[Poslední sobota, 80] Osmdesátá, Plzeň (28. 5. 2016)

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
mrtnzlml
Člen | 140
+
+7
-

Poslední sobota je pravidelným místem setkání všech fanoušků programování webových aplikací, ať už to jsou odborníci nebo amatéři. Cestujeme po republice kde se dá. Znalost Nette Frameworku je výhodou, ale ne nutností. Vstup na akci je zdarma, jen prosím potvrďte účast.

Nováčci, nebojte se přijít, nekoušeme.

Program

10:00 (do cca 13h) – Workshop

Podíváme se, jak může pomoci nástroj Testbench v případě, kdy potřebujeme (rychle) otestovat Nette aplikaci na vyšší úrovni než unit testy. V průběhu bude prostor ptát se na nejasnosti okolo Nette a pokusím se ukazovat nějaké zajímavé fígle a postupy které používám.

Zároveň poběží současně i vedlejší workshop. Určeno pro začátečníky (nováčky). Vysvětlím základy práce s Nette, můžeme se podívat na jednoduché testování. Prostě kdo co bude potřebovat a teď to moc nechápe. Společně jednoduše překonáme vstupní bariéru. (ZRUŠENO)

14:30 – Začátek přednášek
  • Matěj Koubík: Jak se nepodělat z legacy kódu v nové práci
  • Martin Štekl: Jak se staví sen
  • Vojtěch Kohout: Jak vtisknout PHP poli schéma
  • David Matějka: Snippety – proč a jak (ne)fungují
  • Jan Tvrdík: Nextras Mail Panel a jeho alternativy
  • Richard Ejem: Organizace kódu v Nette aplikaci
  • Michal Sänger: GraphQL
  • David Grudl: Představení novinek v Latte
18:55 – Závěrečný blok
19:00 – Zakončení

Pivo & networking

PoSobotu nám pomáhají tvořit partneři


 

Editoval mrtnzlml (25. 5. 2016 9:02)

mrtnzlml
Člen | 140
+
+1
-

Před budovou je velké parkoviště, které by mělo být v sobotu volné. Přímo v budově je restaurace (jídelníček zde) kam možno zajít na oběd, nebo rychlé pivo mezi talky. Zároveň je tam i bowling – pokud máte zájem položit pár kuželek (nejen piva), tak prosím zaklikněte na srazech v anketě… :)

Editoval mrtnzlml (19. 5. 2016 18:51)

castamir
Člen | 629
+
0
-

Neměla být PoSobota v Plzni až na podzim? https://forum.nette.org/…sion-q4-2015

@chemix ?

chemix
Nette Core | 1296
+
+2
-

@castamir mela, ale v kvetnu je phplive v ostrave, takze jsme to prehazeli a na podzim bude olmik a liberec

mrtnzlml
Člen | 140
+
+1
-

Program doplním doufám co nejdříve. Čekám na potvrzení několika moc pěkných přednášek. :)

Víte o firmě v Plzni, která by měla zájem stát se jedním z partnerů této akce? Hledám posledního…

mrtnzlml
Člen | 140
+
+6
-

Program je již téměř kompletní. Ještě čekám na potvrzení jedné přednášky a na hlavní workshop. Pokud chce někdo představit knihovnu, která ušetří ostatním práci, tak by se jeden lightning talk mohl ještě vejít… :)

Dnes jsem tam byl ještě něco zařizovat a vyzkoušel jsem si dvě cesty. Trolejbusem č. 12 je to ze zastávky „Petrohrad“ k hlavnímu vchodu budovy 292 kroků a na druhou stranu do vstupní haly vlakového nádraží (s využitím podchodu z ulice) 581 kroků. Na trolejbus č. 16 (zastávka „Hlavní nádraží“) je to pak jen vyběhnout druhým podchodem z nádraží. 12 i 16 jezdí kus od CAN Plzeň (Student Agency) ze zastávky „Tylova“.

A good news na závěr. Vzhledem k dobrému připojení k internetu bude možná video stream. To však není důvod nepřijít. Akci tvoří hlavně ti, kteří se účastí osobně… :)

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
0
-

Super práce, Martine. +1

michal.sanger
Člen | 4
+
+9
-

Pokud by byl ještě slot pro lightning, tak bych rád pohovořil o GraphQL. Konkrétně o tom jak vás zbaví trápení s klasickým REST API a jak si GraphQL server můžete rozjet na AWS Lambda, takže si ušetříte devops starosti.

mrtnzlml
Člen | 140
+
0
-

michal.sanger napsal(a):

Pokud by byl ještě slot pro lightning, tak bych rád pohovořil o GraphQL. Konkrétně o tom jak vás zbaví trápení s klasickým REST API a jak si GraphQL server můžete rozjet na AWS Lambda, takže si ušetříte devops starosti.

Chceš se o tom rozpovídat třeba na 20 minut? Zdá se to jako zajímavé téma (i podle +1 hlasů to lidi zajímá). Jsem ochoten posunout začátek odpoledního přednáškového bloku o 30 minut dříve (tedy od 14:30). Pošli mi prosím název a krátkou anotaci (viz Srazy).

Zároveň se trošku mění workshop. Vzhledem ke komplikacím jej nahrazuji plánem B a ten zní: rychlé testování pomocí nástroje Testbench. Ukážu co to umí prakticky a proč to někteří skutečně používají (jak se ukázalo)… :) Zároveň bude prostor ptát se na nějaké nejasnosti okolo Nette a pokusím se ukazovat nějaké zajímavé fígle a postupy které používám.

Tím se však ruší workshop pro začátečníky (nováčky), který jsem měl mít na starost. Mrzí mě to a pokud potřebujete s něčím pomoci, tak mě prosím kdykoliv odchytněte a vyřešíme to bokem (nebo při workshopu když bude čas). Díky za pochopení.

EDIT: Pivo dáme asi Na Spilce.

Editoval mrtnzlml (23. 5. 2016 11:10)

Jan Endel
Člen | 1016
+
+5
-
Jídní řád Praha – Plzeň

Cesta tam:

8:30 @stekycz – 2 místa volné
11:30 @JanEndel – 1 místo volné

Cesta zpět:

Hned po přednáškách @stekycz – 3 místa volné
Dáme si pár piv a pojedem @JanEndel – 2 místa volné

Editoval Jan Endel (27. 5. 2016 13:27)

matyx
Člen | 9
+
0
-

@mrtnzlml Nějaká doporučení, co nainstalovat na workshop?

mrtnzlml
Člen | 140
+
0
-

matyx napsal(a):

@mrtnzlml Nějaká doporučení, co nainstalovat na workshop?

Měl by tam být rychlý internet, takže můžeme řešit operativně, ale není potřeba nic extra. Stačí Composer, a nějaká aplikace. Sám to budu ukazovat na úplně čistém web-projectu, protože je na to čas a je to nejnázornější, ale klidně je to možno zkoušet na nějakém vlastním projektu (to bude úplně nejlepší).

Na začátku jen nainstalujeme pomocí Composeru jednu knihovnu a pak už si budeme jen hrát. Chci aby každý odešel s funkčním příkladem, který si každý udělá sám. Posledních několik workshopů se stávalo, že se z toho stala přednáška, protože se většina lidí ztratila. Ale tak to nechci… :)

mrtnzlml
Člen | 140
+
+12
-

Na této adrese (https://www.youtube.com/…amework/live) najdete živé vysílání 80. Poslední soboty (až bude). V plánu je vysílat celý den s tím, že bude stream pozastaven po dobu oběda, kdy tam nikdo nebude. Enjoy… :)

Tharos
Člen | 1030
+
+3
-

Ahoj kolegové, knihovna Schematic (představená na 80. Poslední sobotě) se na GitHubu konečně dočkala nejen readme.md, ale i kompletní dokumentace (do startu české) včetně spousty ukázek.

https://github.com/…os/schematic

Od 80. Poslední soboty jsem ještě knihovnu na základě zkušeností z praxe trochu rozšířil a také jsem vylepšil pár věcí v API…

Enjoy!

Editoval Tharos (26. 10. 2016 21:24)

HappyFace
Člen | 162
+
+7
-

videa z [Poslední sobota, 80] Osmdesátá, Plzeň (28. 5. 2016):
https://www.youtube.com/playlist?…