Laděnka pro projekt mimo NETTE, kde ji najdu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
svobodai
Člen | 136
+
0
-

Kde bych v současnosti mohl Laděnku najít.
Potřeboval bych si v jednom projektu něco odladit, ale nemám v něm na to nástroje a s laděnkou alespoň jak jsem ji poznal v nette by to mohlo jít.
Celý framework se bojím nahrát, protože pracuji na cizím FW u kterého nevím, jestli se mi nesrazí s Nette.

wopice
Člen | 21
+
0
-

Od toho máme tzv. prefixed verzi. Názvy tříd předchází N, tj. ObjectNObject. Tuto verzi najdeš v sekci download.

Pokud si můžeš dovolit verzi Nette pro PHP 5.3, tento problém přirozeně řeší namespaces.

Laděnku spustíš následujícím kódem:

<?php

require_once LIBS_DIR . 'Nette/loader.php';

Nette\Diagnostics\Debugger::enable();

?>
Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Také doporučuji použití celého frameworku. A nebál bych se ani minified verze.

svobodai
Člen | 136
+
0
-

Bohužel tento projekt běží na 5.2
Dal jsem tam minified verzi a přidal do kódu tuto část, ale neobjevuje se mi debugbar.
Musím ještě někde něco nastavit?

<?php
require_once './Nette/loader.php';
NDebugger::enable();
?>

Navíc mi to teď začalo házet chybu 500.

Tak jsem musel nastavit, že jsem v developmentu a už to jede.

Editoval svobodai (16. 11. 2011 21:01)

svobodai
Člen | 136
+
0
-

Takže laděnka nějak funguje, ale nevrací mi callback, který bych potřeboval abych věděl odkud ta chyba přišla. JDe to někde nastavit.

bojovyletoun
Člen | 667
+
0
-

jaký callback nevrací? Z tohohle nic nepoznám. Napadlo mě označení řádku anymní fx, ale píšeš o php5.2

svobodai
Člen | 136
+
0
-

No callback není to správné slovo. Myslím, že se tomu říká backtrace, prostě informace ne kde chyba vznikla což je třeba funkce na ukládání informací do DB, ale volá se to např. z formuláře, kde vložím data.

Nox
Člen | 378
+
0
-

Já bych doporučoval v tomto případě naopak právě NE-minifikovanou. Mini verze je téměř vždy pomalejší a ještě zabírá víc paměti – tím hůř čím menší člověk část potřebuje. Pokud bereš jen šablony, je načítat celý framework nesmysl, i když je to pak méně pohodlné

Editoval Nox (20. 12. 2011 17:44)