Označování nepřečtených příspěvků na fóru

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Šaman
Člen | 2632
+
0
-

Nevím čím to je a jestli to brát jako chybu (nebo vlastnost:), ale po přečtení nového příspěvku se mi ještě docela dlouho (několik minut) vlákno zobrazuje jako nepřečtené. A naopak pokud si dané vlákno nepřečtu, tak se mi za chvíli po přihlášení zobrazí jako přečtené. Na jiných fórech (věšina jede na PhpBB) mi vše chodí podle očekávání.
Je to chyba na mém příjimači zakopaná někde v sessions, nebo je to úmyslně, víte někdo, pls?

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Je to vlastnost zdejšího fóra přečtenost/nepřečtenost zde funguje na celé fórum (ne na jednotlivá vlákna) navíc se aplikuje až po určitém čase.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Jo, proto používám RSS. :-)

Šaman
Člen | 2632
+
0
-

Zkouším si na tu vlastnost zvyknout, ale vážně to nejde..
Pokud třeba jen zběžně nakouknu, jestli není něco nového ve vlákně, co mě zajímá, tak se mi při příští návštěvě zobrazí všechno přečtené. Stejně tak pokud začnu pročítat nové příspěvky – začnu od začátečníků – někomu tam odpovim a než tu odpověď sepíšu, tak zas nevím co dalšího nového..
Zato ten můj odpovězený přísěvek mi svítí jako nový ještě minimálně pět minut.

Nešlo by to předělat tak, jako zvýrazňují ostatní fóra? Tedy až poté, co vlezu na nějaké vlákno, tak se mi okamžitě označí jako přečtené? A pokud jen zjistím, že ve vlákně co mě aktuálně zajímá nic nového není, na nic nekliknu a vrátím se večer, tak budu mít označené nové příspěvky za celý den.

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Souhlas..

Kenn
Člen | 110
+
0
-

Nevím. Já otevřu fórum, rozklikám kategorie s nepřečtenými příspěvky do několika tabů a příspěvky pak taky do tabů. Vzhledem k tomu, že se mi všechny kategorie načtou chvíli po přihlášení, vidím nepřečtené příspěvky a tím pádem o nic nepřídu. Až na to, že někdy otevřu 20 tabů a pak je v tom trochu bordýlek.

redhead
Člen | 1313
+
0
-

No, já dělám něco podobnýho, přijdu na fórum a dám zobrazit nové příspěvky a naklikám je všechny do tabů. Ale už se mi párkrát stalo, že kvůli téhle politice se další (novější) příspěvky nastavili na přečtené. Na některé jsem pak přišel po delší době a divil se, že nic takovýho jsem před tím neviděl. Zajímalo by mě, kolik jsem jich prošvih úplně..

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Šaman napsal(a):

Zkouším si na tu vlastnost zvyknout, ale vážně to nejde..
Pokud třeba jen zběžně nakouknu, jestli není něco nového ve vlákně, co mě zajímá, tak se mi při příští návštěvě zobrazí všechno přečtené. Stejně tak pokud začnu pročítat nové příspěvky – začnu od začátečníků – někomu tam odpovim a než tu odpověď sepíšu, tak zas nevím co dalšího nového..
Zato ten můj odpovězený přísěvek mi svítí jako nový ještě minimálně pět minut.

Nešlo by to předělat tak, jako zvýrazňují ostatní fóra? Tedy až poté, co vlezu na nějaké vlákno, tak se mi okamžitě označí jako přečtené? A pokud jen zjistím, že ve vlákně co mě aktuálně zajímá nic nového není, na nic nekliknu a vrátím se večer, tak budu mít označené nové příspěvky za celý den.

Musim sa pridat k tejto kritike. Na forum kvoli tomuto chodim narazovo aby mi nic neuniklo. Nedovolim si sem prist len tak – ak pridem na forum, musim si neprecitane rozklikat na taby. Ak niekde odpovedam, musim urobit to iste, lebo dojde k „rehreshu stavu neprecitanych“.

A kvoli tomuto na forum nechodim z mobilu, lebo by som si navstevou zrusil tu „unread session“. V mobile si nemozem dovolit otvorit 12 tabov naraz – ta sunka to nezvladne a hrozne sa s tabmi na iPh pracuje.

Nieco je IMO zle, ak sa musim prisposobovat foru a odopierat si navstevy kvoli takejto prkotine.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Zkuste začít používat RSS třeba v Thunderbirdu…

…pak si můžete příspěvky označovat, jak je jen libo.

redhead
Člen | 1313
+
0
-

RSS používám, ale na fórum prostě nechci (třeba mě nezajímají všechny příspěvky), navíc snad to není takový problém to tu změnit..

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

problém to celkem je protože je to vlastnost PunBB (minimálně verze, která tu běží). A aktualizace na novější verzi vzhledem k počtu úprav není možná.

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

vrtak-cz napsal(a):

problém to celkem je protože je to vlastnost PunBB (minimálně verze, která tu běží). A aktualizace na novější verzi vzhledem k počtu úprav není možná.

Tak by bolo vhodne spravit to ako dalsiu upravu. Je treba si uvedomit, ze az bude hotova dokumentacia, az bude anglicka dokumentacia, prihrnu sa na forum zastupy novych userov a nespokojnost bude iba rast.

Ped
Člen | 64
+
0
-

suhlasim, aktualne riesenie je z mojho pohladu rozbite. :)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Stalo se jenom mě, nebo zmizelo tlačítko „označit vše jako přečtené“ ??

Tohle tlačítko jsem docela používal, vzhledem k politice „přečtenosti“ na tomto fóru – naklikám si témata a pak je všechny označim jako přečtený, při další návštěvě vidím opravdu jen ty co se od té doby změnili, teď tam mám jak starý tak případně nový (dokud se fórum neusmyslí, že je už doba aby je označil jako přečtený, což trvá..). A radši bych viděl „Žádné nové příspěvky“ než opět ty starý, který musím zkoumat jestli někdo nenapsal odpověď.

voda
Člen | 561
+
0
-

redhead napsal(a):

Stalo se jenom mě, nebo zmizelo tlačítko „označit vše jako přečtené“ ??

Stávalo se, že se člověk netrefil na „nové“ a pak o ně přišel, takže se tlačítko přesunulo dolů.

na1k
Člen | 288
+
0
-

Dovolím si oživit…

Docela mi chybí možnost u nepřečtených topiců pokračovat v místě, kde jsem posledně skončil.
Typická situace – přijdu na fórum, kliknu nahoře „nové příspěvky“. Ve výpisu jsou ale pouze odkazy na celý topic (příp. strany) a na poslední příspěvek. Na jiných fórech existuje navíc možnost skočit na první nepřečtený post v topicu.

Chápu, že priority jsou jinde, ale třeba i na toto jednou dojde. Je to velice user-friendly a za sebe můžu říct že i návykové. Souvisí to ale s celkovou „politikou přečtenosti“, která se musí orientovat na samotné příspěvky, a to by mohlo znamenat značný zásah do systému fóra.

norbe
Backer | 405
+
0
-

Ono to dokonce funguje, ale myslím že jen v některých prohlížečích (v opere se mi například stránka zobrazí jako https://forum.nette.org/cs/4622-oznacovani-neprectenych-prispevku-na-foru?pid=48817), 48817 odpovídá číslu tvýho postu, ale jelikož tam chybí ještě #48817 tak to nezascrolluje :( Ve firefoxu je adresa včetně #48817, takže v něm to samozřejmě funguje…

na1k
Člen | 288
+
0
-

Ale to se bavíš o odkazu na poslední příspěvek, ne? S tím problém nemám, ale pokud jsem jich zmeškal několik, chtěl bych aby mě to hodilo na první nepřečtený, a tuto funkci jsem tu nenašel.

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Myslím, že myslíš odkaz ‚Nový příspěvek‘. Já si nejdřív myslel, že mě to hodí na formulář na novej příspěvek, ale ne! Je to to, co hledáš?

Editoval redhead (1. 2. 2011 17:00)

na1k
Člen | 288
+
0
-

redhead, wow! Je to sice kruté WTF, ale funguje! Díky ;-)

Jenom poznámka: na phpBB-like fórech to často bývá pod touhle ikonkou která bývá před názvem topicu, tady ale klikatelná není

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

používejte to RSS… používám Google reader a nic mě netrápí…

norbe
Backer | 405
+
0
-

Přesně o tom odkazu Nový příspěvek jsem mluvil, akorát jsem myslel že se Ti nelíbí jeho funkčnost :-)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

RSS fóra jsem zkoušel, ale prostě mi to nesedí. Hlavně to, že vidím všechny příspěvky (i z jiných témat) smíchané dohromady. Prostě ne, radši to párkrát za den zkouknu ručně.

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Přejmenoval jsem „Nový příspěvek“ na „Nepřečtený“.

norbe
Backer | 405
+
0
-

Paráda, dokonce to už funguje i v Opeře :-)

voda
Člen | 561
+
0
-

Zdá se mi to nebo někam zmizel odkaz na „Nepřečtené příspěvky “?

David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Nepřečtené příspěvky jsou zvýrazněné při výpisu nejnovějších příspěvků, takže dva odkazy nejsou třeba.

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Bylo by fajn, kdyby ten span [ Nepřečtené ], resp. třída newtext měla float: right.

redhead
Člen | 1313
+
0
-

+1