[Posledni sobota 27] Macbooková, Praha, 26. 3. 2011

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Poslední sobota

Poslední sobota je pravidelným místem setkání všech fanoušků programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo amatéři. Střídavě se koná v Praze a Brně, občas zavítáme i jinam ;-) Znalost Nette Frameworku je samozřejmě výhodou. Vstup na akci je zdarma, jen prosím potvrďte účast.

Program

dávejte jej dohromady!

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Tak Honza Marek by mohl popovídat něco o DI
Pokud to stihnu tak popovídám něco o fíčůrkách Nella Frameworku
davídek by nám mohl reálně představit nové formuláře

Co vy na to? Hlavně ti co jsem je jmenoval… :-)

wdolek
Člen | 331
+
0
-

… a co live streaming pomoci Qik?

jinak sem mel v hlave par temat, ktere tedy s Nette az zas tak nesouvisi…

  • unit testy s PHPUnit (aneb proc do unit testu nepatri testy databaze, o kterych jsem tolikrat slysel) + nejaka zminka o regresnim testovani
  • jak a proc TDD kazi architekturu aplikace
  • nejaky jednoduchy uvod k pouziti CodeSnifferu (vlastne asi jen nekolika minutova ukazka; souvisi s mym prekonanim lenosti a naprganim pravidel pro Nette)

no, nemam nic pripraveneho :s … ale treba nekdy v budoucnu… za mesic… za dva… :D

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

wdolek napsal(a):

… a co live streaming pomoci Qik?

nebo Ustream můžeme to zkusit

  • nejaky jednoduchy uvod k pouziti CodeSnifferu (vlastne asi jen nekolika minutova ukazka; souvisi s mym prekonanim lenosti a naprganim pravidel pro Nette)

super já tu lenost stále nepřekonal takže share pls…

ještě mě tak napadlo co takhle si pozvat nějakého toho rubystu nebo pythonistu nebo někoho úplně jiného a „poflejmovat“ si?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Patrik: V duchu inspirace „Jaké super features má tvůj oblíbený framework v jiném jazyce?“ ?

Šaman
Člen | 2632
+
0
-

Testy, DI a nové formuláře by byly super! ++

A jak se tak teď snažím prokousat NEONem, tak za přednášku „Jemný úvod do 18té skupiny periodické tabulky, aneb Jak v NEONu zapsat to, co v INI už dávno umíme“ bych byl ochotem platit (tekutým) zlatem.

Editoval Šaman (13. 3. 2011 0:44)

wdolek
Člen | 331
+
0
-

ua :s tak ja nakonec na tuhle PS nedorazim… snad se mi podari vyrobit CodeSniffer pravidla do te pristi PS :)

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Šaman napsal(a):

Testy, DI a nové formuláře by byly super! ++

A jak se tak teď snažím prokousat NEONem, tak za přednášku „Jemný úvod do 18té skupiny periodické tabulky, aneb Jak v NEONu zapsat to, co v INI už dávno umíme“ bych byl ochotem platit (tekutým) zlatem.

Pokud znáš JSON, tak zkus tento jemný úvod do NEON.

daliborcaja
Člen | 57
+
0
-

Někdy by se mohlo udělat zase v Ostravě!!! Posledně bylo myslím někdy před rokem, to jsem ještě nevěděl že ňáké NETTE existuje :)
Večer samozřemě zakončit návštěvou Stodolní ulice :)
Pak by mohli případní zájemci přespat na firmě, ale ne že zas někdo zabuduje do ňákého PC flašku od magistra jako na minulé akci :-D

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Města kam bych rád v zavítal na PoSobotu:

  • Bratislava
  • České Budějovice
  • Ostrava – (vím že už byla ale tak víte co… )
  • Plzeň
  • Košice
Šaman
Člen | 2632
+
0
-

Takže střední východ, jih, východ, západ, dálný východ, ale na severu nic? Jak k tomu v Liberci přidem? Zimu máme o měsíc delší, v létě prší a PoSob se nám vyhýbá.. Ještě že tu točí levně Svijany :p

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Včera sem se podíval do kalendáře (a kromě toho že jsem se zhrozil – někdo mě ukradl 3týdny života) a PoSobota je už příští víkend proto se ptám jestli už je zařízená rezervace? Co teda ten program (Nellu asi nestíhám… :-( )? A vůbec tak obecně nějaká ta „finalizace“ organizace…

Martin
Člen | 171
+
0
-

Ahoj. Na školení jsem nabízel, že mohu domluvit kvalitní obsluhu U tří soudků. Předpokládám, že tentokrát platí Gate. Pokud ne, prosím o rychlou zprávu, je asi poslední možnost U třech soudků objednat toho správného vrchního. Jinak na Srazy.info jsem nenašel kategorii „Přijdu později“.

juzna.cz
Člen | 248
+
0
-

Kdo pojede vlakem z Brna? Nespojime se?

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

pojedu brněnským vlakem ale né z Brna…

pokud se to klukům podaří opravit mohl bych vám říct něco o PHPFogu…

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Já jedu z Brna. A už teď mi zvedá tlak představa, že budu muset jet s EC, ta svine bude mít zase zpoždění (jako vždycky!) a přijedu o několik hodin později, rychlíkem, nasranej…

Kdy dorazíš do Brna/plánuješ odjezd? :)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

V nedeli jsme navstivili s Davidem restauraci Gate a opet jsme tam udelali rezerve pro 30 lidi (vychazeli jsme ze srazy.info). Tim padem nebudeme mit salonek jen pro sebe, ale to nam snad vadit nebude.

Osobne bych mohl prispet lehkym natuknutim ohledne pouzivani GITu (na urovni zacatecniku – tj. stage, (stash?), commit, push, fetch, rebase & merge). Byl by zajem? Privedl me na tu myslenku Jirka Zraly – but bych si povidal jen s nim, v pripade zajmu to muzu udelat vice „public“.

vrana
Člen | 131
+
0
-

Pokud by byl zájem a pokud bych si do té doby stihl všechno připravit, tak bych si mohl vyzkoušet svou chystanou přednášku Replace phpMyAdmin with Something Better. Souvislost s Nette není žádná, informativní přínos pro Sobotníky asi taky ne moc velký, zato mě by to mohlo trochu pomoci. Bylo by to 45 minut v angličtině, nerad bych s tím ale rušil, takže mě klidně pošlete do háje.

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Stejně jsem z té rezervace měl divný pocit, ta ženská nám předložila úplně jiná fakta než předtím ten šéf. A pokud budeme mít jen půlku hosdpody, asi bude problém i něco promítat.

BTW na školení jsem se setkal s chlapíkem, který má kontakt na jednoho z šéfů hospody u Tří soudků, prý by se tam dala domluvit lepší obsluha a otevírací doba.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Jsem pro přednášku Jakube :) třeba se ti podaří pár Nettistů, kteří o Admineru ještě nevědí, zlákat.

Šaman
Člen | 2632
+
0
-

Bohužel nemohu přijet, budou se přednášky zase natáčet, pls?
Adminer už používám, ale v GITu mám ještě mezery a pokud by náhodou byly i formuláře, tak otevřu šampaňské. :)

jtousek
Člen | 951
+
0
-

Vitek Jezek: Sice už o Gitu mám něco načteno, ale zatím jsem jej použil jen jednou na zápočťák do školy. Takže si tvou přednášku rád poslechnu. ;-)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Problém Gitu je obsáhlost. Byl jsem na Karmiho celodenním školením Gitu a zároveň jsem Git celý den i sám školil a můžu potvrdit, že celý den skutečně je co dělat. Karmi měl na WebExpu 45minutovou přednášku o Gitu, na které jsem bohužel nebyl, ale většina lidí říkala, že mluvil tak extrémně rychle, že neměli šanci stíhat (za těch 45 minut projel prezentaci, kterou používá na celodenních školeních).

Takže dá se udělat krátká demonstrace toho, co Git umí, ale probrat se nestihnout ani základy. Co udělat lze je pomoci konkrétním lidem řešit konkrétní problémy. Každopádně je na Vítkovi, jak to pojme, já velmi pravděpodobně nepřijedu.

PJK
Člen | 70
+
0
-

kaja47 napsal(a):

Mohl bych nabídnout švestičky z vlastní zahrádky?

Respektive říct něco o Atrox.PHP – jazyku, který v poslední době vyvíjím. Jdo o jazyk, který je po vzoru Kaffeine nebo Coffee Script překládán do jiného jazyka. V tomhle případě pochopitelně do PHP. Je silně inspirovaný Scalou, má mnohem stručnější než PHP (na stejné úrovni jako Scala nebo Ruby), bude obsahovat traity a mixin composition (v poslední době jsem zaznamenal pár Tweetů o PHP a Traitech), pattern matching a spoustu dalších syntaktických cukrátek ze Scaly.

To bych si rád poslechl. Co na to ostatní?

juzna.cz
Člen | 248
+
0
-

K odjezdu z Brna: v kolik by se hodilo vyjizdet? Ja sem ceskym vlakem nekolik let nejel, takze spoleham ze me ostatni reknou co a jak udelat. Tak reknete a kdy a kam a ja tam dorazim a potkame se.

Jeste bych chtel poprosit, jestli by mi nekdo nedovezl na sobotu knihu Jakuba Vrany 1001 tipu pro PHP k odkoupeni (klidne i pouzitou), nebudu v CR dostatecne dlouho abych si ji stihl sam koupit. Dik ;)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Myslím, že když napíšeš Jakubovi email (spadly srazy, takže nemůžu zkontrolovat jestli dojde taky) tak ti ji určitě přinese, pokud bude mít cestu okolo.

A co se týče vlaku, rád bych vyrazil někdy kolem desáté ráno ±, ale ty vlaky jsou fakt o nervy, ještě se mi nestalo, že by EC z Rakouska jelo na čas, takže asi pojedu prvním vlakem, co pojede na Prahu, pokud to nebude osobák :)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Srazy již fungují a pokud dobře koukám, tak by měl Jakub dorazit.

vrana
Člen | 131
+
0
-

Pokud chce někdo přinést mou knihu, tak prosím o vyplnění formuláře. Datum převzetí uveďte 26.3.2011, já už budu vědět.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

@HosipLan a @Juzna.cz tak nezapomente dat vedet cim jedete abych se mohl v pulce pripojit

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Hele tentokrát budu moci dorazit až docela pozdě večer a plátno mám u sebe. Bude potřeba?

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

mam za to, ze bude i kvuli Jakubovi. Ze bych se stavil nejak drive pro nej? Nebo treba uz zitra?

A kam dame finalne tedy hospodu? Nechame Gate?

// tu prednasku o gitu bych vzal hodne prakticky, tj. pro lidi, kteri maji zkusenosti z verzovacim systemem a radi by dokazali nejak fungovat na GITu. Naopak bych to sam videl hodne kratke; pravdepodobne ani nestihnu vytvorit nejakou presentaci, takze spis takova ukazka, jak to muze fungovat ; )

tomees
Člen | 59
+
0
-

Pro případné zájemce – sraz v 14:45 na metru Florenc nahoře u výstupu k zastávce tramvají Sokolská

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

@whitek: plátno možná máš ale co projektor? (takovej malej nepodstatnej detail – budem kreslit na platno?)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Já asi pojedu s Gustavem (78 Gustav Klimt) popř. některým z EC, které mělo jet v 8 ale mají 2 hodiny zpoždění :) .. potřebuju si v Brně ještě něco koupit…

Patriku, počítej že mě pak budeš navigovat k vám, pokud nepojedeš stejně, protože si snad jediný na koho mám číslo :)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

tak jsem to vyresil mirne punkove… No uvidite sami, uz se sbiram ; )

tomees
Člen | 59
+
0
-

Tak označení téhle #posoboty bych viděl na „záchodová“ :-)))

krcmar
Člen | 17
+
0
-

ja chci podekovat nekolika obetavcum, kteri mi poradili jak zprovoznit routovani na linuxu. nevim cim to bylo asi tou magickou pritomnosti tolika nette mozku, ze se mi behem cekani na prednasky podarilo pochopit konecne jak routing funguje :) jeste jednou dekuji

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

No ty voe!

Martin
Člen | 171
+
0
-

Jen upomínka – už jste někdo potvrdil tomu vrchnímu od Tří soudků objednávku na 28. května? On s tím počítá, bude mít otevřeno přes půlnoc, ale chtěl to potvrdit, aby si osobně vzal na ten den službu. A také by měl předem vědět, jestli budeme chtít pronájem projektoru, nebo jen plátno zdarma, od kolika hodin chceme rezervaci (předběžně jsem dohodl od 17 – víte, jak se to scházelo minule) a jak má uspořádat stoly.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Však dneska tam jdu…

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

@HosipLan nauc se cist cele prispevky! :-D

btw ja myslel ze 28.5.2011 budeme v Bratislavě!?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

ajo … :D :D

Martin
Člen | 171
+
0
-

Tak to se dohodněte hodně rychle. Na březnové sobotě mě David s Vítkem požádali, ať ty Tři Soudky (Praha-Vršovice u Bohemky) na květen domluvím. Zrovna dnes mi ten vrchní volal, jestli s námi má počítat. Jde o to, že on si kvůli tomu přehazuje služby, protože s jiným vrchním tam kdysi nebyla spokojenost.

Editoval Martin (28. 4. 2011 21:12)

Vitek Jezek
hledá kolegy | 285
+
0
-

Martine, jeste neozyvali, mam to napsane v Things na pristi tyden. Ale diky za pripomenuti.

28.5 bude v Praze (pravidelne stridani ; ), teprve dalsi (25.6) muze byt v Bratislave.

Martin
Člen | 171
+
0
-

Vitek Jezek: OK. Jen ještě drobnost, asi to už po dvou letech nečteš a nepotřebuješ. Včera jsem tady odpovídal někomu, kdo se ptal na řešení něčeho, nač jsem teď zjistil, že ses kdysi ptal Ty. Tak kdybys to snad potřeboval, snad je to funkční, pojal jsem to jen jako chvilkové pocvičení se v Nette.

Editoval Martin (28. 4. 2011 21:27)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Vitek Jezek napsal(a):

28.5 bude v Praze (pravidelne stridani ; ), teprve dalsi (25.6) muze byt v Bratislave.

Proc se vzdycky nahrazuje Brno necim jinym a ne Praha? grrr… Pražáci jedni! :-D

Dr.Diesel
Člen | 53
+
0
-

Patrik Votoček napsal(a):

Vitek Jezek napsal(a):

28.5 bude v Praze (pravidelne stridani ; ), teprve dalsi (25.6) muze byt v Bratislave.

Proc se vzdycky nahrazuje Brno necim jinym a ne Praha? grrr… Pražáci jedni! :-D

Anooo? :-D