Doporučený namespace pro doplňky

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
jtousek
Člen | 951
+
0
-

S doplňky se nám v poslední době docela rztrhnul pytel, což je dobře, ale popravdě mi dost nevyhovuje, že některé doplňky jsou bez jakéhokoli namespace, jiné zase nějaký namespace mají, ale když už tak pokaždé jiný. Prostě každý pes jiná ves a když si těch doplňků postahuju více, je v tom docela guláš (pokud si ty namespace do těch doplňků nenapíšu sám jak já chci).

Jako nejlepší varianta mi připadá, doporučit (nikoli vyžadovat) pro všechny doplňky nějaký jednotný namespace. Dále by některé doplňky mohly využívat subnamespace – formulářové doplňky subnamespace Forms, panely pro debug bar subnamespace Debug etc.

Jaký namespace doporučit nechávám k diskusi. Samozřejmě ideální by byl \Nette\Extras, to ale z licenčních důvodů nelze.

Lopata
Člen | 139
+
0
-

Samozřejmě ideální by byl \Nette\Extras, to ale z licenčních důvodů nelze.

Proč…?!?

Rozumnější by mi ale přišlo \Nette\Addons, když už se tak jmenuje ta subdoména.

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Už tu o tom byla diskuse, a do Nette namespace patří jen framework…

Lopata
Člen | 139
+
0
-

To je nepochybně pravda viz Davidovo vyjádření. Já se spíše ptal na tu licenci. Nette licence povoluje modifikaci, takže ať už je to správné, prasácké, čí jakékoli, do namespace Nette můžu dávat co chci, ne…?

mkoubik
Člen | 728
+
0
-

To sice jo, ale David ti může (jako držitel TM) zakázat tomu říkat Nette Framework.

Lopata
Člen | 139
+
0
-

Podle téhle logiky se jmenuji Česká republika…

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Kolikrát mám řikat, že nebudu svoje doplňky psát pod namespace Nette? :)

Lopata
Člen | 139
+
0
-

Nulakrát. Nedávalo by to smysl. Pointa je v tom, že jestli chceš, můžeš.

Yrwein
Člen | 45
+
0
-

…není spíš pointa v tom, že není vůbec správné šahat někomu jiného do jeho namespace? :) (Jo, PHP to povoluje, ale to neznamená, že by se to mělo dělat tímto způsobem.)

Lopata
Člen | 139
+
0
-

Nikdo ale neříká, že by se to tak dělat mělo.

jtousek
Člen | 951
+
0
-

Trochu off topic koukám. Jak vidím tak můj návrh nikoho nezaujal. :D

paranoiq
Člen | 392
+
0
-

pointa namespaců je v tom, že každý vývojář má svůj a tak nedojde ke kolizi jmen. samotný nápad na společný namespace je nesmysl

Editoval paranoiq (25. 9. 2010 19:07)

westrem
Člen | 398
+
0
-

paranoiq napsal(a):

pointa namespaců je v tom, že každý vývojář má svůj a tak nedojde ke kolizi jmen. samotný nápad na společný namespace je nesmysl

Mas aj nemas pravdu, jtousek mal podla mna namysli to aby existoval nejaky NS pod ktorym by sa uverejnovali odskusane, overene a odsuhlasene doplnky. Nieco co by poskytovalo zastresenie dolpnkom do Nette, ktore ale pod Nette nespadaju su vsak pisane komunitou.

Nemas predsa ekvivalenciu 1 programator = 1 NS.

Chapem a zastavam Davidov nazor ohladne pouzivania nazvu Nette v inych produktoch, doplnkoch ale neslo by v tomto pripade spravit malicku vynimku? Nieco na tento sposob:

  • Nette\Unofficial\Extras
  • NetteFoundation\Extras
  • Nette\3rdParty\Extras neviem ci moze NS zacinat cislom, obecne identifier v PHP nemoze ale nechce sa mi to hladat narychlo

pripadne nieco tohto stylu – predsa len, treba nejak naznacit, ze sa jedna o doplnok do Nette. Kludne si viem predstavit, ze by David vyhradil nejaky NS pre tieto ucely a na stranke s doplnkami by bol velmi vyrazny disclaimer, ze uvedene doplnky nemaju s Nette spolocne nic viac ako to, ze boli pren napisane, ale autor(i) frameworku nenesu za ne zodpovednost.

Nebola by toto cesta, ktorou sa eventuelne uberat? Predsa len vdaka Davidovi Nette rastie (popularitou) a zanedlho podla mna budu pribudat doplnky preto by bolo dobre stanovit nejake coding practices ako ich pisat (PHP 5.3, NS ..) (mam za to, ze to bude asi sucastou novej dokumentacie) a ich sucast by mohlo byt aj nadefinovane NS.

jtousek
Člen | 951
+
0
-

@westrem:

Ano přesně tak jsem to myslel. :) Jestli takový by takový namespace začínal na „Nette“ nebo ne, na tom mi popravdě až tolik nezáleží, navíc to je na Davidovi, zda by to dovolil.

Nemyslím si, že by tento namespace měl být nějak pevně daný, jakože to nemůže být jinak, ale prostě jen takové doporučení ala best practice aby v tom nebyl úplný nepořádek jako teď. Nedokážu si představit, že těch doplňků bude čtyřnásobek a každej s jinym NS.

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Prostě je na každém autorovi doplňku, jaký si zvolí namespace. Zavírám diskuzi.

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Použití namespace Nette žádná licence nebrání, ale je to ptákovina. Piště si doplňky ve vlastním NS.