„Položit otázku“ a další novinky na fóru

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8172
+
+63
-

Fórum má spoustu novinek. Jednak jsem jej přesunul na novou Nettí VPS (za zprostředkování děkuji Milo a CESNET), která běží na páteřní síti, a určitě jste museli zaznamenat razantní zvýšení výkonu. Běží mi teď rychleji, než na lokále :-)

Úpravy vnitřností a struktury databáze, pokud se zdařily, byste naopak zaznamenat neměli. Také si můžete všimnout nahrazení řady obrázkových ikonek za vektorové.

Každý příspěvek můžete hvězdičkovat (navíc s cool vizuálním efektem). Zároveň se zobrazuje celkové skóre, což má usnadnit hledání důležitých informací v dlouhých diskuzích.

A nakonec největší novinka: pokládání Otázek. Na rozdíl od klasického diskusního vlákna, kde se příspěvky řadí chronologicky, se odpovědi u otázek řadí podle kvality, tedy podle počtu hvězdiček. Tedy způsobem, jaký znáte ze Stack Overflow nebo Devel.cz.

Nějaká forma Q & A u Nette hodně chyběla, pokusy sepisovat je na webu vždycky ztroskotaly, takže jsem sám zvědavý, jak se tohle ujme. Kombinace s fórem je dost odvážná, snažil jsem se je vizuálně odlišit (příklad otázky) a doplnil jsem u odesílacího formuláře upozornění, nicméně určitě to bude potřeba ještě hodně ladit.

Vojtěch Dobeš
Gold Partner | 1316
+
+3
-

Změny se mi moc líbí :).

Drobný report k Otázkám – komentář u odpovědi se klasicky zobrazuje v přehledu Nejnovějších odpovědí, ale jeho element nemá žádné HTML ID, takže na něj prohlížeč neodscrolluje.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

@David Grudl: Super! Dost mě zajímá, jak se osvědčí ty otázky. Koukám, že jsi taky zrušil tagy, co, hádám, skoro nikdo nepoužíval.

Oli
Člen | 1215
+
0
-

Zrovna ty tagy mě trochu mrzí. Poslední dobou jsem si je zvykl používat pro zajímavý informace na který jsem narazil.

Jinak super!

David Matějka
Moderator | 6445
+
+3
-

Nejak bych zvyraznil ty komentare k odpovedim, snadno se prehlednou – oramovat, pridat nadpis, zvetsit pismo, pridat avatary…

A jak u odpovedi tak u komentaru bych zobrazoval cas pridani

Zax
Člen | 370
+
0
-

Jojo pěkný změny, poslední dobou se mi fórum měnilo doslova pod rukama :-D A ano, teď je brutálně rychlé. I RSS už opět funguje, takže všechno asi v cajku. Good job!

Možná bych jenom navrhnul dát uživatelům nějaký default avatar, prázdný rámeček působí trochu divně.

David Grudl
Nette Core | 8172
+
+2
-

Tagy se moc neujaly, nicméně jsou nadále dostupné na https://forum.nette.org/cs/tags.php.

Časy, avatary a další věci jsem doplnil.

Pavel Macháň
Člen | 282
+
0
-

@David Grudl: Vypadá to super GJ! :) Btw: na mobilu(mobilní i klasická verze.. iOS7) nejde dávat postům ± . Hodnocení vidět je ale nejsou tam ty pracky na změnu

Editoval EIFEL (10. 6. 2014 8:33)

hrach
Člen | 1836
+
0
-

Ten empty gravatar s gradientem je asi nadčasový,ze? Třeba se móda vrací ;-)

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

Prima, mně se to líbí. A v práci mi to lítá neuvěřitelně rychle ;)

Kdyby si chtěl někdo zkusit komentovat otázku, jedna testovací v Koši v sekci Různé.

Editoval Milo (10. 6. 2014 12:18)

Zax
Člen | 370
+
0
-

hrach napsal(a):

Ten empty gravatar s gradientem je asi nadčasový,ze? Třeba se móda vrací ;-)

Programátor většinou !== grafik, co bys čekal? :-D ale je fakt, že mě to možná brzy donutí si avatar nastavit.

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

@Milo: to by nejdriv muselo jit komentovat, co je v kosi :)

@dg: porad jsou ty komentare u odpovedi nevyrazny – kdyz je tam treba jeden jednoradkovy komentar tak to vypada skoro jak podpis a prehlydnu to. Zkusil bych tam dat male avatary jako na develu (a oramovat a zvetsit pismo :))

Editoval matej21 (10. 6. 2014 12:13)

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

matej21 napsal(a):

@Milo: to by nejdriv muselo jit komentovat, co je v kosi :)

Ha ha ha :) Do prkna.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
+4
-

Davide, nechceš zkusit použít identicony z gravataru ?

David Grudl
Nette Core | 8172
+
0
-

Celkem jsem nad tím uvažoval, protože to, co nabízí Gravatar, je tak nevkusné, že to musí každého donutit nastavit si avatar ;-)

Btw ten gradient v empty avataru nebyl v samostatném obrázku patrný, dal jsem ho pryč.

srigi
Nette Blogger | 558
+
+3
-

Mam pocit, ze u svojich forum prispevkov nevidim okrem „hlasovacich buttonov“ (spravne), nevidim tam ani dosiahnute score (nespravne).

edit: fixed, THX.

Editoval srigi (10. 6. 2014 16:46)

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

@dg Právě jsem Hrachovi nastavil –2 (https://forum.nette.org/…jak-25-znaku) a přesto je úplně nahoře…

EDIT: Funguje

Editoval Milo (10. 6. 2014 15:41)

David Grudl
Nette Core | 8172
+
+1
-

Hmm, NULL < –2, fixed

David Matějka
Moderator | 6445
+
+7
-

A hodilo by se nejak zvyraznit nove odpovedi a komentare

motorcb
Člen | 552
+
+4
-

Ve starém fóru bylo super, že jsem měl zvýrazněné sekce ve kterých přibylo něco nového od mé poslední návštěvy. Bude to i tady? Chybí mi to.

David Grudl
Nette Core | 8172
+
+5
-

Je to zpět.

Zax
Člen | 370
+
0
-

Všiml jsem si překlepu v profilu kde se nastavuje podpis – je tam napsáno „Maximlálně řádků: 4“ ;-)

David Grudl
Nette Core | 8172
+
0
-

@matej21: komentáře jsou nevýrazné záměrně. Cílem není vytvořit větvenou diskusi, ale spíš diskusi potlačit.

Zvýrazňování nových komentářů budu řešit případně později. Ono to není tak potřeba, protože tu fungují staré způsoby upozorňování, komentáře jsou v RSS, v Nejnovějších příspěvcích atd.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
+5
-

@David Grudl:
Když už jsi u toho zlepšování fóra, tak mě napadla jedna drobnost – vizuálně odlišit příspěvek autora vlákna. Na DJPW se to dělá čárou na levé straně příspěvku, když jsem to implementoval kdysi já pro Nette fórum, tak jsem měnil barvu pozadí .blockpost h2.

A osobně bych taky nejradši zrušil odsazení prvního řádku odstavců.

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Krásný změny, po pár dnech přijdu na fórum a vidím, že se hodně věcí změnilo k lepšímu :)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
+1
-

@David Grudl: Bug report – první příspěvek vlákna je není zobrazen první https://forum.nette.org/…-query-panel#…

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

@David Grudl: Hod sem automatické změnšování obrázků, at to nepřetéká viz. https://forum.nette.org/…-query-panel#…

Také zalamování textu:
Tohlejedlouhanesmyslnavetavkuse,kterasesemnevejde.Tohlejedlouhanesmyslnavetavkuse,kterasesemnevejde.Tohlejedlouhanesmyslnavetavkuse,kterasesemnevejde.

Editoval martinit (11. 6. 2014 12:50)

Vojtěch Dobeš
Gold Partner | 1316
+
+4
-

Ohledně řazení odpovědí na Otázky – nemělo by se řadit sekundárně chronologicky? Dávalo by mi to větší smysl než opačně, protože teď platí, že čím pozdějí odpovím, tím prominentnější místo moje odpověď má (dokud nezačnou padat první hlasy pochopitelně). Příklad: https://www.dropbox.com/…12.51.53.png

David Grudl
Nette Core | 8172
+
+2
-

S tím zalamováním dlouhých textů je potíž. Představ si, že by tohle bylo fórum Symfony a třeba by se tu diskutovalo o třídě Symfony\Bundle\DoctrineMongoDBBundle\DependencyInjection\Compiler\RegisterEventListenersAndSubscribersPass.

To prostě nemůžeš v půlce zalomit ;-)

Zmenšování obrázků jsem doplnil.

vojtech.dobes: opraveno

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

@David Grudl: Díky za obrázky. Text chápu, ale … :)

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

@dg: a co to vyresit podobne jako s bloky kodu? ze by to bylo skryto a zobrazilo se to po najeti

David Grudl
Nette Core | 8172
+
0
-

@matej21: jsem to vyřešil v CSS, jen rýpu do Symfony. Zkus refresh

Majkl578
Moderator | 1364
+
+1
-

Ještě by bylo fajn mít možnost hodnotit komentáře u odpovědí.
EDIT: A to zrušení hlasu, jak se navrhovalo už dřív.

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

@majkl: zruseni hlasu funguje, staci kliknout na opacny hlas

Majkl578
Moderator | 1364
+
-5
-

Nefunguje, to není zrušení, ale změna. Zrušit hlasu = odebrat hlas.

Šaman
Člen | 2640
+
+7
-

Majkl578 napsal(a):

Nefunguje, to není zrušení, ale změna. Zrušit hlasu = odebrat hlas.

Co nefunguje?
Jednou palec nahoru: +1 hlas
Podruhé nahoru: žádná změna
Palec dolu: 0 hlasů
Znovu dolů: –1 hlas
Ještě dolů: žádná změna

Zax
Člen | 370
+
+3
-

Jop, funguje to (a díky animaci i vypadá) dobře.

BTW líbí se mi, jak programátoři žijou klidně i v pět ráno :-D

MartinitCZ
Člen | 580
+
+1
-

@Šaman: Lepší by bylo, kdyby se hlas rušil kliknutím na přidaný hlas. Tzv. když přidám palec hore, tak když na něj kliknu znovu, tak ho zruším.

Šaman
Člen | 2640
+
0
-

To mi nepřipadá logické – ubrat hlas kliknutím na palec nahoru.

buffus
Člen | 101
+
+3
-

Parádní změny :).

Nešla by ta bublina „This answer is not useful“ nastylovat pod palec dolů, aby nezakrývala číslo? (Jako např. Tooltip on bottom v Bootstrapu)

MartinitCZ
Člen | 580
+
+1
-

@Šaman: Jenže ty neubíráš hlas, nedáváš palec dolu, ale mažeš svou volbu ;)

nanuqcz
Člen | 822
+
+3
-

Perfektní, jsem nadšený :-)

Jen jedna drobnost: Taky bych uvítal možnost dát palec nahoru i u komentáře k odpovědi.

A jedna důležitá věc: U otázek se absolutně nevyznám v tom, které odpovědi (a komentáře) jsem již četl, a které ne. Hezky to má vyřešené devel.cz.

mkoubik
Člen | 728
+
0
-

BTW css nepočítá s třímístným počtem bodů, schválně si to zkuste ve firebugu nahradit za +100 (nebo dejte Davidovi ještě 55× +).

Vojtěch Dobeš
Gold Partner | 1316
+
+6
-

@mkoubik To bude tím, že Nette je jen pro pokorné programátory, a tolik palců by nikdo s pokorným srdcem neměl přijmout :).

Vojtěch Dobeš
Gold Partner | 1316
+
+1
-

Byla by super ještě jedna úprava – aktuálně jsou odkazy pro úpravu/nahlášení odpovědi na otázku až pod jejími komentáři, což je při větším počtu komentářů dost daleko, a hlavně mi to přijde trochu matoucí. Ideální by podle mě bylo, pokud by ona tlačítka zůstala ihned u odpovědi, ale tlačítko Komentovat by zůstalo až pod komentáři (nebo třeba třeba na obou místech).

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Přidávám se, teď jsem hledal link na konkrétní odpověď a právě pod diskusí na screenu byl až hodně dole.

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

@dg: Pls koukni na tento bug. https://forum.nette.org/…lasu-a-palcu#…

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

@dg: Uprav pls z-index v případě, kdy máš hover na <code> a on se takto roztáhne:
https://forum.nette.org/…cnim-souboru#…

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

David Grudl napsal(a):

@matej21: jsem to vyřešil v CSS, jen rýpu do Symfony. Zkus refresh

Nevím jestli je to touhle úpravou, ale teď se podivně zalamuje <code> i na blogu (to rozložení inline code na více řádků). Když si styl code: pre-wrap zakážu, je to OK.

EDIT: Tak to dělá i tady, FF 29.0.1, viz tento kometář.

Editoval Milo (17. 6. 2014 11:05)

Majkl578
Moderator | 1364
+
-2
-

Možná by ještě nebylo špatné u hodnocení mít možnost uvést stručně důvod, hlavně u –1. A pak si zobrazit přehled hlasů pro příspěvek. Mohlo by být konstruktivní zejména pro autora hodnoceného příspěvku.