Netbeans Nette Framework Plugin

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Etch
Člen | 403
+
0
-

@tomhrb

Nejjednodušší cesta je nainstalovat si NetBeans 7.4 (tedy současnou DEV verzi NetBeans), která má již nativní podporu pro nette a latte.

srobowak
Člen | 27
+
0
-

Alebo ak nechces pouzivat verziu 7.4 dev, tak si do 7.3 mozes nainstalovat starsiu verziu pluginu pre NetBeans 7.2 odtialto: http://plugins.netbeans.org/plugin/32720/#…

Editoval srobowak (28. 7. 2013 8:53)

Šaman
Člen | 2640
+
0
-

Dnes už to není 7.4 dev, ale beta. Zatím mi běhá bez problémů. Jenom makra už nejsou tak výrazně červená, barevné rozlišování latte je trochu odlišné než jak jsme zvyklí.
A je to nativně podporováno NetBeansama, takže myslím, že není co řešit.

Oli
Člen | 1215
+
0
-

Jediné co tak trochu postrádám v beta verzi je: vytváření presenterů ze šablony (šablona by nebyla problem, ale nevím jak vytvořit zároveň složku, případně actions) a napovídání názvů komponent v šabloně, ale to jsou jen detaily ;-)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Zadejte enhancementy do BugZilly – komponenta Nette případně Latte.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Btw barvičky si můžete nastavit v options. Ta červená byla strašná, navíc se používá většinou na chybové stavy, tak jsem ji odstranil. Celé barevné schéma je takové „klidnější“ ;)

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Budě někde k dispozici build pro Netbeans 6.3.1? Díky!

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

To určitě nebude (patrně máš na mysli 7.3.1…ale už ho upravovat nebudu, neb během září vyleze 7.4 s nativní podporou).

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Jasné, myslel jsem 7.3.1 :-) Díky! Těším se na 7.4

Šaman
Člen | 2640
+
0
-

7.4 už je beta a zatím s ní po měsíci používání nemám problém.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Beta je stará a zabugovaná :-) Pokud teď chcete něco stahovat, tak dev build.

mcmatak
Člen | 504
+
0
-

stáhl jsem netbeans 7.4 RC1 a je tam instalovaný plugin pro nette2, ale latte se nijak neobarvuje?

Jiří Nápravník
Člen | 710
+
0
-

Měl jsem stejný problém, nakonec jsem si vzpomněl, že jsem dříve nastavoval aby soubory latte byly intepretované jako text/html. Takže mi stačilo jít do Tools/Options/Miscellaneous/Files a tam jsem vybral latte soubor, nastavil to jako mimetype Latte a už je to pak ok.

t0x1c
Člen | 151
+
0
-

Já mám RC1 ale chybí mi tam vytvíření souboru model a presenter. Je to jen bug? Nebo už to není v plánu

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Model a presenter? Presenter pres wizard se imho nevytvari, ono to neni moc potreba…ty action a render metody si muzes v klidu naklikat v klase. Jinak nejsem si vedom, ze by se ve starem pluginu vytvarel nejaky model…

Editoval Ondřej Brejla (25. 9. 2013 9:59)

Oli
Člen | 1215
+
0
-

O modelu taky nevím, že by tam byl. To vytváření presenterů se mi líbilo a hodilo se, že vytvořením presenteru se vytvořily zároveň i šablony.

@Ondřej Brejla: Chtěl bych se zeptat jestli se dostane ještě do finální verze našeptávání komponent v šabloně? Nebo už to tam je a používám to blbě?
A jestli by bylo technicky možný našeptávat názvy formulářovejch položek? Něco jako, že bych napsal {input <ctrl + space>} a ono by mi to nabídlo username a password (který jsou v k šablně přiřazený komponentě).

\\EDIT: control → input

Editoval Oli (25. 9. 2013 12:06)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-
  1. To vytvareni sablon s presentery jsem odpiskal, pac ne kazdy pouziva stejnou adresarovou strukturu a na implementaci nejakeho mapovani jsem uz nemel cas.
  2. Nedostane, feature freeze pro 7.4 byl nekdy v kvetnu :-) Ted se fixuji jen kriticke bugy. Na code completion pro controly prave dneska pracuju. O formech popremyslim.
t0x1c
Člen | 151
+
0
-

Jojo modelu ne jen presenteru a template. Tak alespoň vytvaření presenteru bez vytvoření view.

Oli
Člen | 1215
+
0
-

t0×1c: Sice jsme asi trochu OT, ale pokud by jsi měl jen vytváření presenteru, tak to si můžeš udělat sám: Tools → Teplates → Duplicate a Open in editor. Tam si můžeš naspat šablonu, jak se má vytvořit presenter…

t0x1c
Člen | 151
+
0
-

Oli: Dík
Našel jsem další problem v latte šablonách se blbě(hodně blbě) formatuje JS. Stahl jsem si už RC2 doufal jsem že to bude ok ale není. Vím že to není nějaka chyba co by dělala kod nefunkční ale přece jen to zmenšuje přehlednost kodu.

Misneit
Člen | 2
+
0
-

t0×1c napsal(a):

Našel jsem další problem v latte šablonách se blbě(hodně blbě) formatuje JS. Stahl jsem si už RC2 doufal jsem že to bude ok ale není. Vím že to není nějaka chyba co by dělala kod nefunkční ale přece jen to zmenšuje přehlednost kodu.

+1 za opravu

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

+10 za zafilování issue na správné místo s reproducible test case.

Jack06
Člen | 168
+
0
-

Hlášení bugů ofiko vypadá následovně: https://netbeans.org/…show_bug.cgi?…
To ty bugy s tvým přístupem ani hlásit nemusíme :-)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Zatímco neofiko to skončí tady… Pokud to nelze zreprodukovat, nemůžu s tím nic dělat. To je snad jasné ne? Pokud to nechápeš, nedá se nic dělat :) Ale stop flamu…

Oli
Člen | 1215
+
0
-

Chtěl jsem to napsat na Bugzillu, ale nejde mě se přihlásit. Když dám Sign in, tak tam už přihlášený jsem, ale když chci přidat komentář, tak mě to píše, že se musím prvně přihlásit… nechápu.

Každopádně, mám ten problém taky. Chová se to dost náhodně. Pokud vkládám něco z nette, tak to většinou funguje (např: \Ne<ctrl+space (tte)>\U<ctrl+space (tils)\St<ctrl+space (ings)>). Pokud ale chci vložit něco bez namespace, nějakou mou třídu, tak to funguje jen napůl.

Normálně, když napíšu Začátek a dám <ctrl+space> tak to nejde:
takhle to nejde

Pokud mám ale za kurzorem jakejkoli znak, tak to najednou funguje:
takhle to nejde

Sem tam to blbne i uvnitř nějakého namespace. Dělá to už poměrně dlouho, někdy od srpna myslím. A dělá to i na čisté instalaci (RC2 PHP only) bez inportu čehokoli.

Snad to je trochu srozumitelný :-)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Jojo, to je pak třeba kliknout na Logout a znovu se přihlásit. To mi dělá občas taky. Jinak díky za report, konečně to mohu zreprodukovat. Btw. tohle chování se introducelo někdy v půlce ledna fixováním jiné issue.

Pro tohle jsem založil novou a fixnul ji. Bude to 7.4 patch candidate.

Eda
Backer | 220
+
0
-

Zdar.

Narazil jsem na jednu drobnost v NB 7.4 RC.
Zvýrazňovač syntaxe v Latte neobarvuje makro {#nazevBloku}.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Tak ještě jednou. Bugy pište do NetBeans bugzilly. Tohle není fórum o oficiálním Nette/Latte modulu :/

Jinak jsem to zkoušel a v dev buildu to vidím normálně obarvené. Pokud budeš zadávat issue, tak přilož i soubor se zreporodukovatelným casem.

MartinitCZ
Člen | 580
+
0
-

Docela by mne zajímalo, kdo navrhuje vzhledy tohoto programu? Je to otřes a oproti konkurenci, jako je phpstorm, 100let pozadu.

Editoval martinit (26. 10. 2013 21:54)

kuty.cz
Člen | 33
+
0
-

Poradí někdo jak docílit, aby mi NB našeptávalo i u tříd, které mam přes services? Služby mam injectovaný do presenteru, phpEd mi napovídá, ale NB ne…

Skic
Člen | 18
+
0
-

kuty.cz napsal(a):

Poradí někdo jak docílit, aby mi NB našeptávalo i u tříd, které mam přes services? Služby mam injectovaný do presenteru, phpEd mi napovídá, ale NB ne…

U atributu třídy použij phpdoc anotaci @var

class Foo {

  /** @var MyServiceClass */
  public $myService;

  // ...
}

Někdy to fungovalo i u lokálních proměnných.

kuty.cz
Člen | 33
+
0
-

Skic napsal(a):

kuty.cz napsal(a):

Poradí někdo jak docílit, aby mi NB našeptávalo i u tříd, které mam přes services? Služby mam injectovaný do presenteru, phpEd mi napovídá, ale NB ne…

U atributu třídy použij phpdoc anotaci @var

class Foo {

  /** @var MyServiceClass */
  public $myService;

  // ...
}

Někdy to fungovalo i u lokálních proměnných.

Perfektní.. funguje, díky!

Zdeno1981
Člen | 114
+
0
-

Zdravím,

narazil jsem v NetBeans IDE 7.4 (Build 201310111528) na helper firstLower, v dokumentaci se ovšem nenachází pouze firstUpper a ten se v NetBeans nenachází v seznamu helperů, nedošlo náhodou k záměně názvů?

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

To je samozřejmě chyba (zadal jsem si jí …do 8.0 fixnu), ovšem můžeš mi vysvětlit, čemu na tomto nerozumíš?

Ondřej Brejla napsal(a):

Tak ještě jednou. Bugy pište do NetBeans bugzilly. Tohle není fórum o oficiálním Nette/Latte modulu :/

Zdeno1981
Člen | 114
+
0
-

Ondřej Brejla napsal(a):

To je samozřejmě chyba (zadal jsem si jí …do 8.0 fixnu), ovšem můžeš mi vysvětlit, čemu na tomto nerozumíš?

Ondřej Brejla napsal(a):

Tak ještě jednou. Bugy pište do NetBeans bugzilly. Tohle není fórum o oficiálním Nette/Latte modulu :/

když už je tady téma ohledně NetBeans, chtěl jsem se v první řadě ujistit že jde opravdu o chybu, než abych tam vkládal něco zbytečně, to je takový problém se nejprve ujistit?

Grelek
Člen | 233
+
0
-

Jsou k dispozici někde zdrojové kódy aktuální integrace Latte do NetBeans, nebo je to v 7.4 už uzavřené? Byl bych rád za každé, ale nejlépe jako 7.3 plugin nebo přímo z 7.4.

Díky.

esorimer
Člen | 114
+
0
-

Zdravím. Nainstaloval jsem si Nette 7.4 a latte šablony nefungují. Mám tam nainstalovaný plugin Nette 2, ale v Tools – Options – Miscellaneous – Files nemám žádný MIME pro latte :/

Grelek
Člen | 233
+
0
-

esorimer napsal(a):

Zdravím. Nainstaloval jsem si Nette 7.4 a latte šablony nefungují. Mám tam nainstalovaný plugin Nette 2, ale v Tools – Options – Miscellaneous – Files nemám žádný MIME pro latte :/

Plugin? Netbeans 7.4 podporují Latte už nativně.

ic
Člen | 430
+
0
-

Spíše, že ten plugin je součástí instalace. Pokud není v Tools/Plugins/Installed deaktivovaný, či odebraný mělo by všechno fungovat.

Nebo ještě nejde o nějaké opravdu staré nette, ještě se .phtml šablonami ?

esorimer
Člen | 114
+
0
-

V Tools/Plugins/Insatlled je Nette2 Framework (deaktivoval jsem ho a zase aktivoval, nic se nezměnilo):

Version: 1.1.1
Source: NetBeans Distribution

Plugin Description

Support for Nette2 Framework

Když si chci vytvořit nový soubor, tak mám v Others „Neon File“, ale latte ne.

Grelek
Člen | 233
+
0
-

esorimer napsal(a):

V Tools/Plugins/Insatlled je Nette2 Framework (deaktivoval jsem ho a zase aktivoval, nic se nezměnilo):

Version: 1.1.1
Source: NetBeans Distribution

Plugin Description

Support for Nette2 Framework

Když si chci vytvořit nový soubor, tak mám v Others „Neon File“, ale latte ne.

Možná proto, že Latte soubor v Others nemá nikdo. Podívej se do PHP.

Editoval Grelek (6. 2. 2014 15:59)

esorimer
Člen | 114
+
0
-

Možná proto, že Latte soubor v Others nemá nikdo. Podívej se do PHP.

Díval jsem se všude, nikde tam latte není.

Jinak mi funguje třeba při generování nového PHP projektu to, že si na konci můžu zaškrtnout framework Nette a vygeneruje se…

Editoval esorimer (6. 2. 2014 16:07)

vvoody
Člen | 910
+
0
-

Na latte tam je iný plugin.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

„Latte Templates“. Je nezavisly na Nette Framework pluginu.

esorimer
Člen | 114
+
0
-

Co mám tedy udělat, aby latte fungovalo? S netbeans 7.3 fungovalo toto: php-nette-framework
Ale pro 7.4 tam verze není …

Grelek
Člen | 233
+
0
-

esorimer napsal(a):

Co mám tedy udělat, aby latte fungovalo? S netbeans 7.3 fungovalo toto: php-nette-framework
Ale pro 7.4 tam verze není …

Pro 7.4 a pozdější už plugin není, podpora je přímo v NetBeans.

esorimer
Člen | 114
+
0
-

Grelek napsal(a):

esorimer napsal(a):

Co mám tedy udělat, aby latte fungovalo? S netbeans 7.3 fungovalo toto: php-nette-framework
Ale pro 7.4 tam verze není …

Pro 7.4 a pozdější už plugin není, podpora je přímo v NetBeans.

Ondřej Brejla psal, že „Latte Templates“. Je nezavisly na Nette Framework pluginu. Tak kdo má pravdu?

Každopádně, mám netbeans 7.4 a podporu Latte templates tam nemám …

vvoody
Člen | 910
+
0
-

Obaja, ten plugin tam je v netbeans pre php defaultne. https://dl.dropboxusercontent.com/…55/latte.JPG síce 8.0 Beta ale určite som ho tam mal aj v stable verzii.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

esorimer napsal(a):

Každopádně, mám netbeans 7.4 a podporu Latte templates tam nemám …

Ale máš.

leninzprahy
Člen | 150
+
0
-

Když se koukneš do Tools > Options > Miscellaneous > Files, jaký typ máš asociovaný s příponou latte?
Mělo by být LATTE (text/x-latte).