chyba v onAnchor tvořeném podle nádodu v dokumentaci

Alyxx
Člen | 9
+
0
-

Dobrý den, byl by někdo schopný mi poradit, proč mi funkce onAnchor vyhazuje chybu „Cannot read an undeclared property Nette\Application\UI\Form::$onAnchor.“ je tvořená podle návodu zde na webu a je to na verzi php 7.1 a 2.3 Nette

Děkuji za případné odpovědi a zde je náhled kódu.

protected function createComponentNameForm(): Form
	{
		$form = new Form;
		$name = $form->addSelect('name', 'Zákazník:', $this->zakaznikMap->getNames())
			->setPrompt('-----');

		$branch = $form->addSelect('branch', 'Pobočka:')
			->setHtmlAttribute('data-depends', $name->getHtmlName())
			->setHtmlAttribute('data-url', $this->link('Endpoint:branches', '#'));

		$form->onAnchor[] = function () use ($name, $branch){
			$val = $name->getValue();
			$branch->setItems($val ? $this->zakaznikMap->getBranches($val) :  []);
		};

		return $form;
	}

Editoval Alyxx (30. 8. 2023 10:08)

nightfish
Člen | 474
+
0
-

@Alyxx

  1. Jakého „návodu zde na webu“? Je ten návod určen pro tvou verzi PHP a Nette? Událost onAnchor je v Nette\Application\UI\Form od verze nette/application 2.4.
  2. Ukázky kódu prosím uzavírej do značek, aby v nich správně fungovalo zvýrazňování syntaxe. Návod, jak to udělat, najdeš pod textovým polem pro přidání příspěvku – jmenuje se další info
  3. PHP verze 7.1 je již skoro 4 roky nepodporovaná, takže bych nedoporučoval ji používat.
Alyxx
Člen | 9
+
0
-

nightfish napsal(a):

@Alyxx

  1. Jakého „návodu zde na webu“? Je ten návod určen pro tvou verzi PHP a Nette? Událost onAnchor je v Nette\Application\UI\Form od verze nette/application 2.4.
  2. Ukázky kódu prosím uzavírej do značek, aby v nich správně fungovalo zvýrazňování syntaxe. Návod, jak to udělat, najdeš pod textovým polem pro přidání příspěvku – jmenuje se další info
  3. PHP verze 7.1 je již skoro 4 roky nepodporovaná, takže bych nedoporučoval ji používat.
  1. Je to z tohoto článku https://blog.nette.org/…-javascriptu kde autor na konci píše co se musí udělat aby to fungovalo na starších verzích jestli jsem to správně pochopil.
  2. Děkuji za upozornění, u jsem to opravil.
  3. To bych taky rád bohužel je to projekt na kterém jsem nepracoval od začátku a chtělo by to předělat celé ale šéf řekl že chce jen něco přidat.
nightfish
Člen | 474
+
0
-

@Alyxx
Věta Řešení funguje v Nette 2.4 a novějším, ukázky kódu jsou psané pro Nette pro PHP 8. Aby fungovaly ve starších verzích, nahraďte… je myšlena Aby fungovaly ve starších verzích PHP, nahraďte…. Bez Nette 2.4 a novějšího to fungovat nebude.

Alyxx
Člen | 9
+
0
-

nightfish napsal(a):

@Alyxx
Věta Řešení funguje v Nette 2.4 a novějším, ukázky kódu jsou psané pro Nette pro PHP 8. Aby fungovaly ve starších verzích, nahraďte… je myšlena Aby fungovaly ve starších verzích PHP, nahraďte…. Bez Nette 2.4 a novějšího to fungovat nebude.

Dobře, dekuji za upozornění. Jdu vymyslet nějakou náhradu

Ozzrel
Generous Backer | 51
+
+2
-

Třeba update z 2.3 na 2.4?