Doporučený stabilní hosting pro obecní web

slawe
Člen | 11
+
0
-

Nazdar,
potřeboval bych doporučit kvalitní hosting, takový, který téměř nemá výpadky, zvládne menší nápor (max stovka návštěvníků najednou), umožní alespoň 5 subdomén 3.řádu, vícero databází, https, cron, kapacita min. 5 GB. Maily neřeším, ty budou směrovány na vlastní mail server (tuším že Exchange) už na DNS úrovni. Na hosting bude přesunut současný web jedné střední obce (proto ty požadavky na stabilitu) psaný ve starém Nette 2.0 (pár let to už je, co byl napsán), do Vánoc bude přepracován na aktuální verzi. Na subdoménách ale počítám s tím, že tam poběží klasické systémy jako Wordpress, Drupal apod.

VPS jsem zamítl, není, kdo by se o to staral.

Díky.

Šaman
Člen | 2632
+
+1
-

ONEbit

Editoval Šaman (24. 7. 2018 23:27)

Phalanx
Člen | 310
+
-2
-

Pro mě je v ČR jediný rozumný webhosting Wedos (program NoLimit)

Nejvíc tady na rozdíl jiných webhostingů oceňuju support 24/7, administraci (téměř vše si člověk sám nakliká) a spolehlivost – pro desítky webů za 5 let výpadek pouze asi 2× na pár minut při velkých DDOS útocích.

Pokud máte negativní zkušenost, napište a případně doporučte alternativu.

Za mě rozhodně nedoporučuju:
Blueboard – špatná administrace (měli tam chybu), vypadá to jako 2 man show, nemají vlastní servery – běží na DigitalOcean
Banán – otřesná podpora

Editoval Phalanx (25. 7. 2018 6:12)

Ondřej Kubíček
Člen | 494
+
+2
-

@Phalanx aha, takže kvůli jedné chybě v adminu nedoporučíte blueboard :D to se určitě wedosu nemůže stát :D
používám ho už několik dlouhých let a všechno naprosto bezproblémové, když napíšu na support všechno rychle ochotně zařídí
přes admin se dá taky jedním kliknutím nainstalovat wordpress, drupal a další systémy

Felix
Nette Core | 1183
+
0
-

Uz asi 6 let pouzivam Savanu. Za tu dobu nemeli moc vypadku. Obecne si myslim, ze tyhle webhostingy se vazne hodi jenom na prezentacni weby a to jeste s relativne mensi navstevnosti (malo konkurecnich navstev).

Na nejaky managed nebo vlastni VPS to nema.

Editoval Felix (30. 7. 2018 22:58)

GEpic
Člen | 562
+
0
-

Mě se naprosto vyplatila savana – můžeš začít na webhostingu a potom to převést na Managed VPS, pokud toho budeš mít víc. Taky jsem začal na pár doménách, dnes jich je téměř sto. Mám 2 Managed VPS kvůli PHP 5.6 a PHP 7.2. Jinak domény jako takové mám u Forpsi a na Savanu nastaveno DNS. Jelikož je tam téměř 50% rozdíl v ceně, kterej ti ten tvůj hosting zaplatí.

Editoval GEpic (25. 7. 2018 14:19)

Jakub Bouček
Člen | 54
+
+1
-

Zrovna to také řeším.

Wedos ne. Jediným benefitem je cena, která se začne stírat, když chcete HTTPS, což je za příplatek. Pak je hloupé mapování do /www složky, které nejde nastavit v administraci, ale musí se rewritovat v .htaccess – což generuje další potíže. A pouze FTP, což odradí každého, kdo si zkusil SSH.

Blueboard není špatný, kluci z BB se občas objevují kolem Nette komunity. Nicméně co vím, tak je tam stejný problém s mapováním Document rootu (leda by to za poslední dva roky změnili). A bohužel také jen FTP. Ale zase vynikají komunikací.

Vyzkouším si ještě ONEbit. Z jeho dokumentace si nejsem jistý, někde se píše, že SSH/SFTP mají, někde ne.

Felix
Nette Core | 1183
+
0
-

Jakub Bouček napsal(a):

Zrovna to také řeším.

Wedos ne. Jediným benefitem je cena, která se začne stírat, když chcete HTTPS, což je za příplatek. Pak je hloupé mapování do /www složky, které nejde nastavit v administraci, ale musí se rewritovat v .htaccess – což generuje další potíže. A pouze FTP, což odradí každého, kdo si zkusil SSH.

Blueboard není špatný, kluci z BB se občas objevují kolem Nette komunity. Nicméně co vím, tak je tam stejný problém s mapováním Document rootu (leda by to za poslední dva roky změnili). A bohužel také jen FTP. Ale zase vynikají komunikací.

Vyzkouším si ještě ONEbit. Z jeho dokumentace si nejsem jistý, někde se píše, že SSH/SFTP mají, někde ne.

Savana imho zvlada mapovani document root. A pripojeni pres SSH je tez.

chemix
Nette Core | 1294
+
+3
-

BlueBoard umoznuje deploy pres git. Https je samozrejmosti.