Spodná ľavá závorka vo formulári

peva
Člen | 3
+
0
-

Ahoj. Neviem si poradiť s týmto:
Mám komponentu = formulár ( na jednoduché pridávanie komentárov ). Všetko funguje fajn až do okamžiku, keď sa v textarea objaví ľavá spodná závorka. To sa mi nezavolá ani submit funkcia sContent, ale len refreshne stránka s komponentou.
Moje otázka:
1, prečo sa nezavolá, a prečo to spôsobí refresh?
2, Je koreknejší spôsob pridať filter na TextAreu a prepísať každé „„“ na " alebo noescape? Alebo niečo iné?

Môj kód:

public function createComponentCreateComment()
{
  $form = new Form();
  $form->addText("title", "Názov")->setRequired()->setDefaultValue($chpt->title);
  $form->addTextArea("content", "Obsah")->setRequired()->setDefaultValue($chpt->content);
  $form->addSubmit("send", "Upraviť");
  $form->onSuccess[] = array($this, "sContent");
}

public function sContent(Form $form)
{
  $this->redirect("Homepage:");
}
David Grudl
Nette Core | 8110
+
0
-

Tohle je hodně divné. Tipuju, že by to třeba mohlo být tím, že stránky nejsou v UTF-8. Je v hlavičce <meta charset=utf-8>?

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Muzu se zeptat jak vypada leva spodni zavorka? Nikdy jsem takovej vyraz neslysel :)

David Matějka
Moderator | 6445
+
+3
-

@CZechBoY asi myslel spíše spodní uvozovku. ale i spodní závorka existuje

David Grudl
Nette Core | 8110
+
0
-

😁

peva
Člen | 3
+
0
-

Aha. Tak je to inak. Utf-8 nastavené mám, ale ono to je skôr v dĺžke. Rovnaký form používam pre vkladanie článkov a tento má viac ako 10k písmen ( vrátane whitespace ) Má TextArea nejaké defaultné obmedzenie na dĺžku? Zaujímavé, že na localhoste mi to funguje v pohode… Je možné, že mi to ovplyvňuje nejaké databázové nastavenie?
A samozrejme myslím úvodzovku :D

Editoval peva (10. 5. 2020 22:24)

romanm
Člen | 27
+
+1
-

Když zmiňuješ 10k znaku. Co třeba rozdíl nastavení PHP? Koukni na php.ini a porovnej max_input_vars jestli ti to neumírá na tomhle. Případně koukni do logu webserveru.

peva
Člen | 3
+
0
-

Ááá! To je ono! Dík! :))