Prechod na Nette 2 – strucne how to?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
westrem
Člen | 398
+
0
-

Zdravim,

doteraz som osobne fungoval na 0.9 vetve Nette s prefixami, avsak vyvoj 2ky hodne pokrocil a verim tomu, ze coskoro sa dockame aj nejakej tej oficialnej bety.

Dalej z dovodu, ze 0.9 sa uz primarne nijak nevyvija, maximalne sa budu opravovat vaznejsie bugy a sam David odporuca zacinat nove projkety na dev 2, by som rad presiel na tuto verziu.

Chcel by som preto vediet, ci je niekde spisany rychly quide ako co „najbezpecnejsie“ prejst na 2 verziu, tzn. take tie najzakladnejsie zmeny co sa udiali a co treba pofixovat. Ano viem, ze je tu thread o novinkach a zmenach no skor hladam nieco bodovitejsie, kde su vypisane konkretne veci, ktore mozu byt problematicke.

Je niekde nieco take spisane? Pripadne chysta sa nieco take v dohladnej dobe?

Dakujem.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Není to sepsané ale rád bych něco takového sepsal bohužel nemám žádný projekt na nette 0.9.x.

romiix.org
Člen | 343
+
0
-

Na začiatok by asi dosť potešil Quickstart pre verziu 2.
Fakt sa veľmi zle učí pri „dokumentačnej“ roztrieštenosti – (bez)prefixové verzie s/bez namespace 0.9x/2.0 verzia.
Úplne ideálne by bolo mať k dispozícií jednu aplikáciu napísanú so zreteľom na novinky v 2.0, s namespace a bezprefix. Napríklad sa mi veľmi páči tutoriál Blog. Len škoda, že nie je pre 2.0 a dokončený.
Chýba mi tam najmä prihlasovanie, ACL a rozdelenie do modulov – Backend/Frontend.
Ak sa to naučím, môžem prispieť, zatiaľ viem len veľmi slabé základy:(

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Ono to není tak jednoduché. Napsat kvalitní QuickStart zabere spoustu dní. Stejně tak napsat podobnou aplikaci je běh na dlouhou trať.

Dále k tomu že „není dokončený“ on dokončený je má ukazovat jenom základ a ne kompletní komplexní aplikaci která má implementováno vše. A hlavně napsat tutoriál na aplikaci která by popisovala úplně vše je skoro nadlidský úkol.

Nehledě na to že tyto tutoriály píšou lidé zadarmo a ve svém volném čase.

Ginny
Člen | 36
+
0
-

romiix.org napsal(a):

Na začiatok by asi dosť potešil Quickstart pre verziu 2.
Fakt sa veľmi zle učí pri „dokumentačnej“ roztrieštenosti – (bez)prefixové verzie s/bez namespace 0.9x/2.0 verzia.
Úplne ideálne by bolo mať k dispozícií jednu aplikáciu napísanú so zreteľom na novinky v 2.0, s namespace a bezprefix. Napríklad sa mi veľmi páči tutoriál Blog. Len škoda, že nie je pre 2.0 a dokončený.
Chýba mi tam najmä prihlasovanie, ACL a rozdelenie do modulov – Backend/Frontend.
Ak sa to naučím, môžem prispieť, zatiaľ viem len veľmi slabé základy:(

Co ti na něm příjde nekompletní? Však to má být jen základ :-) Pokud prostuduješ tutoriály na ACL a pochopíš je, to rozdělení do modulů si můžeš dodělat sám ;-) IMHO je to podle mě lepší způsob učení, protože když něco chceš, nezbývá ti než si to udělat. A ten tutoriál na blog by měl být pro aktuální verzi, pokud se nepletu. Jinak doporučuji si počkat na nějaké slibované screencasty od srigiho :-)

Editoval Ginny (21. 1. 2011 17:42)