Venne:CMS – volné CMS pro Nette

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
ic
Člen | 430
+
0
-

@pepakriz: Díky, teď už to pěkně vypisuje a řazení taky jde, jen nejde filtrování.

$table->setModel(new Doctrine($this->orderRepository->createQueryBuilder('a')
	->addSelect('SUM(b.price * b.quantity) AS price')
	->innerJoin('a.second', 'b')
	->groupBy('b.first'),
array('price' => 'price')
));
.
.
.
$table->addColumn('price', 'Price')
	->setCustomRender(function ($entity) {
		return //…;
	})
	->setSortable()
	->setFilter()
	->setSuggestion();

dělám ještě něco špatně. Filter by se mi taky hodil.

pepakriz
Člen | 246
+
0
-

ic: S tím by ti asi lépe poradil @o5, je to otázka spíš na grido.

regiss
Člen | 61
+
0
-

Ahoj nezdarila se mi instalace, PHP 5.4.8, IIS7, windows 7

  1. Instalace pres composer:

composer create-project venne/sandbox:2.0.x-dev myApp
cd myApp
composer require venne/cms-module:2.1.x –prefer-dist
php www/index.php venne:module:update
php www/index.php venne:module:install cms –noconfirm

Vsechno ok az do doby kdy najedu na myApp/www

Doctrine\DBAL\Exception\DriverException
An exception occured in driver: could not find driver
File: ...\vendor\doctrine\dbal\lib\Doctrine\DBAL\Driver\AbstractMySQLDriver.php   Line: 114
  1. Instalace pres tar archive VenneCMS-full-2.1.0-beta5.ws.tgz

Zde se dostanu na prvni stranku kde zadam login a heslo, ale na druhe strance kde vyplnuji udaje pro prihlaseni do database tak instalacni process zamrzne. Pri kliknuti na save, se stranka refreshne ale nic se nestane, zustanu porad na te stejne strance. Udaje jsem kontroloval v config.neon ze jsou spravne.

Muzete mi poradit jak rozjet instalaci.

pepakriz
Člen | 246
+
0
-

regiss: u instalace přes archiv: zamrznutí znamená, že pravděpodobně selhal AJAX požadavek. Můžeš se podívat do logu? (app/logs)

regiss
Člen | 61
+
0
-

Tam jsme se prave dival, ale log je prazdny. Zkusil jsem zakazat javascript, ale ani to nepomohlo.

ic
Člen | 430
+
0
-

Všiml jsem si, že na demu je zajímavý bug … když jdu na nějakou stránku třeba http://demo.venne.cz/clanky?… funguje normálně… ale jen pokud mám cookies posledně přihlášeného uživatele. Takové to logout() , jak je uživatel odhlášený jen napůl.

Když ale cookies smažu je tam chyba 500… respektive stránka je v pořádku s kódem 200, ale po menu, kde má být obsah je text chyby 500 a tím to končí.

v6ak
Člen | 206
+
0
-

Zjistil jsem, že seznam článků jako tabulka v demu nefunguje, háže to 500.

Potom jsem našel druhý problém, a to s tímto kódem:

<?php
		$container->addDefinition($this->configurationsPrefix($name . 'AnnotationRegistry'))
			->setFactory("Doctrine\Common\Annotations\AnnotationRegistry::registerFile", array(dirname(ClassType::from('Doctrine\ORM\Version')->getFileName()) . '/Mapping/Driver/DoctrineAnnotations.php'))
			->setShared(FALSE)
			->setInternal(TRUE);
?>

Protože Doctrine\Common\Annotations\AnnotationRegistry::registerFile vrací void, hodí mi to časem hlášku Nette\InvalidStateException Class Doctrine\Common\Annotations\void has not been found. A to po čisté instalaci přes Composer.

pepakriz
Člen | 246
+
0
-

Mělo by to být opravené. Díky za report!

wodCZ
Člen | 49
+
0
-

Ahoj, jak to vypadá s projektem? Bude to někdo dál vyvíjet, nebo je to mrtvé?

pepakriz
Člen | 246
+
0
-

Ahoj, Řadu 2.1 už dál aktivně nevyvíjím, pouze ji udržuji na několika projektech. Asi před rokem jsem začal projekt předělávat – portovat na aktuální verzi Nette, Kdyby a dalších knihoven a při té příležitosti jsem zároveň projekt rozdělil do samostatně fungujících balíčků. Venne už není CMS, ale pouze administrační rozhraní, které se dá použít jako základ pro různé aplikace (CMS, E-shopy, intranetové aplikace,…). Administrační rozhraní obstarává správu uživatelů, oprávnění, registrace nových uživatelů, notifikace a frontu úkolů. Nic víc. Jakékoliv další funkce je třeba dodat prostřednictvím balíčků a CMS je jedno z nich (momentálně není CMS veřejné).

V současnosti se bohužel projektu věnuji jen okrajově, každopádně není mrtvé. Kdo z vás byste měl zájem zapojit se do vývoje, prosím kontaktujte mě. Mohlo by vás lákat:

Projekt využívá:

  • Doctrine ORM, Kdyby/*, Symfony/*
  • composer, bower, grunt, phing
  • nette/tester, PHP CodeSniffer

Snaží se o:

  • best practices,
  • čistotu, přehlednost a znovupoužitelnost kódů,
  • dobrý objektový návrh.

Nová řada CMS umí:

  • podpora typů stránek, multijazyčnosti, více domén, více instancí webu
  • podpora různých layoutů, dědičnosti šablon všeho druhu (layoutů, presenterů, komponent)
  • in-site editace stránek (vše, co je v šabloně označeno makrem n:content lze editovat insite módem ckeditoru viz už trochu starý screen: https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/…957529_o.jpg), správu souborů,…
  • widgety (neboli konfigurovatelné komponenty – ankety, )
  • další funkce budou postupně přibývat

Co můžu nabídnout já:

  • pomoc se seznámením s kódy – online konzultace, případně osobně v Praze
  • už dnes přístup k aktuálním kódům CMS – samozřejmě až bude CMS rozumně funkční, bude uvolněno pod nějakou opensource licencí (asi stejnou jako Nette)

Shrnutí:
Administrační rozhraní Venne můžete zkoušet už dnes (https://github.com/venne/venne), CMS jakožto balíček do Venne zatím veřejně k dispozici není, ale můžete mě kontaktovat o přístup.