Otevřena větev 1.0

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8082
+
0
-

Už je to tady! :-)

Byla otevřena vývojová větev 1.0. Nejde o pouhé překlopení čísla verze, v repositáři od nynějška existují dvě větve:

Verze 0.9 bude i nadále vyvíjena; jednak se do ní budou promítat bugfixy, ale i nové vlastnosti, které nenaruší zpětnou kompatibilitu. Naopak verze 1.0 by měla vyřešit oblasti, kde bude nutné na zpětnou kompatibilitu rezignovat:

  • známé disciplíny jako: změněná adresářová struktura, AJAXové snippety a chování bloků
  • upravená třída Identity
  • přenos vizuálního popisu formulářů do šablon (přepsání ConventionalRenderer)
  • přepsání validátorů, aby je šlo aplikovat i mimo formuláře
  • ukládání stavu aplikace v AJAXu

V této verzi nenajdete třídy OldIdentity nebo OldPresenter, ty v případě potřeby zařadím do doplňků. Rád bych zdůraznil, že verze 0.9.x je natolik prověřená, že u existujících projektů není důvod je migrovat na 1.0.

PetrP
Člen | 587
+
0
-

David Grudl napsal(a):

  • přenos vizuálního popisu formulářů do šablon (přepsání ConventionalRenderer)

Tohohle bodu se trochu bojím, můžeš to prosím popsat?

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Nástřel tohoto bodu je zde: https://forum.nette.org/…0-radku-kodu

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Jak to bude vypadat s modely ve verzi 1.0?

pekelnik
Člen | 462
+
0
-

honzakuchar napsal(a):

Jak to bude vypadat s modely ve verzi 1.0?

modely?

redhead
Člen | 1313
+
0
-

mám pocit, že DG jednou říkal, že modely budou nějak „standardizovány“ do nette-way.

I když se mi líbí, že si to teď můžu napsat jak chci, s modely dělám docela kouzla.. :D

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Myslím, že modely se začnou řešit až po vydání 1.0 stable – nějaké to CRUD a tak :)

PetrP
Člen | 587
+
0
-

Ondřej Mirtes napsal(a):

Nástřel tohoto bodu je zde: https://forum.nette.org/…0-radku-kodu

Hmm toho jsem se právě bál ;] Ta šablona nedělá to samé co ConventianlRenderer, tedy aby dělala musel bych jí ještě o hodně rozšířit.

v6ak
Člen | 206
+
0
-

To je IMHO jenom nástřel, takže bych se toho nebál.