Nová verze webu a dokumentace

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Grudl
Nette Core | 8157
+
0
-

Víceméně nic asi nebrání tomu, abych dnes uploadnul (ostudně dlouho odkládanou) novou verzi webu nette.org.

Je tu pár věcí k dořešení, u kterých zatím nemám jasno, tak je otevírám k širší diskusi:

  1. oprávnění: web bude rozdělen na domény nette.org a wiki.nette.org s tím, že pro editaci v té první části bude potřeba moderátorské oprávnění, pro wiki pouhá registrace. Dále tu bude doména addons.nette.org, kde stránku doplňku může editovat ten, kdo ji založil + moderátor. Tohle rozložení je předpokládám ok.

    Problém nastává s uploadem souborů – říkejme jim médií, ať už to budou obrázky nebo archívy ZIP. Kvůli jejich velikosti (ozvlášť u screencastů) mi nepřipadá rozumné je verzovat. A teď ta otázka: jak řešit z pohledu oprávění situaci, když někdo re-uploaduje soubor (například chce jej nahradit novější verzí)?

  2. systém redakčního workflow: pokud někdo zedituje nebo napíše nový obsah, bude ho třeba chtít nechat zkontrolovat – nebo naopak někdo objeví obsah, který se mu zdá nesprávný a bude ho chtít předhodit kontrole. Zatím nevím, jak tohle šikovně implementovat. Značkou v textu? (vkládat značky je nepohodlné, musí se pak odstranit). Využít provázání na fórum (fórum se bude zaplevelovat). Jiný způsob? (tohle je skutečně potřeba promyslet na úrovni UI, odpověď jako „dá se tam link voe“ není tím, proč jsem se obtěžoval tuhle otázku psát).
redhead
Člen | 1313
+
0
-

HURÁÁÁ!!

ad 1) řekl bych že ok

ad 2) co nějakým odkazem u článku, po zkontrolování moderátor zase potvrdí odkazem – prostě nějaký flag v db, který se bude měnit odkazem u článku.. nevím

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Ááá, super :)

  1. Pokud by měl být na nette.org nějaký zásadní obsah, tak bych to chtěl taky mít možnost editovat. Pokud by tam byl jen download a hlavní stránka, tak je mi to jedno. Upload – řikal jsem si, že moje addony by nemusely být nahrané na nettephp, ale stačil by link na github. Obrázky bych archivovat nepotřeboval.
  1. Udělat nějaký štítky? Člověk by si příležitostně zvolil, že chce stránku zkontrolovat nebo něco, napsal důvod, a pak by se to ukázalo všechno na nějaké speciální stránce.
Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Díky, Davide! :) Držím palce, ať se Ti to podaří dokopat až do zdárného konce…

  1. soubory bych verzoval pouze do určité velikosti, u screencastů si myslím, že stačí, když se budou přepisovat, s tím, že si určitě každý svoje videa zálohuje, takže v nejhorším to uploudne zpět :)
  2. taky bych to viděl na nějaký flag, podobně jako má phpBB implementované upozornění. Prostě jakmile moderátor vleze na web, a nějaká stránka čeká na schválení, nebo je nahlášena, zobrazí se mu upozornění, on to zkoukne a buď upraví, vrátí původní verzi, nebo schválí…
Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

ad oprávnění: Nesvazoval bych oprávnění editovat hlavní dokumentaci s oprávněním na fóru. Pro editaci webu bych vytvořit zvláštní tabulku s rolemi naprosto nezávislou na rolích na fóru.

ad verzování souborů: Velké soubory neverzovat vůbec nebo skladovat jen jednu verzi zpátky a to jen omezený počet dnů. (Pokud nahraji novou verzi screencastu a třeba do 3 dnů zjistím, že je horší, než minulá, tak revertnu.) Malé soubory verzovat, ale stačí opět omezený počet revizí zpět a případně ty staré verze po určité době zahazovat.

Tomik
Nette Evangelist | 485
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

ad oprávnění: Nesvazoval bych oprávnění editovat hlavní dokumentaci s oprávněním na fóru. Pro editaci webu bych vytvořit zvláštní tabulku s rolemi naprosto nezávislou na rolích na fóru.

Já bych se bál, že dojde ke zmatku, čím míň rolí, tím lépe.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Toho bych se nebál. Nevím v čem by mohlo dojít ke zmatku. Jedná se o prostou separaci oprávnění pro dvě různé věci.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Víceméně nic asi nebrání tomu, abych dnes uploadnul (ostudně dlouho odkládanou) novou verzi webu nette.org.

Super! Už jsem z toho čekání začínal být nervózní.

  1. oprávnění: web bude rozdělen na domény nette.org a wiki.nette.org s tím, že pro editaci v té první části bude potřeba moderátorské oprávnění, pro wiki pouhá registrace. Dále tu bude doména addons.nette.org, kde stránku doplňku může editovat ten, kdo ji založil + moderátor. Tohle rozložení je předpokládám ok.

Tady souhlasím s Honzou Tvrdíkem pokud dudou moderatorska opravneni pro forum a web oddelene tak ano.

Problém nastává s uploadem souborů – říkejme jim médií, ať už to budou obrázky nebo archívy ZIP. Kvůli jejich velikosti (ozvlášť u screencastů) mi nepřipadá rozumné je verzovat. A teď ta otázka: jak řešit z pohledu oprávění situaci, když někdo re-uploaduje soubor (například chce jej nahradit novější verzí)?

Tady opět plně souhlasím s Honzou Tvrdíkem.

  1. systém redakčního workflow: pokud někdo zedituje nebo napíše nový obsah, bude ho třeba chtít nechat zkontrolovat – nebo naopak někdo objeví obsah, který se mu zdá nesprávný a bude ho chtít předhodit kontrole. Zatím nevím, jak tohle šikovně implementovat. Značkou v textu? (vkládat značky je nepohodlné, musí se pak odstranit). Využít provázání na fórum (fórum se bude zaplevelovat). Jiný způsob? (tohle je skutečně potřeba promyslet na úrovni UI, odpověď jako „dá se tam link voe“ není tím, proč jsem se obtěžoval tuhle otázku psát).

Tady bych se nebál pokud se začne na Bugy konečně používát nějáký issue tracker tak udělat kategorii web kde by se tyhle věci automaciky házely.

Editoval vrtak-cz (13. 11. 2009 3:07)

David Grudl
Nette Core | 8157
+
0
-

Mezi moderátorem sekce fóra a sekce webu není žádný rozdíl. Howgh.

ad verzování souborů: kritické není to, zda nebo jak dlouho soubor verzovat, ale jak se bránit útokům. Pokud je wiki veřejně přístupná, může kdokoliv přijít a záměrně přepsat existující soubor. Když se budou verzovat tři verze, přepíše ho čtyřikrát.

ad issue tracker: ten je přece několik měsíců k dispozici

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

David Grudl napsal(a):

ad verzování souborů: kritické není to, zda nebo jak dlouho soubor verzovat, ale jak se bránit útokům. Pokud je wiki veřejně přístupná, může kdokoliv přijít a záměrně přepsat existující soubor. Když se budou verzovat tři verze, přepíše ho čtyřikrát.

Safra zase o krok na pred… :-( A nebo uchovavat 3 verze u kazdeho prispevatele do wiki. Ted me tak napadlo a neni ono nette.org hostovano u hostmonster? (tj. „neomezena“ diskova kapacita?)

ad issue tracker: ten je přece několik měsíců k dispozici

To vím ale zatím jsem nikde nenarazil (nečetl ani neslyšel) na informaci že by se měl začít používat. Takže když tam teď zadám bug někdo si ho určitě přečte?

PS: jedna vec je issue tracker mit adruha pouzivat… :-)

EDIT: do issue trackeru bugy cesky nebo anglicky?

Editoval vrtak-cz (13. 11. 2009 5:56)

David Grudl
Nette Core | 8157
+
0
-

Když tam zadáš bug, tak si ho přečtu ;)

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

A mám to tam teda zadávat česky nebo anglicky?

David Grudl
Nette Core | 8157
+
0
-

Časem bude potřeba určitě anglicky, dnes je to asi jedno, nicméně angličtina by byla mírně preferovaná.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Tak je to tam teda… :-) https://github.com/…ette/issues/#…

Editoval vrtak-cz (13. 11. 2009 8:25)

David Grudl
Nette Core | 8157
+
0
-

Hele snaž se být co nejvíc výstižný, proč jsi mi info o $showLocation nenapsal do issue. Teprve teď to čtu tady na fóru.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

To mě nenapadlo… :-) Příště se polepším… :-)

Editoval vrtak-cz (13. 11. 2009 8:25)

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Víceméně nic asi nebrání tomu, abych dnes uploadnul (ostudně dlouho odkládanou) novou verzi webu nette.org.

A který dnes? :)

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

Super , konečně se dokumentace pohne :)

Jo a jak jsem s Davidem mluvil ještě rozepíšu nápad na addons do nového topicu takže vydržte. :)

David Grudl
Nette Core | 8157
+
0
-

Stále nemám vyřešené ty dva titulní body.

Ale ok, ať se pohneme. Beru zmínku o „UNLIMITED Hosting Space“ na Hostmonsteru a budu verzovat všechny soubory, alespoň zatím. Redakční workflow zatím implementovat nebudu. Jdu to zapracovat.

marek-m
Člen | 66
+
0
-

aj mali krok je predsa len krok (a verte ze ja viem o com hovorim), tak ho dotiahni

Jod
Člen | 701
+
0
-

tak to ty teda verým ;)

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Ahoj, je znám alespoň přibližný termín „odemčení“ webu?