Získání defaultValue při low-level vykreslování

MiskynsCZ
Člen | 10
+
0
-

Zdravíčko!

Momentálně pracuji na jednom projektu a problém je, že při vytváření formuláře s hodnotami z databáze, neumím nebo spíš nevím jak získat tu defaultní hodnotu, kterou jsem nastavil, protože jí chci při vykreslování do selectu nastavit v optionu.

Low level formulář (LATTE):

<div class="form-group row align-items-center">
    <div class="col-md-2 text-right col-form-label">
    <label for="style-form">{$input_form['SETTINGS']['style_form']->label->getText()}</label>
    </div>
    <div class="col-md-10">
        <select class="form-control" name="form_settings[settings][{$input_form['SETTINGS']['style_form']->name}]">
            {foreach $arr = ($input_form['SETTINGS']['style_form']->items) as $key => $item}
                <option value={$key}>{$item}</option>
            {/foreach}
        </select>
    </div>
</div>

A při vytváření formuláře dělám toto (NETTE/FORMS):

if($this->settings['gdpr']) {
    //GDPR
    $form->addSelect('gdpr', "GDPR", [
        'ip' => "Informační povinnost z webových formulářů",
        'as' => "Aktivní souhlas pro formuláře z webu",
        'no_gdpr' => "--"
    ])->setDefaultValue('no_gdpr');
}

Dopředu se omlouvám, ale nepoužívám celý framework, pouze nette/forms a latte. Vykreslování funguje dobře, ale jenom to získání defaultní hodnoty v HTML/LATTE pokulhává. Předem děkuju za pomoc.

Ondřej Kubíček
Člen | 494
+
0
-

a nebylo by lepší jen nastavit setPrompt() ?

->setPrompt('--')

moc jsem nepochopil jak ten form skládáš, ale nemělo by v šabloně někde být gdpr ? tak jak máš pojmenovaný select. Nebo ten gdpr select se schovává pod style_form ?

MiskynsCZ
Člen | 10
+
0
-

Ondřej Kubíček napsal(a):

a nebylo by lepší jen nastavit setPrompt() ?

->setPrompt('--')

moc jsem nepochopil jak ten form skládáš, ale nemělo by v šabloně někde být gdpr ? tak jak máš pojmenovaný select. Nebo ten gdpr select se schovává pod style_form ?

Jo omlouvám se, udělal jsem chybu, zobrazil jsem ten style_form, ale tak GDPR je udělaný úplně stejně. Zkusím ten setPrompt.

MiskynsCZ
Člen | 10
+
0
-

Tak zkusil jsem ten setPrompt(), ale stále žádná změna, pořád je to ve stejném pořádí a není tam automaticky zobrazený již ten vybraný z databáze.

David Grudl
Nette Core | 8139
+
+2
-

$input_form['SETTINGS']['style_form']->getValue()

MiskynsCZ
Člen | 10
+
0
-

David Grudl napsal(a):

$input_form['SETTINGS']['style_form']->getValue()

Super děkuju mockrát, tohle mi pomohlo.