zvýrazňování kódu – code → php

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
mm-marek
Člen | 61
+
0
-

co zaměnit výchozí chování vkládání kódu? aktuálně se vkládá značka /--code, většina textů je ale v php a zejména pro nováčky by bylo jednodušší vkládat rovnou /--php

$foo = 'bar';
$foo = 'bar';

všem se nám to bude líp číst :)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Spíš bych tam dal rovnou ikonky/tlačítka pro PHP, HTML, JS, ať to nemusí psát ručně (a pokud budou, dozví se, jak se to vlastně zapisuje).

kravčo
Člen | 721
+
0
-

Nad formulárom pre odpoveď je predsa jasne napísané:

  • FORMÁTUJTE zdrojový kód podle návodu. Povolené jsou HTML značky <ins> a <del>, lze používat Texy! syntax. Příklad syntaxe: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*, `code`. PHP kód uzavírejte do <?php ... ?> a JavaScript do <script> ... </script>

a nechýbajú potrebné odkazy. Písanie PHP formou

<?php

phpinfo();

?>

je podľa mňa pohodlné (aj keď ja aj tak radšej používam /--php + <?php keďže sa koncovej PHP značke vyhýbam).

norbe
Backer | 405
+
0
-

Jasně napsané to tam je, ale kolik nováčků si to přečte a zformátuje? Já jsem jednoznačně pro návrh, aby php bylo vychozí. Ideální by potom byla ta ikonka jak psal redhead

toka
Člen | 253
+
0
-

Nemyslím si, že je to dobrý nápad. Ponechal bych to tak, jak to je. Je každého věc, jak se o svůj příspěvek „postará“.

Michalek
Člen | 210
+
0
-

Můj názor asi nemá váhu, ale jednoznačně pro návrh. Nikomu to neublíží a všem to pomůže.

David Grudl
Nette Core | 8135
+
0
-

Mně to trvalo dost dlouho pochopit – to je jako řeč o Texyle?

norbe
Backer | 405
+
0
-

Jo, jde o to že většina začátečníku sem vždycky prdne kód, označí ponechají jako /--code a pro ostatní je to pak hodně těžko čitelný. Myslím že přidání ikonky „php“ by zas tolik času nezabralo a splnilo by to účel (výběr správný ikonky už snad lidi zvládnou :)).

David Grudl
Nette Core | 8135
+
0
-

To není žádný problém, jen příště lépe formulovat požadavek.

Bernard Williams
Člen | 207
+
0
-

Nazdárek,

když je tady řeč o fóru, tak bych taky přidal jednu prosbu:

Nešlo by odkaz Označit všechna témata jako přečtená taky nahoru? Aby člověk nemusel vždy rolovat až dolů? Ono se to zdá jako blbost, ale když kontroluji fórum pravidelně, tak je na fóru vždy jen pár nepřečtených témat a ono neustále rolování dolů mi přijde (přišlo) po chvíli dost otravné.

Děkuji
Bernard

David Grudl
Nette Core | 8135
+
0
-

To je záměr, aby člověk omylem neklikl na špatný odkaz.

kravčo
Člen | 721
+
0
-

Čarovný kláves End?