Session se neuklada na produkcnim serveru

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Honca
Člen | 28
+
0
-

Ahoj,
mám problém s ukládáním sessions na produkčním serveru.. Všimnul jsem si toho při tom, když mi nešlo udržet trvalé přihlášení.. Cestu k adresáři a nastavení session mám správně, ale soubory se prostě neukládají a přihlásit se jde pouze jen „dočasně“ .. Na localhostu všechno v pohodě.. Jediný, co mě napadá je, že to je prostě tím, že na hostingu je zakázána fce ini_set.. Spíš si to tu chci jen potvrdit, že to tímhle opravdu je.. Pak to téma můžem klidně smazat.. Díky

22
Člen | 1478
+
0
-

Tenhle dotaz by asi měl směřovat na tvůj hosting…

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Použij Requirements checker, ten ti vypíše možné problémy.

Honca
Člen | 28
+
0
-

No já právě vím přesně, co ten hosting umí, jen mi jde o to, jestli to opravdu je tím, že tu funkci ini_set má zakázanou.. pak bych asi musel hosting změnit no

Bernard Williams
Člen | 207
+
0
-

Nazdárek,

a víš jistě, že nejsou uložené v jiné složce? Třeba mě osobně se sessions na localhostu ukládají do app/sessions, ale na produkčním serveru se ukládají do předem vytvořené složky hostingem a to se jménem tmp, která se nachází úplně mimo adresář aplikace/webu. Podotýkám, že nastavení je na obou serverech stejné, ale i tak se sessions ukládají do jiných složek.

Bernard

Honca
Člen | 28
+
0
-

No tak já myslím, že ten adresář tmp je pro session nastavený jako výchozí. Ale právě že by mělo jít ho změnit metodou $session->setSavePath($path) . Ale když mám ini_set zakázaný, tak to změnit nepůjde a zůstane tam asi tímpádem ten adresář /tmp .
Jinak právě ale ani ten adresář tmp nikde v adresářový struktuře nevidím a když si dumpnu na produkčním serveru $_SESSION, tak je NULL a při každým požadavku se spouští session znovu :-(

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

A zkusil jsi ten requirements checker? On ti to řekne…

Honca
Člen | 28
+
0
-

Jojo, ten už jsem si spouštěl hned na začátku.. Právěže mám zakázanou tu funkci ini_set a to myslím, že je ten hlavní problém, protože té Nette dost využívá..

pekelnik
Člen | 462
+
0
-

Co je to za hosting proboha…

Myslím, že by stálo za to, udělat spíše než seznam kompatibilních (páč to je každej slušnej) seznam nepoužitelných hostingů.

To aby člověk který si chce koupit hosting jenom nahlédl a zjistil jestli dělá dobře nebo špatně.

Honca
Člen | 28
+
0
-

No, jedná se o Český Hosting.. Dlouho jsem si myslel, že je to u nás top hostér, ale nedávno mě právě trošku přesvědčili o tom, že jsem se trochu mýlil..
Takže budu muset přejít jinam, protože vlastní konfigurace je téměř nemožná.. ani po tom, co jsem je požádal o nastavení toho, co potřebuju..

pekelnik
Člen | 462
+
0
-

Jo a může za to David – protože měl dlouho jejich cedulku na latríně :D