Upgrade na novou verzi nette – rada s postupem

ragulin
Člen | 58
+
0
-

Ahoj,
upgraduji na novou verzi NETTE.
Bude mi to házet strašně moc chyb, potřebuji jen poradit jak to řešit.

https://imgur.com/Xx2D5pA

Např. toto. Mám tedy ve vendoru najít tu funkci, prokliknout si jí, kde je všude použitá a opravit její použití tak, aby to fungovalo s touto novou verzí?

Děkuji za radu.

David Grudl
Nette Core | 8107
+
0
-

Aktualizuj společně s Nette na novější verzi i Dibi.

ragulin
Člen | 58
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Aktualizuj společně s Nette na novější verzi i Dibi.

Děkuji, to jsem tedy udělal a aktualizoval na 4.1.4

Ten problém ale zůstal. Takže tedy ten postup, co jsem psal?

Děkuji za radu.

David Grudl
Nette Core | 8107
+
0
-

V Dibi 4.1.4 už třída DibiExtension22 nepoužívá setClass(), jak stojí v té chybové zprávě. Takže z nějakého důvodu to stále používá starou verzi. Zkontrolujte, jestli je to správně zaktualizované a není tam stále stará verze.

Martk
Člen | 652
+
0
-

Tipoval bych, že ti to dává sice stejnou hlášku, ale už jiná knihovna než dibi, takže bych zkusil aktualizovat tu

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Je taky dobry obcas kouknout do stacktrace a zjistit odkud se ta chyba vzala.

ragulin
Člen | 58
+
0
-

Tak hlášku posílala pořád DbExtension22 , v config.neon jsem měl dvě extensions. Tu, která byla s chybou, jsem zakomentoval.
Nevím, proč tam byli dvě, nevím co je v nich za rozdíl.

extensions:
	dibi: Dibi\Bridges\Nette\DibiExtension22
#	db: DB\Bridges\Nette\DbExtension22

Dle komentu v těch funkcích dělají to samé. Po zakomentování jsem se posunul k dalším chybě, tak jdu řešit prozatím tu.

Děkuji za radu.

Šaman
Člen | 2634
+
+1
-

Ta DbExtension22 ale není oficiální, ne? To vypadá na nějakou vlastní extension, nepoužíváte třeba dvě databáze?

David Grudl
Nette Core | 8107
+
0
-

Ondřej Kubíček napsal(a):

@Šaman https://api.dibiphp.com/…nsion22.html

To je DibiExtension, ne DbExtension.

Šaman
Člen | 2634
+
+1
-

Ondřej Kubíček: On má DibiExtension22 a DbExtension22. To na mě dělá dojem, že někdo mohl chtít dvě databáze, tak prostě nakopíroval a přejmenoval extension, aby mohl mít v configu dvě sekce (dibi a db) a dvě služby v DIC. (To už ale předjímám, ten kód jsem neviděl.)
A ta vlastní DbExtension22 se samozřejmě nezaktualizovala spolu s Dibi.

Editoval Šaman (15. 10. 2020 16:34)

ragulin
Člen | 58
+
0
-

No Databáze máme testovací a produkční. Já jsem u tvorby toho projektu nebyl a díky chybějící dokumentaci víme úplný prd.
Prozatím jsem to nechal zakomentované a netuším, co to bude dělat v budoucnosti.
V komentáři je napsané jen toto:
/**
* DB extension for Nette Framework 2.2. Creates ‚connection‘ & ‚panel‘ services.
*
* @author Jan Lorenc
* @package DB\nette
 */

Ta možnost se dvěma DB je teoreticky možná, protože v configu je ještě položka dbOld, která není vůbec nikam napojená, takže by to teoreticky mohlo být ono. Zatím to ale na jistotu říct nemohu, uvidím, co z toho kde ještě vyplave až doopravím ostatní errory co hází update.

Editoval ragulin (15. 10. 2020 18:03)