[Poslední sobota 31] Spontánní 30. 7. 2011

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Poslední sobota „spontánní“

Poslední sobota je pravidelné neformální setkání přátel Nette Frameworku, střídavě pořádané v Praze a v Brně. Při příležitosti konání Letní filmové školy tentokrát však v Uherském Hradišti. Akce je určena všem zájemcům o programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo začátečníci, znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma.

  • Kdy? Sobota 30. 7. 2011 v 15.00 (rezervace od 17:00)
  • Kde? Praha, restaurace Fraktal Bar (mapa)
  • Svou účast potvrďte zde! (ať víme, jak velkou hospodu máme sehnat)

Program

prostě pokecáme u pivečka

PetrP
Člen | 587
+
0
-

Hele mela byt v praze. Zitra jsem chtel skocit do fraktalu zarezervovat malou mistnost.

Podle me je skoda to spojovat z filmovou skolou, pac to je jako by posobota nebyla.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

To je tak když nikdo ani nekvákne…

Pokud si to vemeš nastarosti tak dej vědět upravím první post…
Na srazech to uprav sám máš práva…

Jen dodám že podle toho co jsem slyšel… vás tam bude asi pět a půl (v praze)

Od této chvíle končím s jakoukoli budoucí snahou v tomto směru…

tomees
Člen | 59
+
0
-

Nedivím se Patrikovi že se snahou končí.. jsou tu mraky Pražáků ale ani jeden z nich není schopnej něco kváknout… navíc v Praze je nettistů snad nejvíc. Všichni by chtěli PS v Praze ale nejsou schopní pro to nic udělat. A když už se do toho vrhne patrik, kerej to do prahy nemá zrovná kousek tak se teprve ostatní začkou ozívat proč tohle, proč tamto, tohle by bylo lepší atd..

už to tu jednou bylo… a proto se divím, že se do toho chtěl pustit znova..

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Já bych se do UH podíval! :) … Opravíš datum konání na srazech prosím? :P

Editoval HosipLan (26. 7. 2011 8:05)

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

aby z toho nebyla Poslední sobota „Schizofrenní“ :P

PetrP
Člen | 587
+
0
-

Dohadovat se o tom jak jsou „pražáci“ špatný nemám zapotřebí. Užijte si filmovku.


Poznámky pod čarou pro normální lidi.

Existují 3 scénáře. Toho kde/jak by posobota mohla být.

  1. v UH během lfs
  2. jinde
  3. nikde
  1. Zúčastní se ho lidi kteří jsou na filmovce. Někde se sejdou, dají pivo a pak půjdou na film.

    Je hodně malá šance že by tam přijel někdo jen na posobotu (tedy ne na filmovky).

  2. Kdekoli jinde, kam přijede pár lidí kteří nejsou na filmovce.

    Je hodně malá šance že přijede někdo na kdo je filmovce.

  3. Lidi na filmovce si dají pivo a pujdou na film.

Problém je že varianta 1) a 3) se od sebe nijak neliší. Jenom v tom že posobota formálně proběhne.

Když to vemem matematicky a řekněme že existuje X posobotistů kteří jsou na filmovce a Y posobotistů kteří by se sešli jinde. Tak ve variantě 1) se baví jen X, a ve variantě 2) X+Y protože obě skupiny mají program.

Další problémy posoboty na filmovce jsou, že si není kam sednou protože je všude spousta lidí. Lidi odbíhají na filmy. A ještě není moc jednoduché se odtamtuď v noci dostat.

Do poslední chvíle jsem doufal že se najde někdo kdo by to zorganizoval. Říkal jsem si že když to nikdo do pondělí neudělá tak to udělám já. A proto jsem to nikam nenapsal. Kdybych někam napsal že se o to v pondělí postarám tak se nenajde nikdo kdo by se o to postaral dříve.

Je fajn že vrták udělal něco. Jen UH je podle mě ta nejhorší varianta. Z určitého úhlu horší než kdyby posobota vůbec nebyla. Proto jsem se – podle mě neškodně – ozval. Dělat uraženého je nejednoduší řešení :-)

Kdyby někdo měl zájem se v sobotu (asi v praze) sejít. Tak se mi (pokuď možno co nejdříve) ozvěte. Pokusil bych se pak něco ještě zarezervovat.


Jinak k pravidelnosti konání posobot: Praha/Jinde. Je na tom dobré že se člověk podle toho může zařídit. Tedy že když se mě někdo zeptá jestli mám čas 29.řijna tak řeknu že ne protože jsem celý víkend mimo. Ale není to doktrína. Kdyby jí někdo zařídil mimo UH tak ani nepípnu a přijedu (kluci v Pardubicích říkali že už tam dlouho nebyla)


Ale dělejte si co chcete. Jste (většinou) dospělí. Pouze se na základě vlastní (špatné) zkušenosti snažím poradit.

PetrP
Člen | 587
+
0
-

Mimochodem jak tak koukám na srazy tak na pražskou, kdy se ještě nevědělo kde přesné by byla se hlásilo 5 lidí. Teď tam zůstal jen filip.


Dan dokonce chtěl něco povídat o PHPUnitu.

Darkry
Člen | 101
+
0
-

Já bohužel nemůžu ať už to bude kdekoli.

Takhle bez programu se stejně sejde jen velice úzká komunita (předpokládám), takže by se tomu klidně pomohlo přestat (pro tento měsíc) říkat poslední sobota a jen by se prostě sešlo pár lidí klidně na různých místech (Praha – asi by ani nebylo potřeba něco rezervovat).

Naděje by mohla být v sprpnovém setkání, které – pokud by se zorganizovalo včas a včetně programu – by mohlo být úspěšnější.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Asi si udělám malou soukromou posobotu u nás v hospůdce a bude:P (paranoiquova varianta schizofrenní posoboty:)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

PetrP napsal(a):

Dohadovat se o tom jak jsou „pražáci“ špatný nemám zapotřebí. Užijte si filmovku.

Jsme na tom stejně…

Další problémy posoboty na filmovce jsou, že si není kam sednou protože je všude spousta lidí. Lidi odbíhají na filmy. A ještě není moc jednoduché se odtamtuď v noci dostat.

Min lfs posobot jsem se nezůčastnil a tuto informaci mě nikdo neřekl (je fakt že jsem si to mohl logicky odvodit).

Do poslední chvíle jsem doufal že se najde někdo kdo by to zorganizoval. Říkal jsem si že když to nikdo do pondělí neudělá tak to udělám já. A proto jsem to nikam nenapsal. Kdybych někam napsal že se o to v pondělí postarám tak se nenajde nikdo kdo by se o to postaral dříve.

OK beru ale mohl jsi aspoň do příslušného vlákne kde se něco řeší napsat že UH je nejhorší varianta. Hned jak jsem se vrátil z dovolené zjištoval jsem co a jak je s PoSob po diskusi na Jabber Room jsem dospěl k názoru že budeme „sledovat tradici“ a uděláme to teda v UH (https://forum.nette.org/…ednich-sobot#…).

Je fajn že vrták udělal něco. Jen UH je podle mě ta nejhorší varianta. Z určitého úhlu horší než kdyby posobota vůbec nebyla. Proto jsem se – podle mě neškodně – ozval.

„Hele mela byt v praze“ mě moc neškodné nepřišlo (asi je to můj subjektivní pocit). Kdybych byl fak bručoun a uražený tak bych hned po napsání tvého postu nemazal tweety, G+, FB editoval první post že to ještě není tak jisté.

Beru to že moje reakce byla poměrně dost spontánní a hlavně mě ta první věta celkem rožhavila až jsem ve stejném duchu bral i ty ostatní.

Kdyby někdo měl zájem se v sobotu (asi v praze) sejít. Tak se mi (pokuď možno co nejdříve) ozvěte. Pokusil bych se pak něco ještě zarezervovat.

Jinak k pravidelnosti konání posobot: Praha/Jinde. Je na tom dobré že se člověk podle toho může zařídit. Tedy že když se mě někdo zeptá jestli mám čas 29.řijna tak řeknu že ne protože jsem celý víkend mimo. Ale není to doktrína. Kdyby jí někdo zařídil mimo UH tak ani nepípnu a přijedu (kluci v Pardubicích říkali že už tam dlouho nebyla)

O pardubicích jsem se taky bavil nejsem proti… Vím o lidech kteří by dorazili.

Ale dělejte si co chcete. Jste (většinou) dospělí. Pouze se na základě vlastní (špatné) zkušenosti snažím poradit.

Právě na základě vlastní (špatné) zkušenosti s organizací (z mé strany) jsem byl tak rozčarován. A hlavně po tom co jsem vyvynul poměrně hodně snahy kolem toho všeho.

Ale vem to čert! Pojďme se teď jako normální dospělí domluvit co a jak to teda spácháme… (hlavně co nejdříve).

V problématice okolo konání v UH mám už jasno… :-)

PetrP
Člen | 587
+
0
-

Patrik Votoček napsal(a):

„Hele mela byt v praze“ mě moc neškodné nepřišlo (asi je to můj subjektivní pocit). Kdybych byl fak bručoun a uražený tak bych hned po napsání tvého postu nemazal tweety, G+, FB editoval první post že to ještě není tak jisté.

Beru to že moje reakce byla poměrně dost spontánní a hlavně mě ta první věta celkem rožhavila až jsem ve stejném duchu bral i ty ostatní.

Psal jsem to v běhu na tramvaj na mobilu. Rozhodně nebyl v úmyslu nějaký podtext.

Patrik Votoček napsal(a):

Ale vem to čert! Pojďme se teď jako normální dospělí domluvit co a jak to teda spácháme… (hlavně co nejdříve).

Mě osobně přijde užitečné sednout si do hospody, pokecat atd i v těch pěti lidech.

Tedy kdo by přišel do prahy do fraktalu? Mám se tam zítra stavit? Nebo jiný nápad?

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Co na to jít takto: http://twtpoll.com/izipte ? VOTE PLS

Šaman
Člen | 2632
+
0
-

Tak to vypadá na řádnou anarchii.

Takže vyhlašuji první libereckou poslední sobotu (očekávaná účast 3 nettisti + 1 neNettistka) akorát ji přesouvám na pondělí v 11h do číny Zlatý slon.

Program: Oběd, DI, drby z víkenda.

P.S. Abych jen neplácal – nešla by vyhlásit nomádská PS? Tedy že nebude žádná hromadná, ale spousta drobných?

Editoval Šaman (27. 7. 2011 15:35)

smi
Člen | 75
+
0
-

PetrP napsal(a):

Patrik Votoček napsal(a):

„Hele mela byt v praze“ mě moc neškodné nepřišlo (asi je to můj subjektivní pocit). Kdybych byl fak bručoun a uražený tak bych hned po napsání tvého postu nemazal tweety, G+, FB editoval první post že to ještě není tak jisté.

Beru to že moje reakce byla poměrně dost spontánní a hlavně mě ta první věta celkem rožhavila až jsem ve stejném duchu bral i ty ostatní.

Psal jsem to v běhu na tramvaj na mobilu. Rozhodně nebyl v úmyslu nějaký podtext.

Patrik Votoček napsal(a):

Ale vem to čert! Pojďme se teď jako normální dospělí domluvit co a jak to teda spácháme… (hlavně co nejdříve).

Mě osobně přijde užitečné sednout si do hospody, pokecat atd i v těch pěti lidech.

Tedy kdo by přišel do prahy do fraktalu? Mám se tam zítra stavit? Nebo jiný nápad?

Já bych z Plzně přijel, hlasoval jsem pro fraktal. Jen pak prosím dejte vědět, kde to je :o)

P.S. Potřeboval bych poradit s jednim svým webem, tak se vezměte sebou ochotu jednat s hlupáky :o)

Editoval smi (27. 7. 2011 17:17)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

tak jasně vyhrála Praha může pls nějakej pražák zařídit hospodu?

PetrP
Člen | 587
+
0
-

Rezervace ve fraktálu v nekuřácké místnosti pro 10 lidí. Rezervace je od 17h, ale začátek posoboty je v 15h. Ale většinou se chodí trochu pozdě, tak aby nám jí nezrušily.

  • Fraktál mapa
  • 15h (rezervace od 17h)
  • pro 10 lidí
  • na jméno Procházka / Nette

Dejte vědět že přijdete na http://srazy.info/…-sobota/1286

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

znamená to snad, že ti kdo se sejdou v UH a půjdou na pivo a pak na film, nebudou oficiálně na Poslední Sobotě? nezdá se vám to vůči nim příliš kruté?! :P (rád bych zajel na lfs, ale není kdy)

RDPanek
Člen | 189
+
0
-

@Šaman – no dobrý no :-) kdo je vlastně ten 3 nettista? Howard Wolowitz? tak ten by se šel pouze jen najíst – takže 2.

Jen info pro Nettisty ze severu cech – v Liberci nebude poslední sobota, ale SpaghettiCode – sledujte @spaghetti_code. Bohuzel jak se ukazalo, tak na celou organizaci jsem sam, tak to jeste chvilku potrva, ale predpokladam ze bude prvni sobotu po posledni srpnove sobote. Spaghetti Code je pro webové vývojáře.