[Poslední sobota 6] Perníková, Pardubice 27. 6. 2009

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

Stativ vezmu, ok Tome?

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

PetrP: Prazskou vypravu si vezmu rad na starost – kontakt: 776 184 835. Bohuzel platno mame v kancelari na Vysocanske, takze se tam budu muset nejprve stavit (nebo pokud chces jet semnou, tak se vubec nebranim ; ) Kdyztak pisni na IMko jabber vitjezek@clevis.org ci ICQ 202–203–163.

Navrhuji sraz v 13:25 na Hlavnim nadr. (at si stihneme jeste koupit nejakou skupinovku). Poznavaci znameni: Nette tricko + platno : D

Davide, skvely napad se zaznamem! Mam nejaky stativ k zrcadlovce, tak by mohl byt i kompatibilni, ale pokud jej vezme enoice, tak se zlobit nebudu.

//edit:// platno bere nakonec Inza, takze vyrazim z Ladvi.

Editoval Whitek (26. 6. 2009 21:19)

stpnkcrk
Generous Backer | 188
+
0
-

Whitek napsal(a):

PetrP: Prazskou vypravu si vezmu rad na starost – kontakt: 776 184 835. Bohuzel platno mame v kancelari na Vysocanske, takze se tam budu muset nejprve stavit (nebo pokud chces jet semnou, tak se vubec nebranim ; ) Kdyztak pisni na IMko jabber vitjezek@clevis.org ci ICQ 202–203–163.

Navrhuji sraz v 13:25 na Hlavnim nadr. (at si stihneme jeste koupit nejakou skupinovku). Poznavaci znameni: Nette tricko + platno : D

Davide, skvely napad se zaznamem! Mam nejaky stativ k zrcadlovce, tak by mohl byt i kompatibilni, ale pokud jej vezme enoice, tak se zlobit nebudu.

Nahlaste mi potom telefonem, v kolik dorazíte, přijedu pro vás autem na nádraží a odvezu. ;)

AceUnihoc
Člen | 19
+
0
-

zaxeeq napsal(a):

Btw, jedete někdo finálně tím EC 170 Hungaria z Brna v 13:41?

Já bych jel a dejte věďět kdo taky pojede.

pmg
Člen | 372
+
0
-

Jen pro jistotu zopakuju, že se připojím až v Kolíně.

Inza
Člen | 330
+
0
-

medhi napsal(a):

Přátelé, omlouvám se za malou nefunkčnost na Srazy.info ohledně avatarů. Už jdou nahrávat i JPG avatary.

Jop to jsem přesně potřeboval;-) – to je panečku tech. support…

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Na živý stream asi není technologie, ale dát natočené prezentace na web by mohla řada lidí ocenit.

Prosím, moc prosím, zítra nemůžu přijet a takhle bych z toho měl aspoň něco=)

zaxeeq
Člen | 17
+
0
-

AceUnihoc napsal(a):

zaxeeq napsal(a):

Btw, jedete někdo finálně tím EC 170 Hungaria z Brna v 13:41?

Já bych jel a dejte věďět kdo taky pojede.

Možná by to chtělo nějaké poznávací znamení :)

nAS
Člen | 277
+
0
-

Tak já se nakonec taky přidám k pražské výpravě, budu mít Nette tričko, tak vás snad na hlaváku najdu.

xificurk
Člen | 121
+
0
-

Asi jsem někde něco přehlédl, ale v jakém podniku bude dnešní PS? :-)

zaxeeq
Člen | 17
+
0
-

xificurk napsal(a):

Asi jsem někde něco přehlédl, ale v jakém podniku bude dnešní PS? :-)

Severka :) Je to hnedka na první stránce, první příspěvek :)

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

Ohledně mého stativu – myslím, že se na místo nemohu dostavit včas (očekávejte mě tak mezi 16. a 18. hodinou) což už možná bude po všech přednáškách na které by se ten stativ hodil. Tak doporučuju zvážit, jestli se nenabídne ještě někdo vhodnější.

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Whitek napsal(a):

Navrhuji sraz v 13:25 na Hlavnim nadr.

Radši bych to trochu upřesnil.

zirafka
Člen | 12
+
0
-

My dorazíme i s Davídkem (mimino – aby nedošlo k mýlce). Bohužel to jinak nejde, ale už máme praxi a zařídíme to, aby nerušil.
Dorazíme ale asi pozdě, tak jsem vás chtěla poprosit, jestli byste mohly zařídit, aby se v salónku nekouřilo. Díky moc.

zirafka
Člen | 12
+
0
-

Ještě můžeme vzít dva lidi z Prahy autem, takže pokud vám ujede vlak, tak se ozvěte.

michalh
Člen | 22
+
0
-

zaxeeq napsal(a):

AceUnihoc napsal(a):

zaxeeq napsal(a):

Btw, jedete někdo finálně tím EC 170 Hungaria z Brna v 13:41?

Já bych jel a dejte věďět kdo taky pojede.

Možná by to chtělo nějaké poznávací znamení :)

Já jedu určitě 13:41

AceUnihoc
Člen | 19
+
0
-

Já jedu určitě 13:41

Já taky, navrhuju sraz 13:20 v hlavní hale, někde na kraju ať se najdem.

skvaros
Člen | 2
+
0
-

Hlasim ze se pripojim jeste s kamaradem k prazske vyprave. Bohuzel tricka Nette nemame, ale znam Inzu i Vitka, tak se tam snad nekde potkame.

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Tak já nakonec přijedu v 15:18 do Pce na hl. nádraží, kdybych jel dřív (o 2 hodiny), tak bych se tam asi unudil. :)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Prazaci, pro upresneni: sesel bych se dole u pokladen/pod schodama (tj. u tech dolnich informacnich tabuli). Vsak vy vite a nejak se tam najdem ; )

//edit:// stativ beru, snad bude kompatibilni

Editoval Whitek (27. 6. 2009 12:17)

ViliamKopecky
Nette hipster | 230
+
0
-

Tak jsem uploadnul nějaké fotky co jsem nafotil. :) Bylo to fajne.

http://picasaweb.google.cz/…otaPardubice?…

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

super lidi že jste přijely, mám plno super zážitků, prostě SUPER, a za to děkuji všem!

byla to první Poslední sobota co jsem byl a jsem nadčen určitě přijedu i příště

Honzo M.: Podívej se tedy na tu texylu, určitě bych ten plugin ocenil

Editoval sodae (28. 6. 2009 15:32)

michalh
Člen | 22
+
0
-

Obrovské poděkování za hladký průběh celé soboty patří Štěpánovi a jeho celovečerní kyvadlové dopravě nádraží – hospoda – nádraží. Štěpáne díky!

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Tak stativ nakonec kompatibilní nějak byl. :) Všem děkuju za pěknou a příjemnou akci! :)

http://twitpic.com/8llms ;)

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Ještě k té kameře: ty „přednášky“ jsou natočené. Jenže se k jejich setříhání dostanu asi až v srpnu. Takže je čekejte až tehdy. Jedu teď na měsíc off-line a out-of-pc, heč! :) Takže si budete muset počkat.

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Tomik napsal(a):

Ještě k té kameře: ty „přednášky“ jsou natočené. Jenže se k jejich setříhání dostanu asi až v srpnu. Takže je čekejte až tehdy. Jedu teď na měsíc off-line a out-of-pc, heč! :) Takže si budete muset počkat.

A nechceš dát na web raw material? :) Ono čekat do srpna na (určitě luxusní) přednášku o nových šablonách by bylo kulervoucí :)

jasir
Člen | 746
+
0
-

LastHunter napsal(a):

Tomik napsal(a):

Ještě k té kameře: ty „přednášky“ jsou natočené. Jenže se k jejich setříhání dostanu asi až v srpnu. Takže je čekejte až tehdy. Jedu teď na měsíc off-line a out-of-pc, heč! :) Takže si budete muset počkat.

A nechceš dát na web raw material? :) Ono čekat do srpna na (určitě luxusní) přednášku o nových šablonách by bylo kulervoucí :)

Hehe :-) Ditto… :-)

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Tentokrát mám jen fotografie pořízené telefonem http://www.flickr.com/…20578466595/

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

LastHunter napsal(a):

A nechceš dát na web raw material? :) Ono čekat do srpna na (určitě luxusní) přednášku o nových šablonách by bylo kulervoucí :)

Rád bych, ale ta bouřka mi zrušila modem, takže jedu jen přes telefon. A upload těch několika GB by byl i na ADSL utrpením, nehovoře o tom připojení přes telefon. Takže mi je vašich kulí líto, ale zřejmě bude nutné, aby to do toho srpna nějak vydržely, protože odjíždím zítra odpoledne a už to nestihnu. Mrzí mě to. Ale nic s tím nenadělám.

PetrP
Člen | 587
+
0
-

Tomik napsal(a):

Rád bych, ale ta bouřka mi zrušila modem, takže jedu jen přes telefon. A upload těch několika GB by byl i na ADSL utrpením, nehovoře o tom připojení přes telefon. Takže mi je vašich kulí líto, ale zřejmě bude nutné, aby to do toho srpna nějak vydržely, protože odjíždím zítra odpoledne a už to nestihnu. Mrzí mě to. Ale nic s tím nenadělám.

Jedině rychle vypalit na dvd, a poslat třeba poštou.

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

PetrP napsal(a):

Jedině rychle vypalit na dvd, a poslat třeba poštou.

Když jsi toto psal, už jsem byl pryč. Zatím musím dořešit nějaké důležitější věci, ale snad koncem týdne bych to mohl sestříhat a hodin na web.

PetrP
Člen | 587
+
0
-

Tak o život nešlo ;] jinak výtej zpátky.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Tomik: Jak to vypadá se záznamem?

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Přátelé, opravdu se moc omlouvám, ale bohužel přes prázdniny na Nette a počítač celkově nemám čas, a to bohužel ani tolik času, abych někam hodil ten materiál v RAW formátu. Pokusím se s tím něco provést do pátku, pokud to nestihnu, bude to až nejdříve 16. srpna, kdy se vracím z dovolené. Mrzí mě to, ale těžko s tím něco nadělám.

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Tak se omlouvám, trvalo to dlouho, ale přeci jenom jsem se k tomu dokopal snad ještě v době, kdy ta Davidova přednáška má nějakou informační hodnotu.

Je to tedy hotové, odpoledne se mi to bude renderovat, a v noci to budu uploadovat. Zítra ráno zde přibude link.

Je to tedy jenom ta Davidova přednáška na téma „Nové šablony a dědění“. Možná by bylo fajn, kdyby dal David k dispozici slidy.

Jinak měl by někdo zájem o přednášku o Texyle (přednáší Honza Marek)? Mám ji také natočenou, ale nevím, zda by o ni byl zájem.

Pak mám ještě natočenou moji přednášku o Nette screencastu, ale ta není nijak informačně hodnotná, takže tu ani neuvidíte, radši se podívejte na ten screencast. ;)

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Tomik napsal(a):

Jinak měl by někdo zájem o přednášku o Texyle (přednáší Honza Marek)? Mám ji také natočenou, ale nevím, zda by o ni byl zájem.

Skoro se obávám, že za to nestojí :-D

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

Jasně, máme (lidi z jabber místnosti) zájem o všechny :D (co takhle přidat i RAW)

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Dobrá, dneska už to dodělávat nebudu. Resp. pouze do uploadnu tu přednášku Davida.

RAW rozhodně nikam házet nebudu, mám bohužel pouze DSL, a dost pomalou linku nahoru (up), takže by mě to zabralo celou věčnost. Ta přednáška Davida má cca hodinu deset minut, a v HD (tak aby bylo možné rozpoznat, co je na projektoru a bylo to koukatelné i na větším displeji) to má asi 1GB. Takže docela dost. RAW má samozřejmě výrazně víc…

Ale ostatní přednášky nějak připravím alespoň v té HD podobě…

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Ha, tak chyba. Uploadlo se asi 40%, a pak FTP spadlo. Mám otázku do pléna, ví někdo jak nějak na net dostat cca 1GB video, s tím, že mám dost pomalou linku? Díky. Obávám se, že v nejhorším to pošlu někomu, kdo má rychlej internet poštou vypálený, a on to uploadne… ;)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

rozsekej to na casti (např. rarem) uploadni to někam a rekni nekomu kdo ma rychlej up at to spoji a upne kam ty potrebujes… (Muzu to udelat na serveru pokud by jsi chtel… ale nesmi to bejt na rapidu nebo nekde a nesmi to bejt rozedelovane v necem exotickem…)

Editoval vrtak-cz (22. 8. 2009 0:52)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

a navazat upload nejde?
Jinak IMHO nejlepe uploadovat primo na nejaky „znamy stroj“, kde se to rovnou spoji a da ke stazeni (v nejhorsim snad muzeme zneuzit clevisackej).

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

Tomiku máš veřejnou IP ? Já bych to od tebe stáhl a nahrál někde (up 5mb/s to stačí ne ? 600–700kB/s)
Edit: Jestli mají clevis server a tomik veřejnou myslím že to bude nejstabilnější pro stahování, díky http a range :D

Editoval sodae (22. 8. 2009 9:52)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

sodae: pokud maji clevisaci server, tak to muzou rovnou wgetovat, ne? :P to je imho ta nejjednodussi cesta

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

Majkl578: ci tím chtěl básník říct ? asi to samé co já ne ?

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Hodím to na svoje FTP, po částech. Poprosil bych pak někoho, aby byl tak hodný, stáhl to, spojil a uploadnul k sobě na server, popř. někam jinam. Dám vědět. Jde to pomalu. Stay tuned! :)

Edit: Jde to opravdu hodně pomalu. Už je ale uploadována polovina videa z Davidovy přednášky. Jedu dnem i nocí… :)

Editoval Tomik (23. 8. 2009 13:22)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Oki pak hoď link…

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Takže po dlouhééém uploadu je to tu, poprosil bych někoho, zda by byl tak laskav, stáhl to, složil dohromady, rozbalil a někam nauploadoval, a pak se hodil link. Díky!

Tak tedy přednáška Davida o nových šablonách:

Přednáška Honzy Marka o Texyle:

A potom co se týče mojí přednášky, video je akorát několik (rádoby vtipných) komentářů k slidům, takže tady jsou slidy: http://tomik.jmx.cz/…ettecast.pdf … :) A myslím, že si více méně každý představí, co jsem asi mohl říkat. ;)

Jinak rozhodně obě přednášky doporučuju shlédnout!

Editoval Tomik (24. 8. 2009 11:40)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

V cem jsi to rozdeloval paneboze? Jinak uz to mam na serveru kde mam 100Mbit upload ale nevim v cem jsi to rozdeloval a kam to uploadnout

Edit: tak uz vim ze je to asi 7zip… zkusil jsem to rozbalit a ted jdu otestovat jestli se to rozbalilo spravne.

Editoval vrtak-cz (24. 8. 2009 12:33)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Total Commander to taky bude umět spojit, ne?

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

sorry ale v linuxove konzoly Total Commandera nemam… :-(