Nette 2.3.8 nový projet: SQLiteJournal requires PHP extension pdo_sqlite which is not loaded

joseff
Člen | 233
+
-3
-

Zdravím, tohle mi hlasí framework po prvním spuštění :-(

http://postimg.org/…ynwny1/full/

leninzprahy
Člen | 150
+
+1
-

Opravdu to z té hlášky není zřejmé?

V PHP není nainstalován modul/rozšíření pdo_sqlite

Pokud používáš linux, instalaci provedeš pomocí sudo apt-get install php5-sqlite

joseff
Člen | 233
+
0
-

Zřejmé to je, jen mi přijde nesmysl instalovat si pdo_sqllite když ho vůbec nechci používat. V minulých verzích to nevyžadovalo, tak mi to přijde jako bug. Asi jsem to měl napsat do příspěvku, toto není otázka jak to vyřešit.

romiix.org
Člen | 343
+
+2
-

Používa sa pre Cache.

joseff napsal(a):

Zřejmé to je, jen mi přijde nesmysl instalovat si pdo_sqllite když ho vůbec nechci používat. V minulých verzích to nevyžadovalo, tak mi to přijde jako bug. Asi jsem to měl napsat do příspěvku, toto není otázka jak to vyřešit.

Mysteria
Člen | 797
+
-1
-

Ty ho sice používat chtít nemusíš, ale Nette ho vyžaduje pro Cache, takže se musíš přizpůsobit nebo používat starší verzi, která ještě používá nějakej ten FileJournal.

Editoval Mysteria (10. 12. 2015 0:19)

David Matějka
Moderator | 6445
+
0
-

pro vysvetleni: sqlite journal se napsal jako nahrada za file journal z toho duvodu, ze file journal mel nekolik spatne reprodukovatelnych a spatne opravitelnych bugu a puvodni autor se o to jiz nestaral.

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

@joseff Jak psal @DavidMatějka, FileStorage se bohužel muselo vyřadit. SQLite je k dispozici všude, proto se zvolila jako náhrada. Lépe jsem to bohužel nevymyslel :o(

Jiří Nápravník
Člen | 710
+
0
-

Anebo mej nainstalovan i nette/deprecated a pak v neonu tohle… Pouzivam celkem spokojene (sqlite mi na tom systemu co mame my nejak jede pomalu)

	services:
		cache.journal:
			create: Nette\Caching\Storages\FileJournal(%tempDir%)
kolsi
Člen | 131
+
0
-

Zeptám se k této chybové hlášce o chybějící SQLite… je nějaký důvod, že se ta hláška zobrazí jenom někdy? Řekněme tak v 1% případů se zobrazí, stačí refreshnout stránku a už je to ok.

jiri.pudil
Nette Blogger | 1028
+
+1
-

je nějaký důvod, že se ta hláška zobrazí jenom někdy?

Ano, SQLite je závislost cache žurnálu, na který se sahá jen tehdy, když potřebuješ cachovat podle tagů nebo priority. Pokud tagy ani prioritu vůbec nepoužíváš, nejspíš to způsubuje garbage collector, který s nastavenou pravděpodobností spouští $journal->clean()

Editoval jiri.pudil (9. 6. 2017 14:59)

kolsi
Člen | 131
+
0
-

To bude ono. Děkuji za informaci.

Dá se to nějak zakázat, a nebo je i přesto lepší SQLite nainstalovat?

finwe
Člen | 58
+
0
-

Řešili jsme to teď na Slacku péhápkářů: v repu je revert toho commitu, co to způsobuje, než vyjde opravná verze, nejelegantnější řešení je v konfigu zakázat service cache.journal

services:
	cache.journal: no
David Grudl
Nette Core | 8107
+
0
-

Vyřešeno v nette/caching v2.5.6