name v Identity

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
nAS
Člen | 277
+
0
-

Nevíte někdo, proč je ve třídě Identity speciálně položka name? Tam by se pravděpodobně měl uložit username, nebo celé reálné jméno. Problém ale nastane, když si držím v databázi (mimo jiné) username, name a surname. Když to vše uložím do Identity, tak už se ke vlastnosti name nedostanu, protože ji bude přepisovat ta hlavní name. A připadá mi divné do hlavní name při vytváření Identity ukládat křestní jméno.

Nyní musím name a surname pojmenovávat real_name a real_surname, což je hodně divné. Vyřešilo by to buď vyhození povinné položky name z Identity, nebo přejmenováním třeba na username.

Nebo máte pojmenované položky nějak jinak, že se to nikomu netluče? Nebo do name vážně ukládáte křestní jméno?

o5
Člen | 416
+
0
-

first_name, last_name? :D

Jod
Člen | 701
+
0
-

Ja do name ukladám čo sa mi zachce :D

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Tak jsem to zkontroloval a opravdu tam mám křestní jméno. Ono se to pak chová jako kdyby tam žádná povinná položka name nebyla :-D

Byl bych pro zrušení, protože to nevyužívám, ale spíš obcházím. Naštěstí to obcházení nedá moc práce.

nAS
Člen | 277
+
0
-

Díky za reakce, tak vidím, že to zatím nikdo nepotřebuje, takže si tam dám také křestní jméno a budu hlasovat pro zrušení :)

Jod
Člen | 701
+
0
-

Neeééé, ja to používam :D

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

A kdyby to bylo nepovinné, nastala by pro tebe nějaká změna? Kromě toho, že všichni budou muset přepsat jeden řádek u toho return new Identity…

nAS
Člen | 277
+
0
-

Přesně tak, je tam univerzální getter a setter, takže name si můžeš uložit úplně stejně, akorát nepovinně.

nAS
Člen | 277
+
0
-