Jak stahnout nette/forms do nette framework?

Dakal
Člen | 1
+
-3
-

AHOJ, JSEM ZACATECNIK A KAMARAD MI PORADIL NETTE JAKO DOBRY FRAMEWORK. PORADIL MI ZE SI NA STRANKU MAM UDEALT FORMULARE S EMAILEM, ALE JAK JSEM ZACAL PROGRAMOVAT TAK MY TRACY NAPSALA ZE NEMAM STAHNOUTY ‚composer require nette/forms‘. nEVITE KAM TO MAM STAHNOUT?
Dekuji vsem
Upoyorneni ti co mi tady prisli psat jake jsem hovno a nic neumim a pisu velkyma pismenama tak mel jsem zaptunty caps lock. Dekuji za pochopeni

Editoval Dakal (5. 3. 2020 16:54)

chemix
Nette Core | 1296
+
0
-

Ahoj @Dakal o composeru najdes na internetu hromadu clanku a videi ja sem hodim jeho definici na wiki https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Composer je to nastroj pomoci ktere si instalujes do sveho projektu ruzne knihovny. Defakto nahradil hledani zip souboru na internetu a jejich rozpali ani do divno slozek v nasich programech.

Je treba ho nainstalovat jako aplikaci a pak si pomoci neho nainstalovat treba prave nette/forms

Zde bych ti ale mozna doporucil se zamyslet, zda spis chces/nebo ne prepsat celou aplikaci do nette. Prinese ti to mnoho vyhod oproti cistemu php byt treba i s nette/forms

uzziel
Člen | 46
+
-13
-

Dakal napsal(a):

AHOJ, JSEM ZACATECNIK A KAMARAD MI PORADIL NETTE JAKO DOBRY FRAMEWORK. PORADIL MI ZE SI NA STRANKU MAM UDEALT FORMULARE S EMAILEM, ALE JAK JSEM ZACAL PROGRAMOVAT TAK MY TRACY NAPSALA ZE NEMAM STAHNOUTY ‚composer require nette/forms‘. nEVITE KAM TO MAM STAHNOUT?
Dekuji vsem

Zkus jiný framework, třeba Laravel.

Tam tě neumínusuji za dotazy a smyslúplně poradí. Komunita kolem Nette je, slušně řečeno, toxická – viz tvé mínusy na dotaz.

David Matějka
Moderator | 6445
+
+3
-

@uzziel jedinej toxickej jsi tady ty.

uzziel
Člen | 46
+
-1
-

David Matějka napsal(a):

@uzziel jedinej toxickej jsi tady ty.

Jasně, napíše dotaz a dostane –3.

Martk
Člen | 655
+
+3
-

Problém vidím v tom, že člověk chce poradit a absolutně nedbá na to, aby to podal v přijatelné formě. Mínus jsem nedal, ale okamžitě jsem odešel, aniž bych si to přečetl.

Mysteria
Člen | 797
+
-1
-

uzziel napsal(a):
Jasně, napíše dotaz a dostane –3.

Protože ten dotaz je úplně mimo. Za prvé se nepíše všechno velkýma písmenama. Za druhé bych od programátora v PHP očekával že zvládne použít Google a pokud v roce 2020 netuší co je to Composer (opravdu někdo ještě vyvíjí v PHP bez něj?) tak si to snad zvládne dát do Googlu a podle prvního odkazu stáhnout, nainstalovat a naučit se v něm pracovat. A tím pádem by tenhle dotaz úplně mimo Nette zvládl vyřešit i sám.

Plus jak předřečník když jsem dotaz viděl poprvé, tak jsem automaticky zavřel záložku v prohlížeči…

Editoval Mysteria (28. 2. 2020 11:03)

uzziel
Člen | 46
+
-1
-

Ono je to těžký, když píše že je začátečník a pro vás je důležitější styl písma a slovosled.

Mysteria
Člen | 797
+
+2
-

Ne, důležitý je projevení vlastní iniciativy. Což v tomto případě neproběhlo ani náhodou. Když dám do Googlu composer require nette/forms tak na třetí místě mám Composer | Nette Docs – Nette Documentation.

Ale já chápu, že tobě o vlastní dotaz vůbec nejde, jde ti jenom o to všem dokazovat že Nette má horší dokumentaci / komunitu / cokoliv dalšího než ostatní. Nicméně dle mínusů ti to tu nikdo moc nežere. :)

uzziel
Člen | 46
+
-4
-

Mysteria napsal(a):

Ne, důležitý je projevení vlastní iniciativy. Což v tomto případě neproběhlo ani náhodou. Když dám do Googlu composer require nette/forms tak na třetí místě mám Composer | Nette Docs – Nette Documentation.

Ale já chápu, že tobě o vlastní dotaz vůbec nejde, jde ti jenom o to všem dokazovat že Nette má horší dokumentaci / komunitu / cokoliv dalšího než ostatní. Nicméně dle mínusů ti to tu nikdo moc nežere. :)

Nepotřebuji to dokazovat, stačí sledovat, jak cz firmy postupně preferuji Laravel oproti Nette.

Mysteria
Člen | 797
+
+4
-

Očividně potřebuješ, protože jinak by jsi neměl potřebu o tom napsat už asi desátý příspěvek na Nette fórum. :)

uzziel
Člen | 46
+
+1
-

Nemám potřebu :).

Jen jsem tomu tazateli chtěl ukázat, že existuje lepší komunita, kde mu odpoví jako začátečníkovi bez ukazaní arogance.

MajklNajt
Člen | 471
+
+4
-

@uzziel nechceš ísť radšej aj ty k tej lepšej komunite? tu sme samý dedek, samá stoka, prosím, zachráň sa a opusti nás :)