Debug bar – vylepšenia a chyby

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Cifro
Člen | 245
+
0
-

Chvíľku som sa hral s debug barom a mam tu pár tipov na vylepšenie.

  1. Panel by mohol mať box-shadow. Nesplyval by tak so zvyškom stránky.
	/* panels */
	#nette-debug .nette-panel {
		font: normal normal 12px/1.5 sans-serif;
		background: white;
		color: #333;
		-moz-box-shadow:1px 1px 6px #333;
		-webkit-box-shadow:1px 1px 6px #333;
		box-shadow:1px 1px 6px #333;
  1. Keď je obsah panelu väčší ako šírka/výška viewportu tak sa časť panelu skryje za okraj browseru. Lepšie by bolo keby sa šírka/vyška v tom prípade nastavila na 100% veľkosti viewportu a obsah by sa dal scrollovať vďaka overflow:auto;
  2. Načo tam je zatvaraci križik na debug bare, keď pri ďalšom reloade stránky sa debug bar znova objaví, buď cookies na zapamätanie stavu, alebo namiesto úplného zatvorenia nejakú ikonku s fixed polohou vpravo dole.
  3. A kde zmizol zoznam načítaných tried ako to bolo v starom profileri?
  4. Ani pri najnovšej verzii namespaced Nette a dibi pre PHP 5.3, sa nezobrazí dibi profiler, asi to bude vynechaný namespace niekde pri is_callable, už tu to bolo kde si spomenuté na fóre.

Toľko moje postrehy :)

David Grudl
Nette Core | 8144
+
0
-

ad 1) no jasně že by měl mít stín, ale nechtěl jsem kvůli tomu linkovat další obrázky a vůbec mě nenapadlo, že na to už existuje CSS vlastnost. Kua, tak jsem mohl vyřešit i stín baru. Díky!

  1. nenapadá mě, jak to jednoduše vyřešit. Spíš budu předpokládat, že vývojář má pořádný monitor ;)
  2. zatím přesně nevím, jak se má křížek chovat. Definitivně vypnout debug bar mi nepřipadá úplně rozumné. Vypnout ho na pět minut? Nevím
  3. to fakt někdo potřeboval? ;)
  4. fixed
Cifro
Člen | 245
+
0
-

Hmmm 1280×800 asi nie je poriadný monitor :)))

Ja by som bol za, keby kliknutím na križik sa celý debug bar schoval do jednej ikonky, alebo loga Nette a tá by mala position: fixed vpravo dole a po opätovnom kliknutí na ikonku by sa zobrazil znovu debug bar.

Zoznam načitaných tried som ani veľmi nepotreboval, ale nový debug bar sa mi zdal veľmi chudobný na informácie, kým som nepridal routing debugger a dibi, preto som to spomenul :)

hrach
Člen | 1834
+
0
-

počkej až ti tam naskáčou barDump a errory :) už toho budeš mít zase moc

bazo
Člen | 620
+
0
-

teraz som stiahol poslednu verziu nette a dibi, a z nejakeho dovodu sa mi dibi polozka zobrazuje na bare viackrat, pri 0 queries je tam 4krat pri viac queries sa pocet este zvysuje, napr pri 4 je tam as 12krat

http://ukaz.at/e7

inak ten zoznam nacitanych tried mohol ostat

Cifro
Člen | 245
+
0
-

Možem potvrdiť, dibi sa zobrazuje viackrat. Dibi panely sa nedajú zatvoriť, a ani explain nejde rozbaliť, a nefunguje ani premiestňovanie panelu. Firefox 3.6.3, Opera 10.51, Chrome 4…

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Já měl dibi 2×, když jsem si iniciativně sám zapínal dibi profiler. Ale 10×?

David Grudl
Nette Core | 8144
+
0
-

Nestává se to, když se vytvoří více připojení?

pekelnik
Člen | 462
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Nestává se to, když se vytvoří více připojení?

Ano stává.

Mám dvě připojení. V obou panelech je však to samé. Zřejmě tedy všechno dvakrát. Čekal bych že každé připojení bude mít svůj panel.

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Cifro napsal(a):

  1. A kde zmizol zoznam načítaných tried ako to bolo v starom profileri?

Naprosto jednoduchá reimplementace zejména pomocí Ctrl+C a Ctrl+V je zde na gistu. Až budu mít čas, možná si s tím pohraju a hodil bych to do addonů, jestli je zájem.

crempa
Člen | 198
+
0
-

Kluci neni nejakej hack jak dostat debug bar do nula.devitkovy verze? Na produkci si jednicku lajsnout nemuzu (uz kvuli snippetum )a tuhle novinku bych celkem ocenil…

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

crempa napsal(a):

Kluci neni nejakej hack jak dostat debug bar do nula.devitkovy verze?

Prý stačí přepsat Nette\Debug tím z 1.0.

Na produkci si jednicku lajsnout nemuzu (uz kvuli snippetum )

V 1.0 fungují (zatím a doufám, že ještě dlouho budou) i ty staré snippety.

crempa
Člen | 198
+
0
-

Skutecne to staci prepsat, diky moc za info.

muflon
Člen | 14
+
0
-

Stiahol som si aktuálnu vývojovu verziu sandboxu a nette 2.0 pre php 5.3 z githubu a po spustení sa mi nezobrazuje debug bar je to zamýšľané chovanie alebo je to chyba? Keď použijem sandbox a nette z verzie Alpha 2 tak mi to funguje bezproblemov.

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Pokud máš nastavené produkční prostředí, tak je nezobrazování debug baru záměrné.

muflon
Člen | 14
+
0
-

\Nette\Environment::getName(); hlási ze prostredie je development

na1k
Člen | 288
+
0
-

A co říká Debug::$showBar ?

muflon
Člen | 14
+
0
-

Debug::$showBar je „1“ nemyslím si že chyba je u mňa pretože som do ničoho nezasahoval iba som kopíroval zložky prosím mohol by niekto vyskúšať či sa zobrazuje debug bar pri aktualnej verzii nette a sandboxu stiahnutých z githubu

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Mám stejný problém, přešel jsem z Nette 1.0 na 2.0 alfa 2 (prostě jsem v aplikace přepsal soubory v libs/Nette/ novější verzí) a DebugBar najednou zmizel. Prosím o radu.

EDIT: Tak se v tom trochu hrabu, a zatím to vypadá, že Nette je v pořádku a problém je někde v přídavných panelech, které do debugBaru registruju

EDIT2: Tak u mě byl problém v TodoPanel.php, a to konkrétně:

  1. \Nette\IO\SafeStream je v Nette 2.0 \Nette\SafeStream
  2. \Nette\Templates\Template se ve 2.0 jmenuje \Nette\Templates\FileTemplate

takže stačí skript TodoPanel.php upravit v tomhle směru. Snad to někomu pomůže.

Editoval xxxObiWan (6. 3. 2011 17:04)

bojovyletoun
Člen | 667
+
0
-

includuje se skript client-side/netteq.js? Pozná se to tak, že když si zobrazíte zdroják stránky, tak vespod je skript a uvnitř bude vypsaná chybová hláška, že nejde includnout…

PS: Koukám, že netteQ bylo integrováno do FW – kdy to bylo?

PS: taky může jít o vypnutý JS :), při vývoji ho občas přepínám

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

V GitHub verzi se includuje externě (složka client-side musí být na stejné úrovni jako Nette), jinak je vložen přímo do šablony DebugBaru.