Netbeans Nette Framework Plugin

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Ano, jak říká redhead. To že je tam máš neznamená, že je můžeš měnit ;-)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Nový build. Verze 0.2.5: Přidány hinty v Latte šablonách a opravena možnost nastavení vlastních barev pro Latte obarvovač. http://bit.ly/netbeansnette

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Pro ty, co používají 0.9.x, hinty, které se vás netýkají nebo je nechcete, dají se jednotlivě vypnout v Options → Editor → Hints (záložka) → Latte Template (v seznamu)

crempa
Člen | 198
+
0
-

pro ty co chteli ty barvicky tak jsou ke stazeni na http://dl.dropbox.com/…nbcolors.zip, doufam ze se tam spravne exportoval i ten latte zvyraznovac, kdyztak dejte vedet…

Editoval crempa (11. 10. 2010 9:13)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Jen jsem do toho nahlédl a vidím, že to máš pro staré MIME typy…text/lattetext/x-latte a text/latte-templatetext/x-latte-template. Změna proběhla v commitech včera večer. Nainstaluj si novou verzi pluginu a exportuj znovu, pro jistotu (asi by stačila změna v exportu, ale kdo ví ;-)

Editoval Ondřej Brejla (11. 10. 2010 9:29)

crempa
Člen | 198
+
0
-

Ajaj rad bych aktualizoval ale mam bohuzel 6.9.1 (Build 201008030030). Kluci z NB by si v tech buildech meli udelat trochu poradek, co platforma to jiny build na stejnou verzi a ta zavislost na presnem buildu je znacne obtezujici (kulantne receno).

BTW: netusim ktere repository na GITu je ted hlavni a kde vlastne stahovat skutecne posledni verzi. V NB plugin portalu s posledni verzi je odkaz na zacatek tehle diskuse, tam je odkaz na redheaduv GIT kde jsou predposledni buildy + odkazy server utf-8.cz kde jsou nespecifikovane verze a na twitteru jste oznamovali prechod pod Nette GIT… navic je tu Vrtakuv build, ktery je pro zmenu u nej.

Kdo to sleduje tak ma asi jasno, ale nove prichozi v tom musi mit nejspis znacnej hokej… :-)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Ok, aktuální a jediný správný repozitář je na https://github.com/…beans-plugin. Link šoupnu i na plugin portál. Vrtákův build je jeho osobní build pro M1. Oficiální – certifikovaný build bude vždy jen jeden a to pro poslední EN stable verzi, tedy 6.9.1 EN, který bude vždy na plugin portálu.

Takže pokud máš jiný NB build, naklonuj si repo a zbuilduj si pro své NB.

crempa
Člen | 198
+
0
-

Parada, ale porad je tu ten problem ze pokud vlezu na http://netbeans.org/…ads/zip.html kde ma byt posledni oficialni EN stable verze tak pod Windows je tam build 201008030030 zatimco pod MAC OS a Linux je tam 201007282301 tudiz pokud ted nekdo prijde, stahne posledni oficialni stable EN build pro Windows tak mu aktualni posledni verze z plugin portalu nepujde…

Instalacku NB jsem nezkousel, ale hadam ze pod ni snad distribuuji stejne verze jako v zipku.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

AAAha…zajímavé. Měl jsem za to, že můj linuxový build funguje i na win, už jen proto, že redhead jede na win a pokud vím, tak s mými buildy problém neměl. Tak to ještě prozkoumáme.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Ještě zkusím jednu možnost jak to obejít, sice to nebude hezké, ale fungovat by to mohlo…uvidíme…

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Updatoval jsem první post.

Build 201008030030 je podle mě češký build, aspoň podle toho co jsem stáhl.

@crempa: pokud vlezu na stránku, kterou si posílal v linku, tak tam všude mám ten starší build (a sem na Windows XP). Divné.. Nikde tam 201008030030 nevidím
EDIT: je to asi tím, že jsou ve škole anglický windows, takže si to bere podle prohlížeče.. Build 201008030030 není EN build!

Editoval redhead (11. 10. 2010 11:58)

crempa
Člen | 198
+
0
-

@redhead mas pravdu… jak to tak sleduju tak ve stazeni NB je vic magie nez v celem Nette dohromady. Nabidnout ruzne buildy programu podle lokalizace prohlizece povazuju za WTF tydne.
Vtipne je, ze NB stazene s prohlizecem s CS locale jsou pod EN Windows anglicky a tvari se tak jako EN verze.

No kazdopadne asi nekam na viditelne misto hodte, ze posledni build NB je nutne stahovat z prohlizece s EN locale jinak to nikomu z CR nepujde.

crempa
Člen | 198
+
0
-

Takze NB tmave schema pro php/html/js/nette podruhe http://dl.dropbox.com/…nbcolors.zip opravil jsem ty latte sablony

natrim
Člen | 73
+
0
-

build pro ty co maji

Product Version: NetBeans IDE 6.9 (Build 201007282301)

Java: 1.6.0_21; Java HotSpot™ Client VM 17.0-b16

System: Linux version 2.6.34.7–56.fc13.i686 running on i386; UTF-8; cs_CZ (nb)

Pavel S.
Člen | 24
+
0
-

Zdravím,

při snaze stáhnout a vybuildovat toto rozšíření do NB jsem se setkal s následujícím problémem:

Stáhnul jsem zdrojové kódy z githubu a vytvořil z nich v NB projekt (NB module). Tento projekt však hlásí 3 chybějící moduly, na kterých závisí:

org.netbeans.modules.php.api.phpmodule
org.netbeans.modules.php.editor
org.netbeans.modules.php.help

NetBeans rozšíření pro PHP však mám nainstalované, dokonce v adresáři ~/.netbeans/6.9/modules patřičné *.jar archivy jsou. Nevím tedy, v čem je problém. Máte někdo s podobným chováním zkušenost? Jak přesvědčit NB, že dotyčné moduly mám, resp. jak na ně přímo ukázat? Ostatní moduly (například různé jako org-openide-*.jar) jsou instalované přímo se základním balíkem NB v /usr/share/netbeans/platform12/modules

Pro úplnost přidávám výpis patřičného adresáře s PHP modulama.

[~/.netbeans/6.9/modules]$ ls | grep php
org-netbeans-modules-php-api-phpmodule.jar
org-netbeans-modules-php-dbgp.jar
org-netbeans-modules-php-editor.jar
org-netbeans-modules-php-help.jar
org-netbeans-modules-php-kit.jar
org-netbeans-modules-php-project.jar
org-netbeans-modules-php-refactoring.jar
org-netbeans-modules-php-samples.jar
org-netbeans-modules-websvc-saas-codegen-php.jar

Předem díky za jakékoli podněty, které by mi v mé situaci pomohly. Ještě teda dodám, že bych si rád modul vybuildoval sám, nechci si stahovat cizí build (především ze studijních důvodů).

EDIT: Tak jsem zkusil potřebné knihovny naroubovat symlinkama přímo so „systémového“ adresáře netbeans a zdá se být vše OK. Nicméně stejně by mě zajímalo, jestli je nějaká oficiální cesta, jak vývojovému prostředí říct, že má hledat moduly aji někde jinde…

Editoval Pavel S. (16. 10. 2010 1:49)

Pavel S.
Člen | 24
+
0
-

Tak nakonec jsem se rozhodl nainstalovat NB přímo skriptem z oficiálních stránek, nikoli pomocí balíků, a problém s chybějícíma (špatně umístěnýma) PHP modulama zmizel. Stejně se však v souvislosti s NB modulem objevil jiný problém: NetteEditorExtender v balíku org.netbeans.modules.php.nette neimplementuje abstraktní metodu getClass() z EditorExtenderu, který rozšiřuje. Divné však je, že v patřičné třídě EditorExtender taková abstraktní metoda není (a třída z ničeho nedědí). Nevíte, v čem může být problém?

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Vůbec netuším, nikdy jsem na podobný problém nenarazil a ani se mi ho nedaří reprodukovat. Pokud přijdeš na to „proč“ a na řešení „co s tím“, tak to sem napiš, pro budoucí uživatele. Díky.

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Je tedy divné, že tam ta metoda není, nicméně, stáhl jsi NB na build, na který je plugin dělán? API se mění (hlavně to phpkovské) a pak nebude „náš“ kód kompatibilní s těmi z API. Co se týče té chybějící metody v EditorExtenderu, netuším..

Pavel S.
Člen | 24
+
0
-

Mám NB Build 201007282301 (včera stažený z oficiálních stránek NetBeans), nicméně kvůli tomuhle problému jsem včera stahoval aji čerstvé PHP pluginy, prostě celý balík NB se všema rozšířeníma. No a problém tu byl předtím (stará verze 6.9, „ručně“ instalované PHP pluginy) i potom (nová verze 6.9.1, PHP rozšíření nainstalováno rovnou s vývojovým prostředím). Nejzvláštnější je, jak už jsem psal dřív, že v EditorExtender není žádná metoda getClass(), jejíž implementaci překladač vyžaduje. Teda aspoň ta verze souboru, kterou mi NB předhodí. Co je v class souboru, tak to nevím…

Editoval Pavel S. (16. 10. 2010 23:27)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Je to možná tím, že getClass() je metoda všech objektů v javě (všechny implicitně dědí od třídy Object, podobně jako v Nette, ovšem explicitně). Tím spíš nechápu proč ji po tobě chce :D

Pavel S.
Člen | 24
+
0
-

No tohle asi nebude ta obecná Class getClass() děděná z java.lang.Object. Když nechám teda IDE imlementovat všechny chybějící abstraktní metody, vypadá to zhruba takhle:

@Override
    public PhpClass getClass(FileObject fo, String string) {
        throw new UnsupportedOperationException("Not supported yet.");
    }

Pak už to i buildovat jde, jen nevím, jaký to bude mít vliv na funkčnost (a hlavně proč to nejde bez toho).

hanakus
Člen | 22
+
0
-

V @layout.phtml ze skeletonu (Nette 0.9.6) mi to hlásí parsing error – unexpected end of file. Otázkou je jestli je chyba v šabloně (vypadá v pořádku) nebo v parseru.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Dej sem šablonu, u které to ten error vypisuje…ale nejlepší by bylo, kdyby si to popsal jako issue na githubu!

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Pavel S.: to opravdu vypadá na jinou verzi PHP modulu a to se změnou v API.

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Co se týče toho @layout.phtml, plugin má jedno omezení – potřebuje striktně XHTML ukončování nepárových tagů (tvůj problém bude určitě v hlavičce u meta tagů apod.).

(tím ukončováním myslím samozřejmě <tag /> misto <tag>)

jtousek
Člen | 951
+
0
-

tzn. nepodporuje HTML5 ale jen XHTML5?

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Týká se to jen ukončování těch tagů a dle mého, já bych je ukončoval vždy a všude (jak v HTML tak XHTML; zdá se mi to lepší a přehlednější). Nicméně toto omezení pramení z kontroly párovosti n:tagů a n:attributů, bude se to řešit, zatím na to nemám čas.

jtousek
Člen | 951
+
0
-

Mě je to vcelku jedno, také vždy všechny tagy ukončuji. Připadá mi skoro zbytečné to řešit.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Kluci tak jsem se snažil udělat build pro dnešní 7.0m2 (201010151251)… ale…

warning: had to upgrade dependencies for module org.netbeans.modules.php.nette: added = [module org.netbeans.modules.editor.deprecated.pre65formatting/0 > 1.0] removed = []; details: [The old editor formatting API have been deprecated, see http://wiki.netbeans.org/EditorFormattingAPIUpgrade and update your module.]
/usr/local/netbeans-7.0-m2/harness/build.xml:171: Cannot compile against a module: /usr/local/netbeans-7.0-m2/ide/modules/org-netbeans-modules-editor-lib.jar because of dependency: org.netbeans.modules.editor.lib/2 > 2.10.1.10.2
Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Jojo…opět závislosti. Změna rozhraní a je tu chybka :-) Jak bude chvilička, tak se podívám…teď na to nemám čas.

Nicméně pokud je to jen warning, tak by to mohlo jít ještě zkompilovat, ne?

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Nevím co myslíš tím „zkompilovat“ ale „Create NBM“ kvůli tomu skončí Fatalem…

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

To jsem přesně myslel…a myslel jsem, že to končí právě warningem. Takže zatím tedy bohužel.

pjoter
Člen | 118
+
0
-

Mel bych takovou feature request, myslim ze by to vsem zase trochu urychlilo praci pri psani aplikaci v nette.

Casto kdyz mam vytvorenou instanci modelu a chci pouzit funkci kterou jeste nemam implementovanou v modelu tak napisu nejprve jeji pouziti a pak se prepinam do modelu a vpisu ji tam. Bylo by fajn kdybych v pouziti mohl kliknout treba s nejakou klavesovou zkratkou na tu metodu ktera jeste neexistuje a preplo by me to do modelu kde by uz byl pripraven kod funkce treba i s parametry a ja bych uz jen psal telo metody.

Asi si hodne vymyslim ale jen me to tak napadlo tak jsem prispel do diskuse.

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

@pjoter opisujes moj sposob prace :D. Toto by sa hodilo aj mne. Len tazko povedat, ci aj toto by mal obsluhovat Nette Netbeans plugin.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

To je feature request spíš přímo na NetBeans developery. Teď akorát vím, že funguje přepnutí na třídu, která volanou metodu obsahuje, ctrl+klik na metodu…ale to asi víte a používáte. O ničem lepším netuším.

Editoval Ondřej Brejla (19. 10. 2010 12:39)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Ono je problém, kde tu metodu vytvořit. Když model bude dědit od více tříd, jak pozná v jaké třídě ji zrovna chceš mít. Je to asi zbožné přání, ale těžko implementovatelné a k pluginu se to asi také moc nehodí..

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

To by šlo řešit tak, ze by po kliknutí na název metody vyjel u kurzoru seznam tříd z hierarchie toho objektu…ty by sis jen vybral, kde ji chceš vytvořit. Ale jak už bylo řečeno, to by neměla být záležitost Nette pluginu.

Pavel S.
Člen | 24
+
0
-

Ondřej Brejla napsal(a):

Pavel S.: to opravdu vypadá na jinou verzi PHP modulu a to se změnou v API.

Tak jen pro úplnost hlásím, že dneska mě NB oznámily, že si stahují nové PHP moduly, čímž se pravděpodobně změnilo API a metoda, o které jsme se předtím bavili, v něm není. Takže je všechno v pořádku a chyba byla přesně v tom, co jsi psal. Takže umazání (zbytečné) metody a nový build to vyřešil. Díky za support.

Když už píšu post, rovnou se optám: to že se v balíku org.netbeans.modules.php.resources šablony ControlTemplate.php a PresenterTemplate.php tváří jako kdyby obsahovaly syntaktickou chybu je v pořádku nebo zas nějaká specialita mojeho NetBeans IDE? Projekt jde přeložit i nainstalovat, ale ty červené vykřičníky mi tam na pohled vadí. Jaký je stav u vás?

Editoval Pavel S. (20. 10. 2010 1:26)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

To je v pořádku, šablony obsahují FreeMarker syntax, která není kompatibilní s PHP parserem, proto křičí.

hanakus
Člen | 22
+
0
-

Máte pravdu, způsobovaly to neukončené meta tagy. Kupodivu parseru ale nevadí ostatní nepárové tagy (link, img, …).

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

vrtak-cz napsal(a):

Kluci tak jsem se snažil udělat build pro dnešní 7.0m2 (201010151251)… ale…

Tak jsem na to koukal a jeden z modulů, na kterém je náš plugin závislý, měnil Major verzi. Tím v podstatě oficiálně oznamují, že se měnilo něco z veřejného API, je tedy nutné změnit závislost na novější verzi. A to uděláte následovně:

  1. pravý klik na projekt PHP Nette Framework.
  2. Properties.
  3. Libraries.
  4. V záložce Module Dependencies najít v seznamu Editor Library (tu BEZ čísla 2).
  5. Levý klik na vybraný modul a klik na Remove.
  6. Měli byste zůstat v seznamu modulů, takže klik na Add.
  7. …chvilička čekání…
  8. Objeví se seznam dostupných modulů, vyberete opět Editor Library a stisknete Ok.
  9. Pak ještě jednou Ok a mělo by být hotovo.
  10. Pravý klik na projekt a Create NBM.

Tento postup mi funguje. Pokud vám to bude dělat neplechu, tak napište, pokusíme se to vyřešit.

Proki
Člen | 66
+
0
-

Zdravím, lze nějak nastavit obarvování n: atributů? Nyní mají defaultně stejnou barvu jako HTML atributy, což vede k tomu, že se v kódu vizuálně ztrácejí.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Pokud je mi známo, tak to zatím možné není. Napiš issue na github.

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Tak moment! Tohle přece fungovalo, vnitřek atributů byl barven stejně jako vnitřek maker. Koukám, že se něco tou úpravou pos**lo.

EDIT: Vždyť to funguje.. Pokud tam máš pouze $promennou, tak ano ta má defaultně skoro stejnou barvu jako html atribut, ale obarvuje se to podle pravidel stejně jako u maker.

Editoval redhead (23. 10. 2010 12:23)

Proki
Člen | 66
+
0
-

Teď nevím jestli jsme se pochopili, ale nemyslel jsem vnitřek atributů, nýbrž přímo název samotného atributu. Aby se dal barevně odlišit název HTML atributu od n: atributu.

Editoval Proki (23. 10. 2010 12:36)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Jo tak! No zkusím se na to podívat, ale je možné že tím také přestane fungovat automatické doplnění ="", ale možná se to bude moct nějak obejít.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Build v0.2.5 pro NB 7.0m2 EN (201010151251)

https://github.com/…in/downloads

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Mohli by ste niekto spravit build 0.2.5 aj pre v6.9.1 (ten taky standardny build). THX.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Verze z plugin portálu ti nefunguje?

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Menší ochutnávka budoucího NEON obarvovátka ;-) http://twitpic.com/30iy6f