Nette\Test

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Co se to poslední dobou děje v repozitáři? :)

Je to příprava na tuto přednášku? http://webexpo.cz/…pment-nette/

Pohltil Davida Test Driven Development? :) Co si o něm myslíte vy?

IMHO je to zajímavý způsob vývoje, člověk získá nad spoustou věcí kontrolu a vyplodí ještě dokonalejší aplikace, na druhou stranu se obávám, že při obvykle nastavených termínech a deadlinech není čas testy psát, nikdo je zkrátka nezaplatí.

Až se tahle věc stane oficiální, tak se těším na článek/více článků, návody jak správné testy na Nette aplikace psát a rozhodně to zkusím.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

hehe zrovna jsem se chtěl zeptat jestli nám o tom david něco neřekne na PS… :-)

jasir
Člen | 746
+
0
-

LastHunter napsal(a):

Co se to poslední dobou děje v repozitáři? :)

Zajímavé, že? ;-)

Pohltil Davida Test Driven Development? :) Co si o něm myslíte vy?
IMHO je to zajímavý způsob vývoje, člověk získá nad spoustou věcí kontrolu a vyplodí ještě dokonalejší aplikace, na druhou stranu se obávám, že při obvykle nastavených termínech a deadlinech není čas testy psát, nikdo je zkrátka nezaplatí.

Zkušenost: Vzhledem k tomu, že nejsem tak skvělý programátor, který píše bez chyb na první nebo druhý pokus, ale ale moje cesta je spíše plná protivenství, myslím si, že TDD se vyplatí prakticky hned. Ty 2 minuty na napsání testu se vrátí téměř okamžitě. Investice je spíše vstupní v podobě x hodin pochopení TDD a vybraného testing frameworku. Já jsem prakticky na začatku cesty, ale už teď vidím, kolik problému je tento přístup schopen řešit. Už jenom ta „pohoda“ že „to nemůžu pos…“ je úžasná.

Jsem moc zvědav na Davidův přístup k této oblasti, už teď vidím, že je opět velmi originální.

Editoval jasir (16. 9. 2009 1:49)

jasir
Člen | 746
+
0
-

Co by mě ale opravdu zajímalo, proč mi testy chodí až po tom, co jsem z ze souboru RunTests.php odstranil v metodě parseArgument() volání (pro mě nové) ;-) funkce escapeshellargs

Dělá to na XPéčkách, Php verze 5.2.9 i 5.3.0.

Editoval jasir (16. 9. 2009 2:01)

David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

Nette mělo testy vždycky, pokrývají poměrně slušnou část kódu. Jen testovací nástroj nebyl vhodný pro spouštění na jiných počítačích, tvar testů nebyl nijak formalizovaný, takže bylo potřeba test suite vylepšit.

David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

LastHunter napsal(a):

Je to příprava na tuto přednášku? http://webexpo.cz/…pment-nette/

Tak s tímhle spíš souvisí Nette\Application\IPresenterResponse ;)

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

David Grudl napsal(a):

Nette mělo testy vždycky, pokrývají poměrně slušnou část kódu. Jen testovací nástroj nebyl vhodný pro spouštění na jiných počítačích, tvar testů nebyl nijak formalizovaný, takže bylo potřeba test suite vylepšit.

Jasně, mně spíš šlo o to, žes napsal vlastní unit test framework a jestli bude vhodný i přímo pro testování našich aplikací?

David Grudl
Nette Core | 8129
+
0
-

Tak už mám přepsané všechny testy do nového test frameworku. Řada z nich se sice ještě musí upravit, hodně testů se musí dopsat (viz coverage), ale jedno z velkých TODO můžu konečně odškrtnout.

Jestli je to vhodné i na jiné projekty? Nevím – jednak je to hodně čerstvá záležitost a také tento styl testování nemusí vyhovovat všem. Možná se spíš zkuste mrknout na PHPUnit.