Debug – nefunguje dumpovani do konzole/fireloggeru

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
iguana007
Člen | 970
+
0
-

Přepnul jsem svoji aplikaci na Nette 2.0-dev 8251df2 released on 2010–09–29 a velkou část mám udělanou ajaxově. V momentě, kdy si potřebuju ověřit nějakou hodnotu, tak jediná možnost pro mne byla přes:

Debug::fireLog();

ale toto mi jaksi nic nedělá – nevypíše se to ani do tabu Konzole ani do tabu Logger (FireLogger) – je to bug nebo se to nyní dělá nějak jinak?

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Taky jsem si všimnul jedné věci – když mi při AJAX požadavku vznikne chyba, tak se mi v hlavičce vrátí několik headers s názvy jako: FireLogger-de11e-1177 apod.
Ale FireLogger je prázdný a v konzoli se taky nic nevypíše – krom klasického řádku s volanou URL + 500 Internal Server Error (zde jsou vidět ty Firelogger hlavičky) a řádek s dibi profilerem

Vyki
Člen | 388
+
0
-

Davidovi to při přednášce na webexpu taky nefungovalo, možná to bude mít nějakou souvislost.

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Uplne rovnaka chyba ako iGi – pridu hlavicky ale nikde ani znak. Toto je pekne na pikacu. Mohol by sa niekto vyjadrit, ci je chyba v Nette, v extensne, v browseri, v OS?

Editoval srigi (2. 10. 2010 20:03)

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

OK, maly research ukazal, ze rozbite je rozsirenie (konkretne verzia 0.8). Ludia sa stazuju na nefunkcnost na samotnej stranke rozsirenia. Rozmyslam, ci by sme nespravili maly email storm na autora (je to cech) a presvedcili ho k oprave (kludne aj za malu financnu odmenu). Email je vpravo v sidebare.

David Grudl
Nette Core | 8170
+
0
-

Na WebExpu mi to nefungovalo, protože jsem debil, ale ten problém co tu popisujete zažívám taky

Tonda ted bude mít asi dost starostí s uvedením TotalFinder, no snad nám to brzy fixne.

phx
Člen | 651
+
0
-

Existuje neco jako je dump() pro \Nette\Debug::dump() i pro \Nette\Debug::fireLog() ???

Lopo
Člen | 277
+
0
-

kedysi tusim bolo fireDump() … aktualne je fireDump() private a oznacene ako interna funkcia … pouzit sa daju len:

  • dump() ktory to vypise do vystupu
  • barDump() vypisuje do debug baru v nette paneli

do fireLog-u si dumpy posielam takto nejako: Debug::fireLog(print_r($var, true))

iguana007
Člen | 970
+
0
-

a nešlo by alespoň dočasně vrátit zpět Debug, který fungoval s FirePHP a Firebugem? Bez toho se ten ajax fakt blbě debuguje :(

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Tak si vytáhni z repositáře starší verzi.

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Tak se mi to podařilo vyřešit :) – alespoň tedy částečně (musím používat Alfa verzi FireLoggeru).
Díval jsem se ještě jednou na stránku s FireLoggerem na webu addonů Firefox a všimnul jsem si poznámky u release FireLoggeru 0.8

* [darwin] marked as compatible with Firebug 1.6

Na adrese http://getfirebug.com/…irebug/1.6X/ jsem zkusil postupně všechny verze FireBugu 1.6.x od nejnovější po nejstarší a jediná verze s kterou mi FireLogger fungoval byla tato:
http://getfirebug.com/…1.6X.0a4.xpi

Takže pokud chcete používat Debug::fireLog() v Nette2, tak zatím asi jiná možnost není ;)

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Kdyby někomu více vyhovovalo původní FirePHP (můj případ), tak mi Majkl578 poradil, že je možné najít FirePHP rozšíření v Nette extras na GitHubu:
https://github.com/…ter/FirePHP/

David Grudl
Nette Core | 8170
+
0
-

iguana007 napsal(a):

Tak se mi to podařilo vyřešit :)

Díky za řešení, doplnil jsem ho do changelogu

Pokud budou s FireLoggerem problémy, vrátil bych se k FirePHP. Nicméně nerad, směr kterým se ubírá se mi absolutně nelíbí.

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

FireLogger není funkční ve Firefoxu 4 a novém FireBugu. Navíc vývoj FireLoggeru umřel v březnu. A nebudu přece používat verzi FireBugu 1.6X.0a4, která 7 měsíců je stará a už je beta.
Ptám se tedy, jestli vhodné, aby Nette podporovalo nástroj, který je nefunkční/nevyvýjený?

hrach
Člen | 1836
+
0
-

To alarmující není fakt, že není verze pro FF4, ale že poslední verze j z března. Nevím, jestli sme se (v tomto směru od FirePHP) někam posunuli

David Grudl
Nette Core | 8170
+
0
-

Zkuste otestovat FireLogger 0.9rc

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Zatím to vypadá, že FireLogger 0.9rc běží jak má v latest Betě Firebugu – tj. 1.6X.0b2 :)

David Grudl
Nette Core | 8170
+
0
-

Zkoušel jsem ho v 1.5.4 a taky v poho.