Deklarace proměnných v šabloně

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Under
Člen | 23
+
0
-

Verze nette: 0.9.2 | Verze PHP: 5.3

Zdravím, když se snažím deklarovat proměnnou v šabloně narazím hned na několik problémů. Když se snažím proměnnou deklarovat pomocí

{var promenna => 'neco'}

řekne mi to, že macro var je neznámé. Pomocí assign(u kterého sem se dočetl, že je zastaralý) mi to funguje ale pak narážím na jiný problém:

{assign promenna => "<div class='neco'>neco</div>"}

Když mám apostrofy v uvozovkách, tak mi to dokonce shodí celý apache na localhostu :).
V praxi jde o to, že si chci do proměnných hodit kód na vložení kulatých rohů, protože se mi to na stránce zobrazuje víckrát, abych je pak vložil jen třeba {topcorners} a tak. Nebo myslíte, že je lepší si to hodit do base presenteru?

Editoval Under (4. 2. 2011 12:30)

newPOPE
Člen | 648
+
0
-

a co jednoducho pouzit CSS3?

jtousek
Člen | 951
+
0
-

Nejlepší řešení je CSS3 a přesvědčit zákazníka, že „takhle se to dneska dělá“. Pokud to nejde tak existujou různé pluginy do jQuery, které ty kulaté rohy přidají pomocí JS a v šabloně to pak nemusí strašit.

Ale to, že ti nefunguje makro var je fakt divný.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

skus {var $foo = "xyz"}
sorry nectu cele…

prvně bych aktualizoval Nette. {var} je ve 2.0 preferovane do 0.9.x se myslim nedostalo je tam {assign}

Under
Člen | 23
+
0
-

Patrik Votoček napsal(a):

skus {var $foo = "xyz"}
sorry nectu cele…

prvně bych aktualizoval Nette. {var} je ve 2.0 preferovane do 0.9.x se myslim nedostalo je tam {assign}

Dík, takže assign :). Nějak si nedokážu představit co je lepší jestli alf verze 2.0 nebo 0.9.x – což je vlastně taky beta verze :D.
A na CSS3 bych se měl asi taky podívat a zorientovat se co to přináší, doteď sem to přehlížel páč sem myslel, že to není podporovaný explorerem, ale nejspíš asi už je a zaspal sem dobu :).

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-
.box {
	background: #666;
	-moz-border-radius: 5px;
	-webkit-border-radius: 5px;
	border-radius: 5px;
	behavior: url("PIE.htc");
}

Jediným prohlížečem, kde nebudou kulaté rohy s tímto kódem fungovat, je Opera… PIE je knihovna pro IE zajišťující CSS3 efekty.

voda
Člen | 561
+
0
-

gmvasek napsal(a):
Jediným prohlížečem, kde nebudou kulaté rohy s tímto kódem fungovat, je Opera…

Opera boreder-radius umí, takže tam taky bude fungovat.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Under napsal(a):

Nějak si nedokážu představit co je lepší jestli alf verze 2.0 nebo 0.9.x

Pokud je to to jediné na čem jsi zaseknutý šel bych do 2.0. S tím že bych chvilku s přepisem počkal protože se budou v brzké době dít zajímavé věci.

Under
Člen | 23
+
0
-

Díky moc :) to PIE je užitečná věcička, du trochu zapracovat na kaskádách :)