nápad ohledně sceencastů (prerekvizity)

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Richard Jedlička
Člen | 51
+
0
-

Ahoj, je super že tu vznikají nový screencasty. Jelikož se v obou nově vzniklých screencastech opakuje na začátku to samé, měl bych takový nápad. Co udělat na takovéto věci jako např. zprovoznění nette vlastní screencast a pak ho u ostatních připsat jako prerekvizitu. Mohlo by to takhle pak být s více věcma, např. někde by se vysvětlilo používání nějaké specifické části nette a v jiném screencastu by se už jen předpokládalo, že uživatel už viděl a mohlo se tak navázat.

Byla to jen taková rychlá myšlenka při sledování druhého screencastu (od newPOPE), nijak hluboce jsem se nad tím nezamýšlel takže jestli to považujete za blbost tak to beru.

Uiii

newPOPE
Člen | 648
+
0
-

Ano, nieco take ma napadlo.

  • behom tyzdna ten moj nahram znovu, kedze je tam male pismo :-) a reuploadnem na oficialny NETTE kanal (vimeo)
  • v dalsom screencaste (buduci vikend, mozno skor. [obsah zrejme kontakt form poslany na mail]) sa na svoj predosly odvolam, kedze je to zbytocne opakovanie sa.
Proki
Člen | 66
+
0
-

Souhlasím s uiii. Myslím, že každý screencast by mohl začínat s již připraveným sandboxem. V úvodu by byl například záběr prohlížeče s tímto sandboxem, aby bylo vidět, že je funkční. Autor by se představil, řekl co bude tématem daného screencastu, a pak se pustil přímo do práce bez nějakého vysvětlování, co to sandbox je, bez vysvětlování adresářové struktury atd. Stáhnutí a zprovoznění Nette by pak mohlo být ve vlastním screencastu.

mrataja
Člen | 57
+
0
-

newPOPE napsal(a):

Ano, nieco take ma napadlo.

  • behom tyzdna ten moj nahram znovu, kedze je tam male pismo :-) a reuploadnem na oficialny NETTE kanal (vimeo)
  • v dalsom screencaste (buduci vikend, mozno skor. [obsah zrejme kontakt form poslany na mail]) sa na svoj predosly odvolam, kedze je to zbytocne opakovanie sa.

Ahoj, chtěl bych se připojit k požadavku pod tvým castem, a to vysvětlení jak dosáhnout stránky AboutUs bez Homepage v url. Docela se mi líbí tvé barevné nastavení netbeans. Je tvé nebo nějaký existující profil?

Díky, moc se mi tvůj screencast líbil a těším se na další

bojovyletoun
Člen | 667
+
0
-

Něco je tady: