Tajomna metoda IIdentity::getName()

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
falkon
Člen | 17
+
0
-

Zdravim,

uz hodnu chvilu si lamem hlavu nad tym, preco je v rozhrani IIdentity definovana metoda string getName(), a nie napr. string getIdent(), int getId(), alebo nieco obdobne – proste nieco, co na prvy pohlad ma vracat jednoznacny identifikator identity?

Preco je pouzite prave name? Co tym autor myslel? Je to zamyslane pre uchovanie mena uzivatla (napr. ‚John Doe‘)? Alebo skor jeho loginu (napr. ‚johny231‘)? Alebo to je od zaciatku zamyslane na uchovanie spominaneho jednoznacneho identifikatoru (napr. ‚15‘)? A ak to ma byt nejaky identifikator, tak preco to je pomenovane prave slovom ‚name‘, ktore moze byt navyse velmi kolidujuce s atributom identity ‚name‘, ktory by niekto velmi realne mohol chciet mat ako datovy atribut identity (myslim tym naozaj ‚meno‘ = „Janko Mrkvicka“?

David, prosim, ako to pouzivas vo svojich aplikaciach? Mas nejake ‚best practice‘ tipy? Ako riesis, ked potrebujes identity jednoznacne ‚pomenovat‘ nejakymi identifikatormi? (typicky ID-ckom v databazi)

Myslim si, ze mi nejaka zasadna myslienka okolo tohoto unika, tak prosim, ak niekto poznate odpoved, tak mi otvorte oci.
Diky :)

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

My tu metodu nikdo nemáme rádi a ignorujem ji. Už tu kdysi na toto téma proběhla diskuze.

Jod
Člen | 701
+
0
-

tu asi jediný nemám s tým problém :D
Takéto blbosti riešiť, že nato máte čas :)

Editoval Jod (28. 10. 2009 2:59)

David Grudl
Nette Core | 8157
+
0
-

Name je jméno „František Vopršálek“. V IIdentity chybí getId(), ale zatím mě nenapadlo, jak to tam bez BC breaku dostat.

David Grudl
Nette Core | 8157
+
0
-

Tak v aktuální vývojové verzi jsem nahradil getName() za getId()