolit stazeni tech fotek? Z toho pidi rozliseni co ma picasa clovek nic nevykouka… :-/

radas
Člen | 220
+
0
-

fixed :-)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

super díky

KONY
Člen | 16
+
0
-

Diky vsem za fajn sobotu. Doufam, ze to v Ove nebylo naposledy :)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Take musim podekovat vsem zucasnenym za skvelou akci – predevsim pak Honzovi za nocleh a vybornou snidani! Myslim, ze zejmena pro prazskou vypravu, byl cely vylet opravdu (hned dvojdeni) zazitek ; )

Jinak nevzpomenete si, kdo nas fotil na tech schodech? Popr. nesla by ta fotka nejak dostat?

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Taky bych tu fotku ocenil, abych si priradil konkretni obliceje obrazkum tady na foru :). Jinac dufam, ze priste nam vyjde drobatko lepsi pocasi v te „afterparty“.

Whitek napsal(a):

Take musim podekovat vsem zucasnenym

Bylo mi potešením.

Editoval pilec (31. 5. 2010 1:15)

Dominik Drla
Člen | 2
+
0
-

Zdravím, tady jsou fotky. Bude super, když tam někdo doplníte jména…

NETTE-Ostrava-domek-logo.jpg

NETTE-Ostrava-domek.jpg

NETTE-Ostrava-domek-orig.jpg

NETTE-Ostrava-vena-logo.jpg

NETTE-Ostrava-vena.jpg

NETTE-Ostrava-vena-orig.jpg

Editoval Dominik Drla (31. 5. 2010 8:33)

radas
Člen | 220
+
0
-

Paráda, díky. Ale mohl bys je uploadnout taky ve větším rozlišení?

Roman Ožana
Člen | 52
+
0
-

Hezky tam razím v tom červeném… :)

Dominik Drla
Člen | 2
+
0
-

radas napsal(a):

Paráda, díky. Ale mohl bys je uploadnout taky ve větším rozlišení?

Máš to tam ;)…

radas
Člen | 220
+
0
-

Bezva :-)

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Tiez sa kcem podakovat vsetkym zucastenym za skvelu zabavu a podnetne diskusie. A okrem toho Pilcovi a jeho mamine za ubytovanie a skvele ranajky.

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Nemáte někdo fotky?

radas
Člen | 220
+
0
-

Mám, tady na Picase