Vylepšení RSS Nette fóra – míň zpráv, stejná hodnota

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Nette komunita a fórum se postupně rozrůstali a v dnešní době se RSS prakticky sledovat nedá.

Hodně užitečnou funkcí by bylo posílat rss post jenom když je u vlákna nějaká zmněna (tzn. pro jedno vlákno jeden rss post). Vzhledem k tomu, že číst rss ve čtečte je docela nepřehledné, většinou si stejně otevřu přímo fórum. Poté každý další post do konkrétního vlákna by se do rss neposílal, dokud by uživatel vlákno nenavštívil.

Implementačně to není problém, jenom by každý uživatel musel mít v db uloženou informaci, jaký post v každém vláknu naposled viděl.

V posledních měsících jsem Nette fórum skoro nečetl, resp. nestíhám ani malou část, protože 100–200 zpráv denně v rss je docela kotel.

phx
Člen | 651
+
0
-

Kazdy vecer pred spanim si povinne prectes forum:)

Bohuzel myslim si, ze forum si nepamatuje navstevu jednotlivych vlakem, ale navstevu fora jako takoveho, takze to implementovat dost rozumne nejde.

Ja osobne si vlakma radim dle tematu a data a oteviram jen 1. a ostatni mazu. Vse co je nove si pak proctu na foru. Tz od otevreneho prispevku dolu:)

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Jo jo, já to dělám stejně a pravděpodobně i většina ostatních. Právě proto bych to rád ulehčil…

Editoval Mikulas Dite (23. 10. 2010 13:29)

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Díky, to vypadá slibně. Škoda, že podobné vychytávky nejsou známnější.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

stačí si zobrazit seznam RSS na stránce fóra…

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

@Vrtak-CZ: Ano, máš pravdu, je to tam vidět, prostě jsem si toho nevšimnul.

Každopádně – stejně to nedělá to, co jsem popsal.

V tomhle rss sice nejsou všechny příspěvky, ale rozhodně neplatí, že jedno téma je jeden post.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

z čeho je to screenshot? jde o to že se mě zdá že je to Google Reader ve kterém to z principu fungovat nemůže… Ten kanál totiž funguje tak že při každém stažení pošle jenom poslední posty z každého vlánkna. No a to je problém protože Google Reader si to stahuje do „lokální cache“ průběžně (tj zatím co ty se nekoukáš on to otevře třeba 10×… Snad jsem to popsal srozumitelně…

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Google reader. Chápu proč to nefunguje, v tom případě budu číst kanál jenom syrový. Díky za info, ještě popřemýšlím, jestli není nějaké elegantnější řešení.

Editoval Mikulas Dite (24. 10. 2010 22:22)

pekelnik
Člen | 462
+
0
-

Přidat si RSS jednotlivých kategorií?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

ale tak přece fungují i maily ne ? teda fungovaly…
dokud jsem neklikl na odkaz tak se mi prostě neposílaly další příspěvky…

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

Mikulas Dite napsal(a):

Nette komunita a fórum se postupně rozrůstali a v dnešní době se RSS prakticky sledovat nedá.

Hodně užitečnou funkcí by bylo posílat rss post jenom když je u vlákna nějaká zmněna (tzn. pro jedno vlákno jeden rss post). Vzhledem k tomu, že číst rss ve čtečte je docela nepřehledné, většinou si stejně otevřu přímo fórum. Poté každý další post do konkrétního vlákna by se do rss neposílal, dokud by uživatel vlákno nenavštívil.

Pro ATOM formát existuje rozšíření Threading. Definuje vztah rodič-dítě mezi příspěvky. Pro RSS o ničem nevím. Pro ATOM jsem to už i zkoušel, ale nenašel jsem klienta který by to následně uměl zobrazit ve vláknech. Je to ale už asi rok dozadu.

phx
Člen | 651
+
0
-

Ted testuji ten RSS s group, ale narazil jsem na problem/neprijemnost. Vlezu na dibi forum a hned se mi sosne nove Nette, i kdyz jsem jej jeste necet.

pekelnik
Člen | 462
+
0
-

…a nejlepší je, když člověk klikne na [Označit všechny příspěvky jako přečtené] – zrovna, když chce kliknout na [Zobrazit nepřečtené příspěvky]

ty dvě tlačítka odkazy by mohli bejt dál od sebe :P

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

pekelnik napsal(a):

Přidat si RSS jednotlivých kategorií?

To moc nestačí, asi týden jsem sledoval jenom dev kategorii a stejně toho bylo moc.

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

pekelnik napsal(a):

…a nejlepší je, když člověk klikne na [Označit všechny příspěvky jako přečtené] – zrovna, když chce kliknout na [Zobrazit nepřečtené příspěvky]

ty dvě tlačítka odkazy by mohli bejt dál od sebe :P

+1

assassik
Člen | 43
+
0
-

Když se otevře nějaká sekce fora tak by mohlo být v hlavičce rss dané katagorie a ne na celé forum.
Přijde mi to tak logický. Pokud chci rss nějaké kategorie tak si jí otevřu a vedle url v prohlížeči přidám do odebíraných.