Při přihlášení do administrace chyba: Failed to decode session object. Session has been destroyed

iru
Člen | 110
+
0
-

Bez toho aniž bych něco změnila se mi u všech aplikací v nette při přihlášení do administrace objevuje chyba: Failed to decode session object. Session has been destroyed a laděnka mi hlásí toto. Problematický řádek č. 1518 v souboru …/Container_c72f34e6a2.php:1518 Nette\Http\Session->start():

(function () {
1509: $this->getService(‚tracy.bar‘)->addPanel(new Nette\Bridges\DITracy\ContainerPanel($this));
1510: })();
1511: (function () {
1512: $response = $this->getService(‚http.response‘);
1513: $response->setHeader(‚X-Powered-By‘, ‚Nette Framework 3‘);
1514: $response->setHeader(‚Content-Type‘, ‚text/html; charset=utf-8‘);
1515: $response->setHeader(‚X-Frame-Options‘, ‚SAMEORIGIN‘);
1516: $response->setCookie(‚nette-samesite‘, ‚1‘, 0, ‚/‘, null, null, true, ‚Strict‘);
1517: })();
1518: $this->getService(‚session.session‘)->exists() && $this->getService(‚session.session‘)->start();
1519: // tracy.
1520: (function () {
1521: Tracy\Debugger::getLogger()->mailer = [new Tracy\Bridges\Nette\MailSender($this->getService(‚mail.mailer‘)), ‚send‘];
1522: $this->getService(‚session.session‘)->start();

Můžete mi prosím někdo poradit co to znamená a co s tím? Ráno vše fungovalo a přišla jsem k PC nyní, že budu pokračovat v práci, chci se přihlásit do administrace a objevilo se mi toto. Zkouším jiný web, to stejné…
Moc děkuji za pomoc.

Marek Bartoš
Nette Blogger | 1166
+
0
-

Zkusil bych smazat složku se sessions, případně stačí i tvé aktuální sessions v prohlížeči. Vypadá to, že se ti poškodily soubory.
Pokud to pomůže, tak ideálně z vadných souborů zkusit zjistit, co s nimi bylo – může jít o virus, poškození disku či selhání garbage collectoru při mazání starých sessions

Editoval Mabar (24. 9. 2020 15:44)

iru
Člen | 110
+
0
-

Mabar napsal(a):

Zkusil bych smazat složku se sessions, případně stačí i tvé aktuální sessions v prohlížeči. Vypadá to, že se ti poškodily soubory.
Pokud to pomůže, tak ideálně z vadných souborů zkusit zjistit, co s nimi bylo – může jít o virus, poškození disku či selhání garbage collectoru při mazání starých sessions

nepomohlo, při aktualizaci stránky se mi objeví toto v url adrese a na stránku administrace mi to nepřesměruje: /?_fid=hnjg

a týká se to všech webů co jsem zkoušela a jsou v nette 3.0 . Starší aplikace problém nemají a jsou na stejném serveru

iru
Člen | 110
+
0
-

iru napsal(a):

Mabar napsal(a):

Zkusil bych smazat složku se sessions, případně stačí i tvé aktuální sessions v prohlížeči. Vypadá to, že se ti poškodily soubory.
Pokud to pomůže, tak ideálně z vadných souborů zkusit zjistit, co s nimi bylo – může jít o virus, poškození disku či selhání garbage collectoru při mazání starých sessions

tak to bylo zaplněnými daty v /php_sess_data na serveru. Asi blbý dotaz, ale nevíte, jak tyto ukládaná data smazat? Nebo jak nastavit, aby se jich neukládalo tolik?

Kamil Valenta
Člen | 758
+
0
-

To dost záleží na použitém httpd.
Třeba Apache na to má direktivu session.gc_maxlifetime. Tuším, že cronem pak prochází úložiště a maže expirované soubory se sess data.