helper ‚bytes‘ – vypsani dle norem IEC 60027–2 A.2 a ISO/IEC 80000

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
wdolek
Člen | 331
+
0
-

nyni mi {$f->getFileSize()|bytes} vrati napriklad ‚66.6 kB‘, coz je zda se ponekud matouci (je to KiB (1024×1024)? nebo kB (1024×1024, 1000×1024 nebo 1000×1000)?).

uvital bych nejakou volbu, pri jejimz zadani bych dostal vystup dle normy: https://en.wikipedia.org/…inary_prefix#…

… a uplne nejlepe to podle normy zobrazovat jako vychozi nastaveni, at uz si na to konecne lidi uracej zvyknout :)

(a pokud se to jiz resilo, tak se omlouvam – nedohledal sem se takoveho threadu)

Editoval wdolek (10. 5. 2010 22:24)

v6ak
Člen | 206
+
0
-

Dodám, že 1024*1024 je Mi (ne Ki), 1000*1000 je M (ne K) a 1000*1024 je hovadina.

wdolek
Člen | 331
+
0
-

1024×1000 je sice hovadina, ale uz sem se s tim take nekde setkal… jinak sry za spatne pismenko (K/M), nejak sem nedaval pozor pri psani :s

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

wdolek napsal(a):

1024×1000 je sice hovadina, ale uz sem se s tim take nekde setkal…

Tak jsi se setkal s hovadinou… To se mě stává každý den… :-) :-p

EDIT: ale abych neplkal jenom blbosti. Tak mám takové tušení že se to tu už řešilo. A podle mě je to taková věc kterou bych nehrotil. Protože v tomhle má bordel i spousta IŤáků a obyčejní uživatelé aplikací o tom nemají ani páru.

EDIT2: resp. problém je někde jinde. Běžný uživatel o rozdílu mezi MiB a KB nemá tušení. Jen se pak diví když si koupí 1TB HDD a ve skutečnosti mu Windows a starší verze OS X ukazují kapacitu 931,322575GB (nevím jak starší verze OS X ale windows uvádí MB i když se ve skutečnosti jedná o MiB). OS X 10.6 (Snow Leopard) už přešel na MB (1000000B). Linuxová distra myslím jedou v MiB. Windows stále MiB které ukazuje jako MB. Takže asi tak…

Editoval vrtak-cz (11. 5. 2010 15:49)

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

No určitě, když existuje norma, tak bych ji použil. :-)

wdolek
Člen | 331
+
0
-

vrtak :) jenze to je prave to, ze KiB, kB, KB, … nikdo poradne nevi, co to je :) co tim kdo myslel. a nechat to plavat jen kvuli tomu, ze je v tom stejne bordel – to se mi moc nezda.

a pritom by stacilo vytahnout tyto hodnoty nekam ven: https://api.nette.org/…ers.php.html#208

  1. jako vychozi nastavit to co je dano normou (MiB, KiB, …), 2) mit moznost si to kdykoliv prenastavit treba na rarášky a brambory

a jeste k tomu pribalit parametr, ktery by urcoval, jestli to chci MiB (pouzilo by se 1024) nebo MB (pouzilo by se 1000)

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

wdolek napsal(a):

vrtak :) jenze to je prave to, ze KiB, kB, KB, … nikdo poradne nevi, co to je :) co tim kdo myslel. a nechat to plavat jen kvuli tomu, ze je v tom stejne bordel – to se mi moc nezda.

Nedalo mi.

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Mám pocit, že tohle je strašná blbost. Nette se snaží jít cestou nejmenšího použitelného (ale i dostačujícího) minima. Tedy mít takovéhle nastavování uvnitř se mi zdá minimálně hodně specialitka navíc – kdo to potřebuje, může si převod udělat podle chuti. Některé věci jsou dobré přímo v FW, ale zrovna u tohohle si nemůžu pomoct…

Ola
Člen | 385
+
0
-

Nechal bych to bejt. Jednak, helper jako bytes se asi dostane až k BFU. Když BFU uvidí 5MB, řekne si, fajn, má to pět mega, to mam za chvíli stažený. Když uvidí něco, co nikdy neviděl (tedy 5MiB), asi bude minimálně zmatenej. A navíc, helpery chápu spíš jako bonus, pokud někomu nevyhovují, není problém si je přepsat.

David Grudl
Nette Core | 8145
+
0
-

Už se to řešilo. Až bude 1 % běžných uživatelů vědět, co je to KiB, můžeme téma znovu otevřít s tím, že až to bude vědět 20 %, je čas to implementovat ;)

wdolek
Člen | 331
+
0
-

nojo, takze si udelam vlastni *bibyte helper ;)

Davide, dokud se to ale nezacne pouzivat, tak to nikdo nebude znat O_o to je takovy zacarovany kruh X-(

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Wdolku, pak to přidej do doplňků ;-) Díky :-)

David Grudl
Nette Core | 8145
+
0
-

Je, ale Nette jej nerozsekne. Zkus napsat do Microsoftu, ať to implementují v průzkumníkovi.