Wiki na Nette Frameworku

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Rozhodl jsem se, že zkusím vyvinout wiki postavenou na Nette (hodně speciální je ta co teď píšu) a ptám se vás – co byste ve wiki ocenili za funkčnost, jak mít co zpracované, jestli vycházet z wiki co je tady na nette.org nebo jestli vytvořit něco lepšího atd atd…

Pište své návrhy ;)

Editoval gmvasek (3. 2. 2010 21:45)

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Chci bumpnout toto téma a zároveň napsat pár věcí, které mě napadly. Takže:

  • Wiki bude dělaná pro konečné uživatele, kteří znají minimální základy FTP a databáze → snadná instalace, stažení knihoven při instalaci
  • Wiki bude mít samoaktualizační funkce včetně aktualizací Nette, dibi, Texy a dalších knihoven v ní obsažených (neporošuji tímto nápadem licenci Nette, dibi nebo Texy?)

+se omlouvám za nadpis, Nette Framework se nemá skloňovat…

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

gmvasek napsal(a):

Chci bumpnout toto téma a zároveň napsat pár věcí, které mě napadly. Takže:

  • Wiki bude dělaná pro konečné uživatele, kteří znají minimální základy FTP a databáze → snadná instalace, stažení knihoven při instalaci

V tom případě změň název. Konečného uživatele nezajímá, že wiki bude postavena na Nette.

  • Wiki bude mít samoaktualizační funkce včetně aktualizací Nette, dibi, Texy a dalších knihoven v ní obsažených (neporošuji tímto nápadem licenci Nette, dibi nebo Texy?)

+se omlouvám za nadpis, Nette Framework se nemá skloňovat…

Na Poslední sobotě bylo uděleno povolení Nette Framework skloňovat ;-)

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Mě osobně na wiki docela vadí, že nemá nějaký WYSIWYG nebo Texylu nebo tak něco. Prostě psaní [edit]jakéhokoli kódu je pro běžného uživatele nepochopitelné.

Editoval honzakuchar (3. 2. 2010 23:10)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

gmvasek napsal(a):

neporošuji tímto nápadem licenci Nette, dibi nebo Texy?

Pokud to bude pod GPL v2/3 tak ne

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

honzakuchar napsal(a):

Mě osobně na wiki docela vadí, že nemá nějaký WYSIWYG nebo Texylu nebo tak něco. Prostě psaní [edit]jakéhokoli kódu je pro běžného uživatele nepochopitelné.

S Texylou počítám.

PetrP
Člen | 587
+
0
-

vrtak-cz napsal(a):

gmvasek napsal(a):

neporošuji tímto nápadem licenci Nette, dibi nebo Texy?

Pokud to bude pod GPL v2/3 tak ne

Problém je tady jedině s Texy, teoreticky bysis mohl koupit neomezenou licenci za 10k.
Nebo distribuovat 2 verze: gpl s texy a třeba bsd bez texy

Ohledně názvu, dle licence Nette nesmí být slovo Nette v názvu odvozeného produktu:

Produkty odvozené od Software nesmí být nazvány „Nette Framework“, ani se nesmí „Nette“ objevit v jejich názvu bez předchozího písemného souhlasu Autora.

Sice ti tam chybý na konci e ale je to jako Adidos ;]

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Nett je normální německé přídavné jméno, nevidím důvod proč bych ho neměl použít…

ad texy: já to myslel tak, že by si koncový uživatel při instalaci stáhnul všechny knihovny (samozřejmě s odsouhlasením licencí). Ne že bych wiki distribuoval přímo s Nette, dibi a texy v základu.

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Myslím, že případný soud bys prohrál, protože je zde jasná asociace s Nette Frameworkem :)

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Jak by se k tomuto postavil David? Vadí to nebo ne?

(uznávám že to má framework připomínat, ale ochranná známka je na „Nette“ a „Nette Framework“. To si myslím že by bylo podobné jako žalovat vývojáře Zendu že mají v názvu taky framework, vždyť je tu jasná asociace s Nette Frameworkem!)

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Nevím, to se chce zeptat Davida, je možné, že by to vzal v pohodě, je možné, že třeba plánuje vlastní NetteWiki a tvůj záměr by se mu fakt nelíbil. S tím musíš za ním :)

v6ak
Člen | 206
+
0
-

No tak „framework“ je obecné slovo, takže v tomto (Zend framework vs. Nette Framework) by problém být neměl. Je to určitě něco jiného, než Nette a Nette.
Jméno Nekki by asi bylo hodně zvláštní, že? (Plus asociace na japonštinu.)
Chceš určitě dělat něco, co už tu zhruba je (např. MediaWiki)? Má to být nějaká „just another Wiki“ specifická jen tím, že stojí na Nette?
Mnohem víc se mi zde líbí přístup Nella CMS – CMS Framework. Tady je třeba celkem důležité, že stojí na Nette. A je to něco, k čemu se těžko hledá přímá konkurence.

David Grudl
Nette Core | 8152
+
0
-

gmvasek napsal(a):

Jak by se k tomuto postavil David? Vadí to nebo ne?

Tak schválně, jaký na to asi bude mít názor člověk, který dal do licence zmíněný bod a ještě si vybojoval ochrannou známku? ;)

David Grudl
Nette Core | 8152
+
0
-

PetrP napsal(a):

Nebo distribuovat 2 verze: gpl s texy a třeba bsd bez texy

Tady by neměl být žádný problém. Přece když si stáhnu nějakou linuxovou distribuci, taky jsou tam mraky software pod různými licencemi. Prostě je u každého přiložen soubor LICENSE.TXT a je vyřešeno.

PetrP
Člen | 587
+
0
-

David Grudl napsal(a):

PetrP napsal(a):

Nebo distribuovat 2 verze: gpl s texy a třeba bsd bez texy

Tady by neměl být žádný problém. Přece když si stáhnu nějakou linuxovou distribuci, taky jsou tam mraky software pod různými licencemi. Prostě je u každého přiložen soubor LICENSE.TXT a je vyřešeno.

Počkej ale přece nemůžu gpl něco mít jako součást bsd distribuce.

gmvasek napsal(a):

ad texy: já to myslel tak, že by si koncový uživatel při instalaci stáhnul všechny knihovny (samozřejmě s odsouhlasením licencí). Ne že bych wiki distribuoval přímo s Nette, dibi a texy v základu.

Software postavený na nette, by neobsahoval nette? To „dává“ smysl.

David Grudl
Nette Core | 8152
+
0
-

PetrP napsal(a):

Počkej ale přece nemůžu gpl něco mít jako součást bsd distribuce.

Jako součást BSD distribuce ne, ale že to bude v jednom ZIPu by nemělo ničemu vadit.