Nette, vstup od uzivatele

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
m1jd1
Člen | 4
+
0
-

Zdravim vespolek,
mela bych takovou obecnou otazku ohledne architektury Nette. Zachytava vstup od uzivatele v Nette uz View, nebo az Presenter? Diky za odpovedi :)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Jelikož je v Nette view metodou presenteru tak ho zachytává presenter který pak předává data view.

m1jd1
Člen | 4
+
0
-

Diky za odpoved. Pak mi teda neni moc jasne, proc je Nette povazovano za MVP architekturu, kdyz podle dostupnych zdroju (http://haacked.com/…mvp-but.aspx) v MVP architekture zachycuje vstup View a dale jej deleguje presenteru. Mohl by me to nekde fundovane vysvetlit? :) Diky moc. Majda

m1jd1
Člen | 4
+
0
-

To jsem samozrejme cetla, ale zde se jednoduse predpoklada, že „presenter v Nette je totéž, co controller v jiných frameworcích“

Precetla jsem si hodne clanku o MVC a MVP, zakladni rozil by mel byt v zachytavani vstupu, kde u MVC toto provadi Controller, u MVP by to melo delat View a delegovat tyto vstupy do Presenteru. Zajimalo me tedy, jak je to v Nette. Patrik tvrdi, ze vstupy zachytava primo Controller, coz je v primem rozporu s MVP definici…

Majda

David Grudl
Nette Core | 8142
+
0
-

Vstup zachytávají jednotlivé komponenty, které tvoří view, tedy jde o MVP.

Ale nelze to brát zcela dogmaticky. Ve skutečnosti nejprve vzniklo Nette (podle nejlepšího vědomí a svědomí) a teprve později jsem pátral, jakému vzoru je nejbližší.

m1jd1
Člen | 4
+
0
-

Vyborne, dekuji moc!