Presmerovani do nadrazene slozky (htaccess)

M4RtY89
Člen | 7
+
0
-

Ahoj,
mel bych maly dotaz, se kterym si nevim rady – mam server, na kterem provozuji Nette projekt, pres Apache direktivu nastavuji DocumentRoot na www slozku, takze vse v poradku:

DocumentRoot "/var/www/clients/client0/web1/web/www"

Moje adresarova struktura:

/...
/app
/bin
/config
/stats
/www
 ├ /cdd
 ├ /img
 ├ /js
 ├ /img
 └index.php

Server vytvari statistikuy, ktere uklada do teto sloky „stats“, ovsem proto, ze DocumentRoot nastavuji na www, tak Nette to bere jako URL adresu a hleda „stats“ presenter, to je v poradku, tam si napisu vyjimku do .htaccess (www slozka) a funguje to perfektne.

RewriteRule ^(stats)($|/) - [L]

Tady nastava problem – diky tomuto pravidlu excluduji /stats/ a pokud je ve DocumentRoot slozka /stats/, tak zobrazi obsah teto slozky – ja ovsem potrebuji docilit toho abych udelal redirect o uroven vys, kde ta slozka /stats/ skutecne existuje.

  1. www = Document Root
  2. stats = nachazi se o uroven vys od Document Root – tam potrebuji presmerovat

Dekuji!

Marek Bartoš
Nette Blogger | 1177
+
+1
-

Symlink?

mystik
Člen | 292
+
+1
-

No timhle se vlastne snazis narusit zabezpeceni serveru, ktere brani tomu aby se utocnik dostal mimo DocumentRoot. Proc neni mozne slozku stats dat do www pokud ma byt verejne dostupna?

Jedine dalsi moznosti vidim:

  1. pridat do www symlink
  2. mit oddelenou site na jine domeme kde DocumentRoot bude to stats
  3. dodelat ten Stats presenter ktery pri requestu posle obsah toho co potrebujes ze slozky stats
M4RtY89
Člen | 7
+
0
-

Dekuji! Napadlo me taky, ze to je uplne mimo. Problem vsak je ten, ze pro Nette musim nastavit „www“ jako DocumentRoot a ISPConfig mi vytvori slozku „stats“ v hlavni slozce website, a to bohuzel neprenastavim.

Rad bych se zeptal na tu moznost „pridat do www symlink“ – s timto jsem nikdy nepracoval, navedli byste me prosim?

Diky!

David Grudl
Nette Core | 8148
+
0
-